Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć, mam pytanko :)

Ztarłem całe łoże M14 drobnym papierem sceirnym , i jest ono teraz bardzo matowe z jak jest mokre to ma taki ładny kolor brązowy.Czym moge pomalowac to łoża żeby nie było takie matowe tylko takie ciemne jak mokre ?? ( łoże jest z ASB )

Lakierem bezbarwnym ??

 

Co byśćie mi polecili ?? :)

 

Czekam na wasze propozycje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

dobra pany mam pytanie...

pomalowałem sobie SCARa a dokładnie dolny korpus i kolbe montaną gold 8040, niestety moje słabe umiejętności spowodowały że pucha 400ml wystarczyła mi na 1,5 warstwy :-F . Problem się pojawił w tej "drugiej" warstwie bo ten pył co daje nam taki głęboki mat pojawił mi się na owych elementach jako drobna ziarnistość. Z racji tego że jestem wielkim miłośnikiem Sąsiadów* poszedłem najmniejszą linią oporu i delikatną gąbką 120 starłem ten pył, oczywiście jak się można domyśleć mam tu i tam przetarcia :wink:. Jak juz go poskładałem to selektor ognia dołożył jeszcze piękny łuk i właśnie wtedy mnie krew zalała. Pytanie brzmi: kłaść jeszcze jedną warstwe i czy to coś da bo jak ma się tak samo zdzierać to pierdziele i kupuje kilka odcieni taśmy i naklejam na to pikseloze w digital desert.

 

 

 

sąsiedzi*- kozacka bajka o dwóch sąsiadach którzy są dokładnym odzwierciedleniem naszych polskich ekip remontowych(jak naprawić jedno by rozwalić dwa razy więcej), jak by ktoś nie wiedział :roll:

Link to post
Share on other sites

400 ml na półtorej warstwy!? Fizycznie niemożliwe! :lol:

Przesadziłeś z odległością i stąd ta ziarnistość. Weź baaardzo drobny papier ścierny i zetrzyj ową ziarnistość aż do pierwszej warstwy, która pewnie dobrze się trzyma (bo wnioskuję, że ją nałożyłeś z dość bliska nie licząc na mat). Wytrzyj dobrze części z tego co się zetrze papierem i nałóż kolejną warstwę - zapewne trzymając puszkę kilka/naście cm bliżej elementów malowanych.

Link to post
Share on other sites

no właśnie dlatego że chciałem głęboki mat to pryskałem z "daleka" ok 25cm od malowanych elementów. Co do ziarnistości to ją już zeszlifowałem i problem polega na tym czy jak położę na to jeszcze jedna warstwę czy to poprawi "twardość" powłoki czy dalej będzie się zdzierać bo jak tak to ja zacznę robić maskowanie folią samoprzylepną tak żeby mi wyszedł digital desert

Link to post
Share on other sites
Wybaczcie za banalne pytanie ale sam już zgłupiałem. Który z pośród tych kolorów Montany:

 

g1060, g1070, g1080

 

będzie najbardziej przypominał coyote brown?

 

paleta: http://gold.400ml.pl/gimages/kolory1.jpg

kolory które podałeś mają delikatne zielone zabarwienie i bliżej im do oliwki niz do brązu

 

ja na twoim miejscu przyjrzałbym się raczej kolorom z drugiej strony palety kolorów

http://gold.400ml.pl/gimages/kolory2.jpg

 

osobiście w pierwszej kolejności sprawdziłbym 8030 Sand i 8040 Duck Season ale od razu uprzedzam że nigdy nie miałem styczności z tymi kolorami więc nie mam pojęcia czy będą nadawać się na 100% ;]

 

 

edit:

-Manila green

mógłbys mi podać oznaczenie 'liczbowe' tego koloru?

...na palecie kolorów takiej nazwy nie znalazłem

Edited by kOwal mc3
Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Chciałbym pomalować SCARa. Z wygladu podoba mi się TAN, ale niestety z Woodlandem to nie będzie pasowało. Chodzi mi o jednolity kolor, tak jak malowany jest SCAR TAN.

 

Zastanawiałem się nad s8010 Shock Brown lub Military/Army Green (G1170/G1180)

 

Który z kolorów będzie pasowal?

 

(Jak malujecie, to używacie przed papieru ściernego, żeby zmatowic? )

Link to post
Share on other sites

To ja też się pochwale... obraz002h.jpg

 

Montana Gold- Duck Season chyba nr 8020

jako że to była tylko jedna warstwa to po drugiej stronie zarysowałem ją i zamaskowałem całą strone pikselozą tyle że troszku za dużą powiedział bym nawet bardzo :roll: , ale że to ja robie dla siebie to mi sią baaardzo podoba :mrgreen: , zwłaszcza że jest to tylko na okres kiedy Dboy bedzie wypuszczał pomalowane elementy do sprzedaży wtedy zamienie je sobie na TAN tak jak jest to teraz

obraz003lja.jpg

Link to post
Share on other sites

A ja pomalowałem Pimpka, ponieważ stwierdziłem, że MP5 w kaburę nie biorę na Tomaszowo, coś słabszego na bliski dystans potrzebuję, obszyć się nie da, a na plecach tak jak go będę nosił, to się odbijał jak gwiazdka. Jednym słowem efekt:

 

bez flesza:

03589a8b70e4e8ffm.jpg

 

z fleszem:

c1777e72b8e04f49m.jpg

Fotki nieduże. W rzeczywistości replika jest półmatowa. Malowana z ręki, szablon użyty dla jasnej farbki.

Farby Dupli Color (nie ma to jak pełna "profesja" ;) )

-leaves green - RAL6002

-chocolate brown - RAL8017

- ivory - RAL 1014

- czarny mat.

Link to post
Share on other sites

Moje M700 z KJW.

Malowałem 1szy raz, ale efekt w realu jak zawsze jest lepszy, niż na zdjęciu...

"plamy" robione były poprzez nałożenie siatki maskującej i nakładanie farby.

Farby to Montana Gold:

 

*Olive green: G1160

*Palish brown: G8060

 

p1010732.jpg

w1024.png

 

p1010733.jpg

w1024.png

 

p1010735.jpg

w1024.png

 

p1010736.jpg

w1024.png

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...