Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RPD (rkm D)


Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bateria pójdzie najprawdopodobniej do zasobnika. Możłiwe , że wyląduje w kolbie, bo dużo tam pustego miejsca. Nie wiem jeszcze.

 

Dotarły następne części- obsada lufy- umożliwiająca zamocowanie jej w komorze.

46ab1850aefd3a5am.jpg

 

Nie udało mi się do końca nasadzić jej z powodu poniższego uszkodzenia "sprzętu budowlanego"

79fe07656e457de5m.jpg

 

Jak widać replika jest robiona metodą "pa ruski" z użyciem ciężkiego sprzetu i na totalny ścisk Jeżeli się nie przelicze, replika utrzyma 10-15 kilo ciężaru w połowie.

 

Widok na włożony GB

5bb5fdd61e10886fm.jpg

 

Widok na dorobioną końcówke (oryginał nie do dostania).

429d326d7e721edem.jpg

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

No.

Lufa nabita, podajnik spiłowany.

Pi razy oko, pi razy drzwi, zaczyna to już przypominać RPD.

Na tym etapie nawet jeżeli spieprze bebechy od AEG, to zawsze pozostanie mi ładna ozdoba na ściane.

Wot postępy:

e46f3e829e489113m.jpg

 

2d3379099665c195m.jpg

 

f2deaa262e93cb37m.jpg

 

2debbb4110b6b178m.jpg

 

f62b35d8398ad92fm.jpg

 

748fc6729940b581m.jpg

 

f565935c13ed5327m.jpg

 

 

Nadal przyprawia mnie o ból głowy kwetsia wyboru komory HU. NIe wiem jaka najlepiej będzie tu pasowała. Na pewno podawanie kulek będzie od spodu- bezpośrednio z magazynka, bez rurek na zewnątrz repliki.

 

 

ps. sory za ten nieszczęsny dywan, ale dobrze mi się na nim pracuje (nie pytajcie co żona mówi) :-F

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Obsadzono tylec (jest podobnie jak w oryginale wysuwany na szynie i blokowany śrubą z tyłu).

Na widocznym zdjęciu do komory włożony jest już GB.

Przednie drewna są zdjęte- widać obsadę lufy. Nie ma ona jeszcze sruby łączącej wszystko na sztywno. Będzie szła przez lufe w dół, mocowana do komory na dole.

Mocowanie zasobnika w trakcie produkcji.

 

0b06a761713bc93fm.jpg

 

b1d5b306f259eb87m.jpg

 

Jakieś uwagi? Krytyka? Powiedzcie chociaż , że dywan wam sie nie podoba :P

 

PS

Aha- to nie komis ale skorzystam z okazji- potrzebuje bebechy od elektrycznego hicapa, żeby włożyć do zasobnika- ma ktoś na zbyciu ;)?

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Brawo za pracę i czas włożony w replikę ale body jest zbyt wysokie i długie; rączka przeładowania powinna być trochę niżej.

 

 

Całą replika jest dłuższa o 3 cm od oryginału (107 cm wobec oryginalnych 104cm)- więc nie jest źle.

Nie dało się inaczej, jeśli chcieć zmieścić GB, komore HU i mocowanie lufy. Dotyczy to zarówno wysokości jak i długości komory zamkowej.

 

Rączka przeładowania została umieszczona na "prawidłowej" wysokości od górnej krawędzi komory zamkowej- to tylko komora sie "wydłużyła w dół"- z tego samego powodu musiałem obciąć koniec rączki przeładowania z przodu- nie było możliwości żeby weszła pod drewno- jak w oryginale. :???:

Można niby było iść w góre - ale tu na preszkodzie stoi konieczność zachowania linii przyrządów celowniczych- a to chyba ważniejsze.

 

Z tym wiąże sie kolejny problem- mocowanie podajnika zamiast mieć 4 cm wysokości jak w oryginale, będzie miało maximum 17 mm. Inaczej stojąc na dwójnogu, zasobnik będzie szorował o ziemie. Wot probliema.

 

Jak pisałem- to jest ASG- sztuka kompromisu

 

 

Fajny dywan :-P!

 

 

dzieki- mnie też się podoba 8-)

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Dziad swoje a baba swoje ;)

Podane GB, a zwłaszcza V2- w ogóle się nie nadają.

To znaczy nadają się, ale musiałbym totalnie zmasakrować oryginalne części, a to w ogóle nie wchodzi w grę.

 

Zasadą jaką się kieruje jest maksymalny realizm, minimalne przeróbki oryginalnych części. Jak coś nie pasuje to dostosować się muszą robione przeze mnie części a nie krwawo zdobyte prawdziwki ;)

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

KU CHWALE SOCJALISTYCZNEJ OJCZYZNY I KOMINTERNU TOWARZYSZE!!!

 

:)

 

Doceniając pokładaną we mnie wiarę przedstawiam postępy w pracach.

Replikę ześrubowano.

Tylec w komorze siedzi pancernie. Rozczarowany jestem mocowaniem lufy. Może jak lepiej dobiore śruby będzie lepiej. Boje się jednak, że skomplikowany system z kształtek wycinanych plazmowo i toczonych elementów użytych do mocowania lufy w komorze w ch.. pójdzie i skończy sie ordynarnym spawaniem w środku komory.

 

Na razie prace są wstrzymane bo czekam na zamównioną komore HU i lufe. Rozglądam się również za mechanizmem do magazynka.

Z zewnętrznej roboty pozostało mocowanie zasobnika (prosta robota) i zawias pokrywy (troche trudniej).

 

Poniżej efekt dzisiejszej pracy (czas mam tylko w weekendy):

41a4d2a59941ac03m.jpg

 

c6120952a2d90748m.jpg

 

76d92e329eeebe8am.jpg

 

88509c366131b520m.jpg

 

ps. Jak widać przybyło troche amunicji w taśmie.

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

A żebym to ja wiedział?

Części zacząłem zbierać w październiku.

Gdybym mial wszystkie części (głównie chodzi teraz o cześci ASG) i tydzień urlopu to bym się uporał. Spawarke musze znaleść.

 

Dowiedziałem się, że po sąsiedzku można oksydować stal . Wie ktoś czy oskydowaną stal można spawać, czy poczekać z oksydowaniem do "po" spawaniu?

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Ja spawam swoje wynalazki u zaprzyjaźnionego blacharza samochodowego. () mówiąc już się chłop zaczyna przekwalifikowywać bo ostatnio więcej AK wyspawał niż samochodów :)

 

Oksyda najlepiej po spawaniu. Podczas spawania mogą zrobić się tu i ówdzie przebarwienia i/lub wrzody nadspawane, które trzeba oszlifować, wypolerować a potem nieraz poprawić spawanie ponowić szlifowanie i oksydować.

 

Za robotę nad RPD należy się medal Lenina.

Link to post
Share on other sites

Hm, To dobrze, że mi powiedziałeś, zmarnowałbym robote. Komora zrobiona jest z 1,5 mmb blachy, może rzeczywiście przebarwić. Co do spawania tak samo myślalem o znajomym specu od tłumików :mrgreen:

 

Cholera wkurza mnie lufa mająca luzy w komorze :wink: :wink: :killer:

 

 

Porównanie długości RPD z AKM z AKSU z PBS'em 4

 

c1cc8abc2ab5b5f3m.jpg

 

 

Uniesiona pokrywa - uwidacznia sie GB oraz spiłowany podajnik. Widać również zdjętą pokrywe komory przed podajnikiem.

ae2811af477bbd85m.jpg

 

Ogólna impresja o ruskim sprzęcie strzelającym na dywanie (RPD, AKM, AKSU)

 

12aec3ad89751f8cm.jpg

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...