Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Guest Nazgool

A coś Cię kosztuje napisać posta ? GBBnut rozsyła PM z prośbą o adres. Co prawda ja zamówiłem już z Tactical Quartermaster 2 gumki (za to mi przysłali #42 - 300 fps), ale dostać jeszcze jedną za darmo czemu nie.

 

Mam taki mały pomysł, żeby zrobić stronkę pomocy o WE M4 GBB. Są pewnie ludziska, którzy nie rozumieją po english i nie bardzo wiedzą gdzie się z problemami zwrócić.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Nazgool

No tak, ale ilu jest chętnych. Można zrobić coś podobnego do AGGMA, ale po polsku. Nie ma problemu z hostem mam swój hosting kupiony i kilka domen zarejestrowanych. Co mi chodzi po głowie. Otóż ten wątek ma już 13 stron, opinie są różne i co najważniejsze odszukać tu jakieś konkretne informacje to trzeba całość przeczytać. Czyli informacje się rozmywają.

Link to post
Share on other sites

Niestety lenistwo bije ciekawość :P Trzeba zebrać to do kupy, utworzyć poszczególnie działy z danymi problemami z danego zakresu. Dodać ilustrację żeby wszystko było czarne na białym. Można by zrobić taki temat jak naprawić to a jak tamto, z poszczególnymi etapami montażu bądź demontażu.

 

Ja jestem chętny, pewnie Shank również bo sporo gadaliśmy na gg i wiadać że też grzebał w emce (regulował prędkość stocka)

Edited by eso
Link to post
Share on other sites

GBBnut rozsyła PM z prośbą o adres.....

 

Do GBBnut'a trzeba podesłać własny adres choć muszę przyznać, że to bardzo niebezpieczne podawać tak dokładne dane jakiemuś ludzikowi z netu.

 

Natomiast kolega @magnett napisał, że po zamontowaniu gumki z Airsoft Buddy kulki latają jak po sznurku więc to może być rozwiązanie problemu HU :)

 

To zapewne ta gumka pasująca także do Scara:

 

http://airsoftbuddy.com/index_eproduct_vie...products_id=443

 

Jeśli ktoś będzie robił zamówienie to z przyjemnością się pod nie podłączę i dołożę do kosztów transportu itp.

Edited by Patrick Bateman
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool
Jeśli ktoś będzie robił zamówienie to z przyjemnością się pod nie podłączę i dołożę do kosztów transportu itp.

Po co z AB ? Tactical Quartermaster ma je w sprzedaży:

http://www.tacticalquartermaster.co.uk/cat...d06746337cf9864

 

Pchnij wiadomość do Mark'a ile chciałby za przesyłkę z UK do Polski. Ja płaciłem chyba niecałego funta za list lotniczy z gumkami. Nawet niech weźmie 2 funty to i tak nie 20 dolarów jak AB.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

^^ Czy ktoś się tutaj wcześniej nie zarzekał że, nigdy więcej nic nie kupi w tym sklepie? :)

I co nie miałem racji ? ;-)

 

Kupiłem 2 gumki do hop up, a przysłał mi 2 x #42. Fakt mój zysk, ale mu napisałem i teraz muszę latać po pocztach. Odsyłać itd itd.

 

O uszkodzony zawór musiałem się dopominać, ale gość w moich oczach zrehabilitował się, bo podesłał mi piny do podstawy celownika i ekstra o-ring do zaworu za darmo.

No właśnie to mi coś przypomniało. Zgubiłem piny. Przedni z podstawy celownika i pin mocujący imitację przewodu gazowego. Tym razem potraktuję je klejem do gwintów.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

przesiadka na propan OK ale pozostaje problem smarowania co kilka magazynków, sam propan jest bardzo suchy i uszelki po kilku magazynkach propanu wygladają nieciekawie -szczególnie po strzelaniu ogniem ciągłym, potwierdzam że kulki latają tak jak powinny na czarnej gumce tak od 2 magazynku po smarowaniu, jak nie ma już silikonu w lufie i na gumce.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Z adaptorem do propanu jest dołączony olej silikonowy. 2 krople na 8 magazynków.

Magazynków propanowych nie napełnia się CO2 bo je rozsadzi ciśnienie. Pozostaje zakup magazynków na CO2 i nabojów 12 g.

Dokupiłem z Airsoft123 tą końcówkę typu Troy na sling. Jak dojdzie wrzucę jakieś info czy pasuje. 5KU do WA nie pasuje - straciłem kasę :(

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Pisząc o napełnianiu CO2 miałem oczywiście na myśli magazynki CO2 ale nie byłem świadomy, że można nepełniać je bezpośrednio nabojami...super !!! to doskonałe rozwiązanie. Co do propanu to chyba poczekam aż znajdziecie bezproblemowy sposób na przelewanie do mniejszych butli i bezproblemowe napełnianie magazynków :)

Link to post
Share on other sites

Dokupiłem z Airsoft123 tą końcówkę typu Troy na sling. Jak dojdzie wrzucę jakieś info czy pasuje. 5KU do WA nie pasuje - straciłem kasę :(

Świetnie. Też rozważam zakup tego wynalazku. Z zaczepami do zawieszenia WE jest różnie. Nie ma to jak sprawdzenie w praktyce.

Link to post
Share on other sites

Z tym propanem to jakaś bujda. Przecież green gas także zawiera propan i jakoś uszczelki nie padają. Kwestia sprowadza się do okresowego smarowania tychże uszczelek. Jakoś nikt nie narzeka przy pistoletach bądź snajperkach na propan więc dlaczego tu miało by być inaczej?

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Nie bujda. Green gaz jest propanem, ale z domieszkami oleju i silikonu. Czysty propan tego nie ma, więc trzeba zapewnić smarowanie. Po za tym ponoć we Wrocławiu można dostać propan Bernzomatic.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool
Grunt to pisać pełnym zdaniem.

Różnica pomiędzy RAM/RAP i GBB w ilości uzyskanych fps jest zasadnicza. Ilość fps uzyskanych w RAM zależy od ustawienia dawki gazu. W GBB zależy ona od długości lufy wewnętrznej ponieważ gaz jest tak długo wpuszczany do lufy, jak długo siedzi tam kulka. Dlatego dla RAM ta sama dawka rozpędzi kulkę 0.2 do prędkości 520, ale już dla kulki 0.4 będzie to mniej ponieważ dawka gazu będzie taka sama. Dla GBB 0.2 czy 0.4 będzie rozpędzana tak długo jak będzie się przemieszczać w lufie, a różnica fps będzie zależeć tylko od wagi kulki. 0.2 czy 0.4 nie jest, aż tak wielką wagą by fps spadły w miarę drastycznie. Dla 0.4 wskazania będą pi razy okno wahać się około 460 - 490 fps.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Całe dwie strony czekałem na tą odpowiedź:). Jeżeli sprawa wygląda tak jak ją opisałeś to duży plus dla GBB. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, skoro na kulce 0,43 GBB daje radę wyciągnąć prawie 500fps to jest to już karabinek którym można zrobić porządne kuku. W swoim RAMie na kulkach 0.43g i ustawieniu powyżej 700FPS (dane dla 0,2g) giąłem 1,5 milimetrową blachę z 50m. Można więc chyba porównać GBB na 0,43 - podchodzące pod 500fps i RAMa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...