Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

Patent na malowanie w UCP hmm...

Ja bym powycinał kwadraciki różne z taśmy malarskiej albo coś w tym rodzaju.

Najpierw pomalować jednym kolorem później poprzyklejać.

pomalować 2 kolorem poprzyklejać.

pomalować 3 kolorem.

oczywiście przyklejać po wyschnięciu i na miejsca gdzie nie ma juz poprzyklejanych.

I tak powinien wyjsc ci UCP xD :D

mam nadzieje że pomogłem.

A tu masz filmik jak inaczej można zrobić :D :

 

 

 

A teraz pytanko z mojej strony:

Znasz jakieś sklepy w necie z dużym wyborem sprayów montany i oczywiście żeby można było śmiało zamawiać i sie nie bać ze oszukają. ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A teraz pytanko z mojej strony:

Znasz jakieś sklepy w necie z dużym wyborem sprayów montany i oczywiście żeby można było śmiało zamawiać i sie nie bać ze oszukają. ?

Dzisiaj przyszła mi przesyłka z Tego Sklepu. Ich regulamin wygląda bardzo biednie i "nieprofesjonalnie", ale wybór kolorów możliwych do zamówienia mają imponujący. Profilaktycznie najpierw umówiłem się telefonicznie, że jeżeli potrzebnych mi kolorków nie będzie na stanie, to nie będę czekał na sprowadzenie tylko anuluje wtedy swoje zamówienie. Po złożeniu zamówienia w ciągu 15 minut otrzymałem informację zwrotną, że oba wybrane kolory są na stanie. Po wpłacie na konto, paczka z farbami była u mnie w ciągu ~24 godzin.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś próbował już tego

na swojej replice? To może być bardzo interesujące camo jeśli nie użyjemy oczojebnych kolorów.

 

Ja właśnie spróbowałem swirla na moim KACu PDW - kolory w sam raz na wiosnę

oto efekt:

 

img1920o.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img1922kl.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img1923pn.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img1924w.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img1926k.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img1927to.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

Właściwie postępowałem zgodnie z instrukcjami zawartymi w tutorialach na theswirl.com

Do wody dodałem boraksu mniej więcej 1,5 czubatej łyżki stołowej na 4 l - szukajcie go w aptekach (myślą że kwas brorowy to włąśnie ten specyfik) a temu kto tam kupi boraks pomaluję giwerę za darmo :) Najszybciej na allegro. Inna sprawa że ilość boraxu zależy też (przynajmneij tak mi się wydaje) od twardości wody. W twardszej ciut więcej. Najlepiej rozmieszać go z wrzątkiem i dopiero wlać do naczynia docelowego, wiadro wystarczy - ważne żeby mieć swobodę ruchów i nie dotknąć dna.

Farby to matowe humbrole. Niestety jaśniejsze mają często mniejszą gęstość od ciemniejszych i czasem robi się z tych ciemniejszych taka klucha.

Nie wiem w sumie jak pozbyć się cząstek wody po wynurzeniu elementu - suszarka elektryczna średnio się sprawdza - a jest to niestety dość duży kłopot.

Inna sprawa to przygotowanie repliki - bardzo dokładne zmatowienie i pomalowanie matowym lakierem o podobnym kolorze do kolorów bazowych to podstawa.

Na koniec 2 warstwy mat. lakieru bezbarwnego. Jak widzicie niestety kosztowna zabawa.

Jest wiele problemów - wlewanie farby, odpowiednia temperatura, samo mieszanie farb w naczyniu, suszenie. Większość informacji znajdziecie w tutorialach ze strony www.theswirl.com. W razie czego zapraszam na priv. Postaram się pomóc

Link to post
Share on other sites

Dzięki Wielkie Memoris. : )

 

 

Montana gold'y nadają się do ubrań?

Znacie jakieś farbki modelarskie (byle nie w spray'u), które nadawałyby się do ubrań?

 

To zależy do jakich ubrań chcesz. :D

(Słyszałem, że niektórzy malują kamizelki to chyba można :D)

 

 

 

Ma ktoś pomysł w jakie camo pomalować M14 ???

Jeżdze z nią do lasu to takie camo pod las.

Mile widziane fotki :D xD

Edited by rynek
Link to post
Share on other sites

Fajnie wyszło ale malowanie samego łoża z nakładką jest jak jedzenie zupy widelcem. Niby można i coś tam zrobisz ale po co?? Pomaluj całość. I zrób coś z tym selektorem porządnie bo w oczy razi :icon_confused3:

 

http://www.imfdb.org/w/images/thumb/e/e4/BHDM14-1.jpg/800px-BHDM14-1.jpg

 

Mnie się bardzo podoba malowanie samego łoża :). Zależy kto co lubi :)

Link to post
Share on other sites

No i po co robisz afere że pomalowałem same łoże ?? Może mi sie tak podoba -.- i za przeproszeniem ch... ci do tego poprostu pokazałem swoją robote a ty nie musisz tego komentować jak ci sie nie podoba. Najważniejsze że mi sie podoba... i tyle a jeszcze dodam że sie zajeb... kamufluje i oto mi chodziło ....

Edited by rynek
Link to post
Share on other sites

Maskowanie, to słowo klucz. Resztę sobie sam poszukaj/wydedukuj.

 

Zabawki na kulki, to słowo klucz. Resztę sobie sam dopowiedz.

 

Podoba mi się malowanie samego łoża, Tobie nie, ok. Ale powstrzymaj się od tego typu komentarzy. Jak chcesz zamaskować swoją replikę to to zrób. Może nie każdy malowaniem chce osiągnąć taki efekt. Nie jesteś najważniejszy na świecie i licz się też z opiniami innych.

 

Moja M14 też dostanie samo łoże w pustynnych kolorach. Major mam nadzieję, że mogę, czy muszę prosić Cię o pozwolenie?

Edited by Kyrios
Link to post
Share on other sites

Nie wysilaj się, jak widzisz szkoda czasu - dzieci nie zrozumieją.

 

PS: Rynek - poziom wypowiedzi mówi tylko o Tobie, więc bluzgaj sobie dalej itp, na kolegach spod piaskownicy na pewno zrobisz wrażenie. I taka dobra rada - mniej Airsoftu, więcej szkoły, bo z językiem polskim jak widać też problemy.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Nie wysilaj się, jak widzisz szkoda czasu - dzieci nie zrozumieją.

 

To powiedz mi w takim razie czemu w swoim glocku pomalowałeś tylko zamek na oliwkowo? Resztę elementów pozostawiłeś czarną. Czy to w jakiś sposób nie gryzie się z tym co piszesz?

Ja nie mam zamiaru maskować moich replik. Chcę je tylko pomalować po to żeby ciekawiej wyglądały. I tylko o to mi chodzi.

P.S. Nie wyjeżdżaj z tekstami o dzieciach, bo są trochę poniżej poziomu.

Link to post
Share on other sites

Dobra już każdy się wypowiedział tak...

 

Szczerze to pokłóciliśmy się o to, że pomalowałem trochę inaczej karabin ale po prostu mam inny gust tak i proszę was, żebyśmy już skończyli tą trzodę, którą tu zrobiliśmy.

Sory za moje wulgaryzmy itp ale trochę mnie poniosło.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
To powiedz mi w takim razie czemu w swoim glocku pomalowałeś tylko zamek na oliwkowo? Resztę elementów pozostawiłeś czarną. Czy to w jakiś sposób nie gryzie się z tym co piszesz?

Pistoletów się zasadniczo nie maluje, to była fanaberia dla testu która mi się spodobała. Broń główna to inna historia.

 

Ja nie mam zamiaru maskować moich replik. Chcę je tylko pomalować po to żeby ciekawiej wyglądały. I tylko o to mi chodzi.

Spoko, mi też się podoba malowanie samego łoża z nakładką, jednak do malowania broni podchodzę w sposób "ma maskować" bo takie jest założenie malowanie broni. I na bezsensowność malowania samego łoża przez ten pryzmat zwróciłem uwagę. To Wy zaczęliście warczeć i bluzgami rzucać jakbym Wam pół rodziny zabił.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Dobra ale po prostu ja nie chciałem malować repliki po to żeby się mega kamuflowała bo w airsofcie nie czekasz 8 h na ofiarę . Tylko trochę do lansu co nie ?

A czarny przecież też się dobrze kamufluje. Nie zostawiłem pomalowanego na pomarańczowo a reszty nie zakamuflowałem. Ale dobra po prostu mamy inne gusty

i trudno .

Link to post
Share on other sites
Dobra ale po prostu ja nie chciałem malować repliki po to żeby się mega kamuflowała bo w airsofcie nie czekasz 8 h na ofiarę .
Przecież repliki nie malują tylko snajperzy/strzelcy wyborowi którzy leża w jednym miejscu kilka godzin. Czy kamuflaż na mundurze maskuje tylko wtedy gdy stoisz w miejscu? Malujesz wszystko zeby się dobrze kamuflowało(przynajmniej ja to tak rozumiem) i może to być nawet klamka jeśli mamy zamiar z nią latać po lesie a zależy nam aby wróg nie dostrzegł nas od razu :wink:
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...