Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Ta farba nie nadaje się do malowania replik. Służy do malowania graffiti. Po zaschnięciu jest jak "guma".

 

 

Ma tu Kolega trochę racji, faktycznie gdy za grubo pomaluje się Montaną nie chce schnąć i robi się taka maziowata.

 

Natomomiast przy kilki cienkich warstwach jest ok. Ja już z czasem oduczyłem się pokrywania całej powierzchni za 1 razem. Najpierw maluje tak że jeszcze miejscami prześwituje stary kolorek, na to dopiero 2 i 3 warstwa, zwykle potem matowy lakier bezbarwny.

 

 

Natomiast odkryłem 2 inne wady Montan:

 

 

-lubi się łuszczyć zamiast ścierać jak farby militarne- tam gdzie np uderzyłem o drzewo farba militarna robi takie przetarcie, rysę w lekko jaśniejszym kolorku. Z czasem daje to fajny efekt "zużycia", można to również uzyskać acetonem lub innym zmywaczem. Montana natomiast częściej daje odpryski (szczególnie z gołego metalu) z równym brzegiem, co już tak ciekawie nie wygląda szczególnie przy łączeniu barw.

 

-jednak Montanie do matowości np FOSCO sporo brakuje

 

 

Co do doboru kolorku: obawiam się że żadna nie będzie pasować. To co widzać na palecie zwykle na żywo jest dużo jaśniejsze.

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites

Po przeczytaniu całego tematu, wynika z niego że trochę ludzi ma pomalowane giwery montanami i nikt żadnej "gumy" nie odkrył.

To jesteś w błędzie. Do malowania replik używa się farb z serii Montana Gold. Te zaś idealnie spełniają wymagani użytkownika.
Link to post
Share on other sites

A mam jeszcze jedno pytanie. Chciałbym pomalować replikę która obecnie wygląda tak. Chciałbym nadać jej matowego czarnego koloru, używając tej puchy, i tu moje pytanie. Czy potrzeba, jakiegoś podkładu po farbę, jeśli maluję bezpośrednio na powłokę metalu ? Czytałem jeden poradnik na temat malowania ale nic nie było mowy o podkładach a z doświadczenia wiem, że farba zwyczajnie odejdzie.

Link to post
Share on other sites

Ja bym zrobił tak: nie zmywał starej farby tylko porządnie odtłuścił np denaturatem.

 

I na to naniosił 2-3 warstwy możliwie jak najcieńsze. Jak walniesz jedną grubą zejdzie na 100%.

 

Natomiast nie wiem czy wyjdzie to za pomocą FOSCO, one lubią się rysować na pomalowaniej powierzchni.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...