Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

Odświeżę nieco temat, mianowicie niedługo biorę się za malowanie mojej perełki w kryptek'a mandrake (jeśli fajnie to wyjdzie to opisze dokładnie jak to robiłem, bo pomysł zacny), i moje pytanie, w jaki sposób zrobić pierwszą warstwe/podkład na replice coby potem camo fajnie wyglądało? Chodzi mi głównie o kolory i sposób ich nanoszenia, jakieś paski, po skosie, w pionie, w poziomie, ciapki, czy coś zupełnie nieregularnego?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprawdziłem te kolory o których pisałem: Arabian, Syrian, Toad, Black i według mnie tak źle nie wyszło (no może oprócz Arabian bo zrobił się marpat ala ACM).

To oczywiście nie jest docelowe malowanie tylko próba kolorów na starej sprężynówce:]

 

http://zapodaj.net/818a3fffedf27.jpg.html

 

Może jeszcze jakieś sugestie na co wymienić kolory, żeby efekt był zadowalający?

Link to post
Share on other sites

Ja bym zmienił rozkład ładownic na kamizelce, a najlepiej całą kamizelkę. ;) No i przez was nabrałem ochoty na budyń. :(

 

Jasne elementy wyglądają jakby były po prostu wykonane z jasnego plastiku. Nałóż na to nylonową siateczkę po ziemniakach i psiknij na dowolny ciemny kolor. Wyjdą ciemne centki obramowane na jasno. Będzie fajnie. :) A najlepiej dwoma kolorami na przemian. Jak wyjdzie brzydko to zamalujesz jednolicie i spróbujesz jeszcze raz. Do skutku.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie jasne, ale co do siatek - to się z reguły robi w drugą stronę, tak żeby to "obramowanie" było ciemniejsze.

Brązowy mat, popryskać delikatnie z dużej odległości, nie całkiem regularnie i się łądnie ocieniuje. Siatkę też można dać, wszystko zależne od preferencji.

Link to post
Share on other sites

Hej, zapytam obytych w temacie.

Interesuje mnie uzyskanie takiego koloru lub krylonem innym specyfikiem ( zmywalnym)

http://www.spartanim...t&Itemid=100053

Jakiego koloru powinienem według was użyć, przy zmianie odcienia względem repliki z linku szedł bym bardziej w stronę zieleni jak brązu.

Miałem Krylon olive ale chyba stara puszka bo wylatywał prawie pustynny jak robiłem testy koloru.

Link to post
Share on other sites

Mendi Mistrzu, jakich farb i kolorów użyłeś?

A mam nową mieszalnię pod domem, idę do nich i bełtają mi co zechcę. Farby zwykle z utwardzaczem biorę, trzyma to jak umarły książeczkę. Nie maluję często, więc brałem farby nabite w puszkę, przy częstszym malowaniu zainwestowałbym w pistolet.

 

Podkład był mniej więcej jak ramka na forum, na to zielony ciemny (ale nie olive, bo wychodziłby czarny), brąz i czarny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...