Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

http://www.augdal.net/

Ładna ta Twoja emka. Ten red dot nie przeszkadza w celowaniu przez szczerbinkę ? Ja to wymyśliłem ciut inną konfigurację. R.A.S. z chwytem przednim i okładziny tak jak w Twojej, ale na wierzchu luneta ACOG. Nie wiem czy zdecyduję się na szczerbinkę, zresztą dla lansu zawsze mogę przełożyć z TM.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki wielkie za linka. Widzę jednak, że magi do WE mają znacznie drożej niż AB (różnica 8 USD), do tego koszty wysyłki itd. Gdzie zatem leży przewaga IBICO nad AB? Co do Aimpointa, to wcale nie przeszkadza mi mieć jednej linii celowniczej red dota i przyrządów mechanicznych. Powiem więcej, w terenie o zróżnicowanym natężeniu światła to bardzo pomaga (np. słoneczna polana a zaraz potem wejście do ciemnego bunkra itp.). U mnie ACOG 4x32 również w planach zakupowych, ale szczerbinka będzie już składana typu flip up. W tym miejscu mam pytanie i prośbę również do innych posiadaczy WE. Czy ktoś próbował, lub będzie próbował pacnąć swoją emkę krylonem lub innym produktem krylono-podobnym? Jeśli czujecie potrzebę podzielenia się doświadczeniem w kwestii malowania repliki śmiało zamieszczajcie tutaj swoje uwagi. Zdjęcia ukazujące efekt końcowy mile widziane:)

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to bargain te magi, a przy zakupie za 200$ nie płacę za przesyłkę wcale. Standardowa przesyłka do UK kosztuje 5.43, a nie 30 czy 40 jak w AB i w górę. Kupowałem u nich kiedyś 2 magi na CO2, wyszły mnie drożej niż w UK, a tutaj stoją 35 funtów czyli 56$ za sztukę.

Link to post
Share on other sites

Dobrze wiedzieć, że AB nalicza takie koszty. Choć, zanim zamówię to będę żądał wyceny kosztów przesyłki (ale to już temat do działu o AB). Jeszcze jedna uwaga. Czy wam również poluzował się bolec zamykający dust cover tak bardzo, że samoczynnie się otwiera przy najmniejszym wsztrząsie?

Link to post
Share on other sites

V.3 została wprowadzona na rynek przed CO2, charakteryzuje się oksydowanym body, systemem HU ver.2 i lufą 6.01 (dodatkowo wzmocniono pękającą dźwignię przeładowania). Na tym jej różnice się kończą. V.2 po wsadzeniu lepszej dźwigni przeładowania i zmianie lufy z HU na ver.2 staje się automatycznie V.3. Tylko V1 różni się body malowanym. Bolt cach V.3. będzie taki sam problematyczny w jak V.2 czy V.1. Dźwignia przeładowania nie pęknie, ale blokada trzymająca ją przy upper reciever napewno poleci w świat po kilku miesiącach użytkowania. HU by można było mówić o tym, że działa i reguluje coś, musi być przestrzelony około 1000 kulek. Wtedy dopiero jest zauważalna różnica w lotach kulek. Tak, że musiałbyś sprecyzować, o które wady Ci chodzi, bo generalnie to WE opracowywało wersje przez poprawę materiałów, a końcową innowacją było wprowadzenie CO2, który teraz jest sprzedawany w stocku.

 

Ja oczywiście piszę o WE M4 AFC AWSS, a nie o WE M4. Bo tylko AFC AWSS były wypuszczane w wersjach 1,2,3. NP. Steiner posiada WE M4 i w zasadzie od V.1. różni się stalową dyszą na propan i chyba lufą precyzyjną 6.01 z HU ver.2. Ze zrozumiałych względów V.1. jej nie miała bo nie było ani lufy ani HU ver.2.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

tak robilem sobie plusy i munusy roznych replik GBB i w We zauwazylem

- lamiaca sie raczka przeladowania (w v2 poprawione)

- problem z hopkiem - podbija kulki w gore

- nie dzialajacy czasem boltcatch - wina magow

- niepowtarzalnosc strzalow na gg

- wypadajace magi

 

a interesuje mnie ten model

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/produc...owback%20Rifles

 

Czy cos trzeba by bylo zakupic dodatkowo po zakupie tej repliki?

Link to post
Share on other sites

Z bolt catchem u mnie jest wszystko ok, mam cztery magi i jakieś 5000 strzałów i żadnych problemów z nim nie było ;)

 

Co do dodatkowego zakupu to napewno kilka sztuk gumek ,zarówno zielonych i czarnych.

Edited by eso
Link to post
Share on other sites

To nie jest V.3, tylko zwykły WE ze wszystkim poprawkami materiałowymi. Kulki podkręcane były są i będą w nowych HU do czasu, aż gumka się nie wyrobi. Czasami trafi się gumka, która dobrze działa od początku, ale to czasami.

V.3 ma body oksydowane z oznaczeniami Colta i właściwie tym się różni tej repliki z WGC.

Wypadające magazynki - pokrywy się wyginają po jakimś czasie, ale to już wina złego materiału. Starczy delikatnie podgiąć w miejscu gdzie są trzymane w body i już nie wypadają. No i to nie zależy od wersji repliki.

Co dodatkowo ? No oczywiście magazynki, im więcej tym lepiej. Jak dojdą moje nowe magi na CO2 będę miał ich łącznie 10, 6 na CO2 i 4 na GG.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Wiesz co u mnie bylo nie tak?

Po tym klejeniu ,silikon ze ścianek zaczął się odklejać i zapychać zawór. Było tak że leci seria i zachwile takie nie pełne wolne strzały potem znów dobrze. Coś jakby się dławił.

Po wyczyszczeniu i usunięciu całego kleju jest o wiele lepiej.

Co mnie pozytywnie zaskoczyło to ,że od silinkonu uszczelka jakby troche napęczniała i trzyma gaz bardzo ładnie ;)

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo jak najbardziej. Konwersja CASV (nawet chińszczyzna) generalnie nie ingeruje w "barrel nut" ale jest jakby nakładana "na zewnątrz", więc powinna pasować (zasłyszane/przeczytane z kilku niezależnych źródeł). Cieżar konwersji opiera sie na szynie RIS na górnym body a nie na mocowaniu lufy do tegoż body.

Link to post
Share on other sites

Witam, ja z takim zapytaniem, ponieważ przymierzam się do zakupu tej repliki na święta. Czy jak już wybulę te 1400 - 1700 zł czy muszę się przygotować na następne koszta wymiany różnych części w tej replice, lub też rozkręcania go co 2 - 3 strzelanki aby coś wymienić, tak jak ma to miejsce w moim M4 PJ -.-. Jeśli chodzi o to co udało mi się wyczytać z tego tematu, bo przyznam szczerze że nie dotrwałem z czytaniem tych 18 stron w całości to główny problem jest z bolt catchem i często źle wypolerowana komora, na youtube też znalazłem taki problem

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, WE M4 ma swoje mankamenty (tutaj jednak polecem lekturę wspomnianych 18 stron postów oraz podobne wątki na forum gasguns), ale w moim przypadku jak na razie one nie zaistniały. Od zakupu nic z części wewnętrznych nie wymieniałem, feralna rączka przeładowania nadal się nie złamała (odpukać), hopek trzyma w porządku (po przejściu z kulek 0.25 na 0.36 skupienie całkiem niezłe), nic nie pękło, nic nie odpadło, no może z wyjątkiem poluzowanego zamknięcia dust cover. Jedynie na co można narzekać to jakość malowanych elementów (u mnie po tygodniu zauważyłem łuszczące się pokrycie tubusa kolby). W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem wydaje się być oksydowanie na zimno, do czego się powoli przymierzam. Wszystko oczywiście zależy od egzemplarza, który się Tobie trafi. Niemniej ten model repliki polecam, i szczerze mówiąc nie zamieniłbym ją na żadną inną (nawet na G&P WOC, sic!). Przesiadka z AEG na GBB to moim skromnym zdaniem czysta poezja. Jeśli ktoś szuka repliki oddającej pracę ostrego odpowiednika maksymalnie realistycznie, albo miał do czynienia z bronią palną i wkurza go bzyczenie silniczka AEG to najlepszy wybór na rynku jeśli chodzi o relację cena/jakość.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...