Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepsze kulki 0,25


Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"1. Kulki BBBMAX z uwagi, że zostały zaprojektowane z myślą o służbach mundurowych posiadają specyfikację znacznie wyższą niż przeciętnych kulek używanych w replikach Airsoft.

 

2. Kulki BBBMAX posiadają lepsze właściwości balistyczne. Te właściwości balistyczne sprawiają, że kulki BBBMAX są w stanie tłuc szyby a w replikach z wysoką prędkością wylotową kulki, może dojść do poważnego uszkodzenia celu.

 

3. W rozgrywkach Airsoft zaleca się NIE używanie BBBMAX w replikach przekraczających 300fps

 

4. Przy używaniu BBBMAX należy zaopatrzyć się w odpowiednie środki ochrony twarzy posiadające odpowiednie certyfikaty."

 

ze strony asgshopu

Link to post
Share on other sites

Tak na zdrowy rozum... jedynie zagrożone są gogle/okulary (tak to bardzo poważna sprawa) i czoło (jest dosyć twarde) na reszcie ciała ta kulka nie zrobi nic czego nie zrobiła by zwykła kuleczka... Bo od kiedy to na tak miękkim celu jak człowiek zwykłe kompozyty się odkształcają i przez to przekazują mniej energii niż bbbmax? ;>

Link to post
Share on other sites

Tak na zdrowy rozum... jedynie zagrożone są gogle/okulary (tak to bardzo poważna sprawa) i czoło (jest dosyć twarde) na reszcie ciała ta kulka nie zrobi nic czego nie zrobiła by zwykła kuleczka... Bo od kiedy to na tak miękkim celu jak człowiek zwykłe kompozyty się odkształcają i przez to przekazują mniej energii niż bbbmax? ;>

 

 

A według mnie to dobrze. Przynajmniej by takie kulki wymusiły na ludziach że na oczach się nie oszczędza i trzeba sobie załatwić ich najlepsza ochronę.

 

PS. Jeszcze zęby by były bardziej narażone

Link to post
Share on other sites

Ya, dobrze, nie lubie strzelać do ludzi którzy mają na oczach okularki typu stti czy inne "pseudo wytrzymałe" już chyba lepsze są te techniczne za 3zł które wytrzymują strzały z wiatrówki...

 

Zębom to chyba różnicy nie zrobi, jak dostaną z 250fps w budynku z zwykłej kulki to i tak wypadną xD

 

A co do tematu ;) ma ktoś możliwość sprawdzenia i porównania kulek bbb (nie bbbmax) i g&g na replice ~400fps? Bo te 2 propozycje wydają mi się jak na razie najlepsze w st. cena/jakość.

Link to post
Share on other sites

Ya, dobrze, nie lubie strzelać do ludzi którzy mają na oczach okularki typu stti czy inne "pseudo wytrzymałe" już chyba lepsze są te techniczne za 3zł które wytrzymują strzały z wiatrówki...

 

Zębom to chyba różnicy nie zrobi, jak dostaną z 250fps w budynku z zwykłej kulki to i tak wypadną xD

 

A co do tematu ;) ma ktoś możliwość sprawdzenia i porównania kulek bbb (nie bbbmax) i g&g na replice ~400fps? Bo te 2 propozycje wydają mi się jak na razie najlepsze w st. cena/jakość.

 

 

To juz zależy od zebów ;) Ja juz nie raz dostałem w zeby w budynkach z okolo 300-350fps i sa cale, kumpel dostal w zab ze stocka CA z 10 metrow i polowe zeba stracil :P.

 

 

Co do twojego pytania apropo kulek. Bede mogl takie porownanie zrobic. Gdyby byly dostepne BBB 0.25 na asgshopie to juz bym to zrobil

Link to post
Share on other sites
Warunki testu:

Bezwietrznie ok +4 stopnie ,światło dzienne odległość od celu 15m (mierzone metrem kupionym w biedronce Wink )

Replika Użyta do testu:

M16 A3 firmy ICS(ICS-25 A3) ok 450fps +prec lufa luneta LIDER 3-9x50EG.

Cele na których testowałem kulki :

-Butelki po piwie(po Tatrze dla detalistów) 2szt

-Puszki po piwie (po Lechu) 2szt

-Spodnie :dezert 3c ,oraz skurzane motocyklowe

-Styropian o grubość 5cm

-Okulary UVEX X-ONE

-Moja skromna osoba Wink Wink

 

Do testu użyłem magazynków mid - cap o pojemności 120bb ładowałem ok 50bb oraz dla porównania kulek G&G 0,28g

 

strzelanie nr1 cel spodnie Desert 3c odległość 15m

kulki G&G -kilka strzałów ogień pojedynczy w lewą nogawkę następnie seria ok 30bb w nogawkę prawą , w sumie ok 50bb - na nogawce lewej jaki i prawej brak uszkodzeń materiału.

kulki BIOVAL BBB MAX -kilka strzałów pojedynczych w lewą nogawkę następnie seria ok 30bb w nogawkę prawą , w sumie ok 50bb - na nogawce lewej jaki i prawej brak uszkodzeń materiału.

 

 

strzelanie nr2 cel spodnie skórzane odległość 15m

kulki G&G -kilka strzałów pojedynczych w lewą nogawkę następnie seria ok 30bb w nogawkę prawą , w sumie ok 50bb - na nogawce lewej jaki i prawej pozostały ślady po uderzeniu kulek płytkie wgniecenia które ustąpiły po naciągnięciu materiału , materiał nie został jednak przerwany.

kulki BIOVAL BBB MAX kilka strzałów pojedynczych w lewą nogawkę następnie seria ok 30bb w nogawkę prawą , w sumie ok 50bb - na nogawce lewej jaki i prawej pozostały ślady po uderzeniu kulek płytkie wgniecenia które ustąpiły po naciągnięciu materiału , materiał nie został jednak przerwany.

 

 

strzelanie nr3 cel puszki po piwie odległość 15m

kulki G&G kilka strzałów pojedynczych ok 10 - powierzchnia puszki została zdeformowana jednak nie przebita , ogień ciągły puszka silnie zdeformowana kilkanaście przestrzelin w tym kilka na wylot .

kulki BIOVAL BBB MAX kilka strzałów pojedynczych ok 10 - powierzchnia puszki została zdeformowana w przeciwieństwie do kulek G&G 3 kulki przebiły puszkę pozostając w środku , ogień ciągły puszka silnie zdeformowana kilkanaście przestrzelin w tym większość na wylot

 

strzelanie nr4 cel styropian o wymiarach 15x30x5cm odległość 15m

kulki G&G ogień pojedynczy penetracja celu na głębokość od 3mm do 5mm przy zastosowaniu ognia ciągłego penetracja celu w takim samym zakresie 3-5mm

kulki BIOVAL BBB MAX ogień pojedynczy penetracja celu na głębokość od 3mm do ok 7mm przy zastosowaniu ogania ciągłego wartości te sa zbliżone ok 4-7mm (pomiaru dokonywałem suwmiarka też z biedronki :wink )

 

strzelanie nr5 cel butelka po piwie z szkła brązowego (butelki po TATRZE)odległość 15m

kulki G&G ogień pojedynczy - brak widocznych uszkodzeń trochę poszarpana etykieta szkło nienaruszone ogień ciągły - poszarpana etykieta pojawiło sie kilka pęknięć butelka otrzymała ok 40 trafień

kulki BIOVAL BBB MAX ogień pojedynczy ok 10 strzałów - na powierzchni butelki pojawiło sie kilka znacznych pęknięć zerwana etykieta

ogień ciągły ( tu do testu użyłem kolejnej butelki do której wcześniej nie strzelałem) z butelki nie zostało nic Shocked po około 2 sekundowy serii butelka rozleciała sie w pył Shocked test na ogniu ciągłym powtórzyłem na butelce z LECH efekt ten sam - butelka zdezintegrowana Wink

 

strzelanie nr6 cel JA tzn. najniższa część moich pleców odległość ok 15m Wink (tu w roli strzelca wystąpił kolega)

odczucia po byciu celem - obojętnie czy kulki G&G cz BIOVAL - boli tak samo Wink

 

strzelanie nr 7 okulary UWEX X-ONE odległość 15m 10m i 5m

przy strzelaniu na kulkach G&G jak i BIOVAL na odległości 15m przy zastosowaniu ognia pojedynczego jaki ciągłego brak jakichkolwiek uszkodzeń

odległość 10m kulki G&G ogień ciągły i pojedynczy brak uszkodzeń

odległość 10m kulki BIOVAL ogień pojedynczy brak jakichkolwiek uszkodzeń przy ogni ciągłym tj. ok 40 bb pojawiły sie pęknięcia jednak okulary sie nie rozpadły

odległość 5m kulki G&G ogień pojedynczy ok 10 bb pojawiła sie rysa długości ok 2cm przy ogniu ciągłym pojawiły sie 2 rysy długości ok 1cm i odpadł zausznik

kulki BIOVAL BBB MAX ogień pojedynczy pojawiły sie 3 pęknięcia na prawym szkle okularów oraz 1 na lewej stronie ,ogień ciągły OKOŁO 40BB Exclamation z odległości 5m prawy okular rozpadł sie na ok 1/3 wysokości od dołu odpadł zausznik z prawej strony , na lewym szkle 3 pęknięcia okulary uległy zniszczeniu Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation (do tego testu wykorzystałem 2 pary okularów UVEX X ONE obie pary były wcześniej przeze mnie używane)

 

 

Autorem opisanego testu jest GRUBY997 z Gliwic.

link:http://www.asggliwice.fora.pl/techniczne,3...0-27g,2279.html

Link to post
Share on other sites

shortee dzięki ;)

 

Ari czekam z niecierpliwością ;), szczególnie zależy mi na zasięgu, celności, nie przebijalności itepe

 

rumak, proszę wytłumacz mi teraz czemu bbbmax są zakazane? pomijając kwestię okularów bo to wiem (chociaż okulary to żaden argument bo każdy powinien mieć takie by wytrzymały i bbbmax, bo co, jeżeli ktoś będzie tych kulek używać i się nie przyzna?)

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

 

A co do tematu ;) ma ktoś możliwość sprawdzenia i porównania kulek bbb (nie bbbmax) i g&g na replice ~400fps? Bo te 2 propozycje wydają mi się jak na razie najlepsze w st. cena/jakość.

 

Porównywałem biovale 0,25 z guarderami 0,25 ( guardery latają wg mnie minimalnie lepiej niż G&G) test wypadł na korzyść biovali zasięg około 3-5 m większy i skupienie wyraźnie większe .

 

Testy przeprowadzone na m15a2 ca 380 fps .

Edited by METEOR
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

shortee dzięki ;)

 

Ari czekam z niecierpliwością ;), szczególnie zależy mi na zasięgu, celności, nie przebijalności itepe

 

rumak, proszę wytłumacz mi teraz czemu bbbmax są zakazane? pomijając kwestię okularów bo to wiem (chociaż okulary to żaden argument bo każdy powinien mieć takie by wytrzymały i bbbmax, bo co, jeżeli ktoś będzie tych kulek używać i się nie przyzna?)

 

 

Bardzo mierżą mnie takie dyskusje... A dlaczego mamy pomijać problem okularów? Razem z nim idzie problem zębów itd. Wiele osób korzysta z porządnych środków ochrony oczu. Jednak co trochę podnosi się przeciętna moc replik, co jakiś czas trafia ktoś z czymś w ogóle poza konkurencją. To samo dotyczy BBMaxów. To nie są kulki na zwykłe strzelanki ! I mówi o tym sprzedawca. Czy to znaczy, że mam co tydzień testować czy kupować nowe okulary, bo "stare" już nie są OK. I ma to być jeszcze "mój" problem?!?

Nie wspomnę już, że nieraz jakiś przestraszony gracz przywalił mi w dosłownie 2-3 metrów, gdy wylazłem zza rogu i wcześniej ukatrupiłem go strzałem z Glocka. Dwa razy miałem dość mocno rozwaloną dłoń i raz dostałem w okulary z takiej odległości.

Nie chciałbym, aby miał w magu BBMaxy.

Ryzyko należy minimalizować. A gadanie o tym, że zawsze coś się wydarzy nie jest żadnym argumentem przeciwko. Ta jakby mówić, że skoro i tak ktoś kradnie, kogo nie złapią, to po co łapać.

Poza tym pozostaje dla mnie pytanie o ideę Airsoftu?? Idealnie wierne odwzorowanie walki to nigdy nie będzie. Jak się komuś nie przeszkadzają rany, wybite zęby i urwane nogi, to zapraszam do Afganistanu ;-)

Więc może zamiast podkręcać na maksa FPSy i dobierać "szklane" kulki, które ciut lepiej lecą, ale mogą zrobić krzywdę, to może warto nauczyć się więcej o kamuflażu, więcej czasu poświęcić na inne elementy gry.

Co do mnie, jeśli mnie uszkodzi, a będzie to zabronione na strzelance, to słowo daję, że i jemu zęby polecą. A potem niech sobie uprawia filozofię, że ryzyko jakieś zawsze jest ;-) Także ryzyko spotkania kogoś takiego ;-)

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...