Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Malowanie naszej repliki


Recommended Posts

Oj różne są sposoby:

- spirytus techniczny (spożywczego szkoda ale tez może być :D) lub ogólnie alkohole

- benzyny/rozpuszczalniki (nawet słyszałem, że ktoś takim do lakieru do paznokci robił)

 

Te są chyba najmniej inwazyjne, no i oczywiście specjalnie przeznaczone do tego środki :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://picasaweb.google.com/vnkellyvn/XM16E1#

 

Moja zabawka malowana jakiś zwykłym podkładem z leroya (świecił się jak psu jajca) i farbkami humbrola nakładanymi pędzelkiem. Efekt miał wyjść jakby ta emka była oksydowana w latach 60 i przeszła parę większych bitew. Do zmiany na pełną XM16E1 został mi tłumik płomienia i stopka kolby ; ]

Pierwsze i ostatnie zdjęcie jest z lampą.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

http://img217.imageshack.us/i/dsc00609.gif/ (zmieniłem z JPG na GIF i dalej mam napisane, że nie mogę używać takiego rozszerzenia. Dlatego daje samego linka)

 

Malowane farbkami do figurek (Citadel czy jakoś tak) i takim też pędzelkiem, póki co jedna strona, wprowadzę małe poprawki i pomaluję drugą. Wtedy dodam więcej fotek. Jak na efekt nudy wydaje mi się, że najgorzej to nie wygląda. A już na pewno lepiej niż moje m14 :D

Link to post
Share on other sites

Moja M21

Pomalowana samym kolorem bazowym:

img0210ng.th.jpg

img0211wu.th.jpg

Efekt końcowy (imageshack nie wiedzieć czemu obrócił debilnie zdjęcia):

img0213yl.th.jpg

img0215l.th.jpg

Użyte farby:

Montana Gold G1060 Mustard (kolor bazowy + gdzieniegdzie prześwity siatkowe albo smugi)

Montana GoldG1180 Military Green (zieleń, wygląda prawie jak czarny, zdecydowanie za ciemny, niestety nigdzie nie było ani Olive Green ani Army Green)

Montana Gold G8060 Palish Brown (brąz)

Dupli-Color RAL6011 połysk (jasna zieleń, po malowaniu pryśnięte chmurką Montana która akurat była po ręką żeby zmatowić)

Czarny zwykły mat z budowlanego, praktycznie go nie widać.

Link to post
Share on other sites

Dzięki ;) Nie mam już odpowiedniej farbki, drugą stronę malowałem sprejem, wszystko jeszcze trochę wybieliłem. Całość jeszcze będę poprawiał, póki co wygląda tak sobie

 

http://img716.imageshack.us/f/dsc00631lolol.jpg/

Jeszcze będę się z tym bawił. Może coś z szarym będę kombinował.

 

A tu moja kochana m14, o której pisałem wcześniej. Wygląda trochę jak Mosin z CoD 2 ^^

 

http://img840.imageshack.us/i/dsc00615f.jpg/

 

Pomalowanie zajęło mi koło 3 minut, wyjątkowo mi się nudziło a że to body jest uszkodzone (złamane) i idzie do kosza to postanowiłem sobie pomalować, z drugiej strony widać więcej pasów regularnych niż z tej, nie mam foto z tamtej

 

PS. Ta gieta Marcinka wygląda zajebiście ale raczej nie na tą porę roku przecież ;) Wiadomo że w lecie nie będę gonił z białym p90

 

Major zajebista emka ;)

Edited by NoriK
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mam pytanie czy jest realne dobranie tak farby aby uzyskać kolor podobny do tan/sand/fde/de itd potrzebuję latarkę czarną (kopia surefire m910) przemalować aby do Scara de pasowała?

 

Rozumiem, że nigdzie w miejscach typu: komputerowe dobieranie kolorów nie są w stanie mi czegoś takiego dobrać i przygotować gotowej farby?

Edited by Raistllin
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie czy jest realne dobranie tak farby aby uzyskać kolor podobny do tan/sand/fde/de itd potrzebuję latarkę czarną (kopia surefire m910) przemalować aby do Scara de pasowała?

 

Rozumiem, że nigdzie w miejscach typu: komputerowe dobieranie kolorów nie są w stanie mi czegoś takiego dobrać i przygotować gotowej farby?

 

Że niby tego potrzebujesz?

63593_178777585482615_100000511250284_609102_1926639_n.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...