Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36E


Recommended Posts

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A warto wziąć gietę z wbudowaną lunetą, czy lepiej kupić zwykłą g36 i dołożyć kolimator do niej? Czytałem dużo postów i jedni piszą że jest cudowna, inni narzekają na to że światło słabe, że ta luneta ogólnie nie jest dobra i naprawdę nie wiem co o tym sądzić ;)

Link to post
Share on other sites

A warto wziąć gietę z wbudowaną lunetą, czy lepiej kupić zwykłą g36 i dołożyć kolimator do niej? Czytałem dużo postów i jedni piszą że jest cudowna, inni narzekają na to że światło słabe, że ta luneta ogólnie nie jest dobra i naprawdę nie wiem co o tym sądzić ;)

 

Jeżeli chcesz używać do szturmu to może lepsza by była JG806-2, większa moc, szynka na kolimator i trochę mniejsze wymiary. Lunetka jest jaka jest ale nawet w transie nie nazwał bym jej cudowną. Jak sie do niej człowiek przyzwyczai to można z niej wiele wycisnąć ale to zawsze będzie małe światło i dokładne przyłożenie bo inaczej nic nie zobaczysz. Strzelanie w hełmie to ... koszmar.

Link to post
Share on other sites

Cała filozofia tej lunety polega na tym, że była projektowana w ostrym odpowiedniku do waliki powyżej 200m i na takim dystansie jej male światło nie przeszkadza. Jakby co możesz zawsze nabyć wersję rączki z lunetą i miejscem na kolimator. Nad lunetą, na rączce masz tradycyjne przyrządy celownicze.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

a myslicie, że ta rączka transportowa z kolimatorem i lunetą będzie pasować do g36e JG?

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...61c7662e5163347

Czy może lepiej zainwestować w coś takiego lub podobne

http://www.gunnerairsoft.com/catalog/produ...43447cf1fe3dc1a

Nie ukrywam, że wiem o mankamentach tego kolimatora, ale może lepij z tym by wyglądało

http://www.gunfire.pl/product-yid-11521901...ypu-ET-551.html

Link to post
Share on other sites

Posiadam takie rozwiązanie:

c9a721a45cb572a2m.jpg

Bardzo wygodne - normalnie korzystamy z kolimatora, a kiedy mamy czas na przycelowanie przerzucamy się na lunetkę. Niesamowicie podwyzsza to walory "bojowe" gietki. Z dwoma jednak zastrzeżeniami - podczas celowania przez kolimator przeważnie chuchamy sobie na lunetkę - przez co okular jest cały zaparowany. Z kolei celowanie przez lunetkę jest utrudnione jeżeli mamy na głowie hełm - zawadza on o kolimator :S Sprawę rozwiązuje ściągnięcie hełmu, lub zamontowanie mniejszego kolimatora :D

Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

Witaj w klubie, siridar. ;-)

 

pc150041xg7.th.jpg

 

Dodam trzeci, drobny, mankament, nie wiem czy go zauważyłeś - przez mocno podwyższoną linię celowania przez koli, trzeba brać poprawki na celowanie na bardzo bliskie i bardzo dalekie dystanse (jeśli oczywiście koli skalibrujemy na średni dystans). Kwestia centymetrów, ale da się zauważyć.

Link to post
Share on other sites

Nawet przy montażu koli na niskiej szynie występuje to samo zjawisko - przy wyższym montażu tylko trochę się nasila. Zawsze można jeszcze pokręcić nieco hop-upem, żeby wszystko zgrać idealnie.

BTW, super malowanie, gratuluję! Jaką techniką wykonane? Ja swoją malowałem sprayami Montana - trochę niechlujnie :P

Edited by siridar
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, przymieżam się od dłuższego czasu do kupna broni, a za kilka dni urodziny i pora na wybór. Padło na G36E od JG, wersja bez lunety ( będzie koli ), kupuję u krakmanów. :-F

 

Jak sprawa z tą repliką wygląda w dotyku ? Z czego jest korpus ? Jakiś lamerski plastik, czy jak ? :strach:

 

Jak wygląda w tej replice zasięg i celność, po włożeniu tam dobrej precki ( systema, promyk ), zmiany gumki na czarną systemę ?

 

Jak wypadać będzie ta replika przy stockowym ( nic nie wymieniane ) Rk-06 od BOYI/P&J ?

 

Lepiej, czy gorzej ? :) :lol:

 

Jakiego jeszcze wyboru ( lepszego oczywiście :) ) mogę dokonać w tym przedziale cenowym ?

 

Nie chcę absowych korpusów, tylko metal / tworzywo ... :killer: :-F

 

Czy w małej drużynie, nie jakimś pro teamie, walk głównie w zielonej spisze się ta replika dobrze? :)

 

Mleczaj_Krówka :uśmiech:

Edited by Mleczaj_Krowka
Link to post
Share on other sites

Wszystko już było! Są 3 tematy o G36 JG w różnych wersjach - wszystkie mają podobny standard wykonania - poszukaj sobie!

Nie chcę absowych korpusów, tylko metal / tworzywo
100 razy było: ostry G36 ma body kompozytowe, więc kretynizmem by było, gdyby replika była z metalu.
Nie chcę absowych korpusów, tylko metal / tworzywo
To w końcu co chcesz? :-| Edited by siridar
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...