Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Graszczur

Szycha, mógłbyś pokazać na zdjęciu (najlepiej przy świetle dziennym, no ale nie będę wybrzydzał ;]), jak wygląda ten Syrian? Może być po prostu zdjęcie kartki popsikanej tym kolorem, po prostu nie ufam Montanowej palecie kolorów :D

 

Jaką techniką malowałeś tego scara? Gąbeczka?

Edited by Graszczur
Link to post
Share on other sites

Odpowiadają kolejno:

 

Arabian

Gobi

Syrian

 

Wszystkie dobre jako kolor "Tan" kolejno jasny->średni-> ciemny

 

Tak przetestowałem na własnej "skórze" ponieważ post napisałem w lutym to zdążyłem w tym czasie kupić i 8110 i 8130

 

srg36.jpg

 

G36C w BLK 8130 Syrian

 

SR25 jeszcze do poprawek bo kilka nowych części doszło i nie są pokryte farbą oraz w kilku miejscach przebija się podkład..

 

Podkład BLK 8110 ARABIAN

Farba główna BLK1145 LOST ISLAND

Przyciemnienie:

BLK6620 HEMP

BLK8130 SYRIAN

 

Fragment G36c

syrian.png

 

Fragment HK416

syrian2.png

 

Obie repliki pokryte 8130 Syrian zdjęcia robione kilka minut przed wstawieniem tego postu przy użyciu lampy dlatego kolor jest trochę jaśniejszy dlatego patrząc na kolor proponuję patrzeć po krawędziach zdjęcia gdzie kolor jest bardziej realny.

 

G36 pokryty jedną warstwą HK trzema dlatego jest trochę śliska i mniej podatna na zdrapanie czy starcie palcem jednak na krawędziach w okolicy chwytu je widać na zdjęciu wszystkie uszkodzenia dokonane przez uderzenie repliką lub replikę.

 

Jeśli ktoś zdecyduje się na farby montany z serii black polecam malować z odległości +30cm najlepiej ok 50cm i nie mieszając farby tak super dokładnie będzie to trochę długotrwałe jednak powstanie faktura czegoś podobnego do papieru ściernego według mnie niesamowity efekt ciężki do przekazania na zdjęciach ale może mi się uda.. Dodatkowym atutem jest pewniejszy chwyt repliki..

 

Fragment SR25

drobinki2.png

drobinki.png

 

Mam nadzieję że pomogłem.

 

Pozdrawiam.

Edited by MyN3
Link to post
Share on other sites

To przykłady mojego podejścia do maskowania broni. "Marpatyzacja" z zastosowaniem taśmy izolacyjnej. W razie sprzedaży atrapy likwiduję kamuflaż w kilkanaście minut, i nabywca nie będzie musiał akceptować wzoru, który mu się nie podoba.

kamo1m0fz.jpg

 

kamo2m8qm.jpg

 

z calym szacunkiem, ale maskujesz sie tym gdzie ? w sklepie z zabawkami gdzie wszystko swieci w ostrych kolorach teczy ? zamien kolory tej tasmy na lekko stonowane (gdzies widzialem takie tasmy i nie zostawiaja tego chamskiego kleju po dluzszym uzytkowaniu )

 

 

 

Odpowiadasz na posta sprzed 7 lat...

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Zależy od tego jaki kolor chcesz uzyskać mi akurat TOAD bardzo się podobał ponieważ jest to ciemny zielony jednak repliki maluje na jasne kolorki (z założenia jasny kolor w słonecznym miejscu jest jasny a w cieniu ciemny, natomiast ciemny w cieniu jest ciemny jednak w słońcu jest również ciemny :D ..) dlatego już od ponad roku go nie używałem jednak jakąś resztkę farby mam to jak się uda mogę coś pomalować i Ci pokazać jeśli chcesz, jednak jeśli szukasz ciemnej wojskowej zieleni to kolor jest idealny :)

Link to post
Share on other sites

Takiej oliwki z prawdziwego zdarzenia szukam (czyli takiej zgniłej, żółtawej, lekko brązowej). Na palecie kolor g 1150 Reed wydaje się perfekcyjny. https://lazydazeco.com/sites/default/files/styles/large/public/products/G1150.jpg

 

Mówię, farba Fosco Olive Drab ma kolorek idealny. Kupiłbym drugą puszkę, ale jest o 20 zł droższa od Montany, więc się nie opłaca. I chyba łatwiej schodzi. Na palecie kolor g 1150 Reed wydaje się perfekcyjny. https://lazydazeco.com/sites/default/files/styles/large/public/products/G1150.jpg

 

A jeśli chodzi o coyote brown/tan (bo taki też planuję kupić), to nastawiam się na BLK 8130 Syrian.

 

Popytam ziomka w sklepie, może mi doradzi

Link to post
Share on other sites

Farby montany ogólnie wychodzą jaśniej niż na palecie, dlatego ta oliwka wg mnie się nie sprawdzi:/ Z palety montana gold prędzej Nato G 1170: http://www.londongraphics.co.uk/netalogue/zoom/mont-G1170.jpg oraz z palety montana black (wybrałbym tą ze wzg na mat) B.A. Bosco: http://evolutionhold...280-500x500.jpg, ale jeszcze ich nie testowałem więc tego nie powiem na 100% :icon_smile:

Edited by Szycha201
Link to post
Share on other sites

Przy moim ustawieniu monitora widzę niesamowicie ciemny zielony wręcz można zaryzykować stwierdzenie czarny..

 

Kup Montana Black TOAD 1160

 

Jeszcze nikt kto szukał ciemnego zielonego nie narzekał :)

 

Btw.

 

Polecam przy kupowaniu puszek zajrzeć w kategorię końcówki w dobrych sklepach mają kilka/kilkanaście specjalnych końcówek dających świetny efekt..

Link to post
Share on other sites

Ahmed, dzięki wielkie za to zdjęcie, bo właśnie zastanawiałem się nad pomalowaniem samego upper receivera i zastanawiałem się, jak to będzie wyglądać. Mógłbyś jeszcze parę zdjęć swojej repliki pokazać?

 

Jak wrócę z pracy to wrzucę jakieś fotki z imprezy gdzie będzie dobrze widoczna, bo wczoraj oddałem ją na serwis.

 

DobryDobrodziej -> SR25 całkowicie niszczy system.

Link to post
Share on other sites

Masz końcówki do:

-wypełnienia

-linii

-przejść

 

Im końcówka ma większe skupienie tym mniejsza jest średnica "plamy" jednak farby jest więcej jeśli jest mniejsze skupienie warstwa farby jest mniejsza ale za to "plama" szersza

 

Ja używam różnych końcówek bo kupiłem wszystkie dostępne w sklepie i przydają się głównie do cieniowania bo jeśli chcesz replikę walnąć na jeden kolor to starczą te z zestawu :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...