Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dynks, jeśli chodzi o ten "włączany" tym suwadełkiem u góry maga, ostawiłem odpowiednio (co ciekawe, z pudełka magazynek w paczce z karabinkiem miał dynksa włączonego, a kupione osobno nie), dlatego napisałem, że zamek zostaje z tyłu a bolt odskakuje przy strzelaniu na semi, tylko na auto nie odskakuje i spokojnie się dalej strzela, tylko bez kulek (coś jak w tym cholernym g17 army, do ktorego juz siły nie mam :P)

 

edit: @Nazgool: wiesz, ja jestem raczej jebankowiczem, gaziak jest for fun, ale za każdym strzałem boje się, że coś padnie, strasznie podbija mi to ciśnienie. Po pierwszych problemach z aegiem teraz mam już pancernego jest pewniakiem :P Co nie zmienia faktu, że po pierwszych strzałach aż się wystraszyłem, że coś mi tak wali koło ucha i wybuchłem maniakalnym radosnym śmiechem :D

Edited by shank
Link to post
Share on other sites

Wtedy tak, teraz już z 4 posiadanych przezemnie magów tylko jeden załapuje bolta po ostatniej kulce. Niestety wyczaiłem na czym polega problem - po prostu sprężyna magazynka jest jakby za słaba, i dinks "odpychający" bolta nie odskakuje wystarczająco mocno. Kiedy podczas strzelania minimalnie przyciskam palcem dół bolt catcha do body, to działa dobrze. Mam nadzieję, że da się to zrozumieć :)

 

Będe musiał po prostu dokleić coś do bolt catcha od tyłu, żeby sam z siebie bardziej odstawał od body. Wtedy sprężynka w magu powinna dać rade go zablokować, podobnie jak robi to z pomocą mojego palca :P

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Dziś sprawdzaliśmy szyny RIS Madbull. Przełożone z Systemy na WE - pasują.

Dla rozwiania wątpliwości prezentacja zaworów:

valves.jpg

1. Standardowy zawór 1 generacji - gg

2. TSC zawór stalowy - gg

3. Uniwersalny zawór WE - gg/co2

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

@eso nie są na co2.

Zobacz jak wygląda zawór 3.

Komora zaworu też się różni od tej na co2. Jeśli potrzebujecie zrobię zdjęcia komory na gg i co2, żeby pokazać różnicę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest Nazgool

Czy komuś wypadają magi ? Coś mnie trafi niedługo. Mag posiedzi trochę, kilka wstrząśnięć repliką i zwyczajnie wypada. Zakręciłem całą blokadę magazynków na maksa. Dalej to samo. Na stronie AB nie ma części, może ktoś próbował zamienić to z innymi producentami ?

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

No i o to właśnie chodziło. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz. Magazynki do M4/SCAR nie są tanie, dlaczego nie zrobili pokryw zewnętrznych ze stali tylko jakiegoś szit metalu.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Płytkę przynitować od strony wewnętrznej pokrywy, tak że mechanizm trzymający magazynek nie będzie wyginał pokrywy do wewnątrz. Bo to się właśnie dzieje podczas wkładania magazynka. Można ewentualnie zrobić na śruby z płaskimi łbami i delikatnie nawiercić pokrywę maga od zewnątrz. W płytce zrobić otwory i nagwintować je. Musi być dobrze spasowane z właściwym magazynkiem wewnątrz pokrywy tak, żeby opierało się o magazynek właściwy i zabezpieczało pokrywę.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie:

 

To się zmęczyło:

Dźwignia przeładowania bo pękła - standardowy problem v.1

 

Z własnej woli wymieniłem:

 

lufę na precyzyjną

zawory gazowe

komora gazu na CO2.

 

Z mojej głupoty czeka ją wymiana kolby na Magpul PTS CTR.

No i wiadomo problem cieknących magazynków. Wbrew zaleceniom ja uszczelniłem swoje magi silikonem, czyli na stałe. Problem znikł jak ręką odjął.

Cała reszta jest od dnia kiedy ją kupiłem taka sama.

 

Wciąż nie jest to platforma niezawodna. Więc wiadomo, jeśli ktoś kupuje gazówkę = kupuje problemy. :D

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Może mam szczęście, ale u mnie nie przecieka żaden z 4 magów na gg/propan.

Za to w problemach dodałbym dziwny hopup. Regulacja u mnie nie daje nic, kulki 0.36 do 20-25 metrów lecą prosto, potem coraz, coraz wyżej. Nie jest to taki nagły podryw jak przy 0.25, ale mając kolimator ustawiony na 50m kropka jest tak wysoko, że patrząc prosto przez kolimator ledwo ją tam u góry widać.

 

Inna sprawa: zamontowałem dzisiaj risy, ale spore luzy mają, poczytałem i widzę, że wielu ludzi ma ten problem. Zna ktoś jakieś rozwiązanie? :)

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

A da się powiedzmy przyciąć jakąś gumę od aega?

Jeśli jesteś w stanie uzyskać taki kształt ?

269_IMG_9585.JPG

 

Wiesz ja personalnie wyznaję zasadę, że wolę kupić coś co jest oryginalne zamiast rzeźbić w ... . Każdy może robić jak uważa. Minusem dla Polski jest to, że nie ma dealera WE i głupie gumki do HU z przesyłką będą kosztować jakieś chore pieniądze. Znów nie każdego stać kupować z AB i w ramach uzupełenienia przesyłki dorzucić kilka gumek. Ja sam nie kupiłbym samych gumek czy zaworów do magazynków choć potrzebuję ich. Poczekam, aż dealer w UK będzie miał dostawę, a w między czasie poradzę sobie z 4 magami. Najprawdopodobniej we wrześniu będę kupował magazynki CO2 i szynę RIS WE, wtedy dorzucę kilka zaworów do magów.

 

BTW - Widział ktoś TSC Larue Tactical Body do WE ? 429$ :o Szczęka mi spadła. To się nazywa chora cena.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Nazgool masz może możliwość ściągnięcia zaworów (coś jak NPAS) nie pamiętam ich nazwy.

Bo u mnie cienko z zakupami za granicą.

Czy ściągnął byś jeden dla mnie? Oczywiście odpale ci prowizję ;)

 

Ile by mnie to ewentualnie wyniosło?

Podstawowe pytanie: Chciałbym się pobawić w budynkach tą emką a mogę mieć tylko 350fps, czy on faktycznie działa?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...