Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Nazgool
A jak to jest z niepodawaniem kulek, macie częste problemy ?

Jest tak. Zmień gaz na jakiś mocniejszy od HFC 134 A, bo z tego g ... a to się strzelać nie da.

 

Mam problem !

 

Nie wiem o co chodzi, ale kulki blokują mi się w komorze gazowej. Tak jakby nozzle łapał kulkę w połowie. Hmmm zastanawiam się czy to nie problem ze sprężyną w kolbie.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Tzn. nie łapie kulki w całości ,tylko jej połowę? Albo ci może nabija je na nozzle? W komorze gazowej... hmm czyli nie w komorze hop tylko zaraz przy wejściu kulki podczas cyklu ładowania do przewodu lufy?

 

Możesz dac jakąś fotke?

 

A czy po tym zablokowaniu zamek jest dosunięty do końca? I czy możesz wtedy złamać karabin?

 

Jak jest z używaniem kulek 0.40g? Jakoś mocno tracicie na zasięgu? Pytam ,ponieważ hop znowu zaczął kręcić w kosmos mimo zmiany gumki (zielona-czarna-zielona).

Edited by eso
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Tak jak nozzle pobiera kulkę z maga i kulka blokuje się na krawędzi komory. Tak jakby sprężyna w kolbie nie odpychała z odpowiednio dużą siłą carriera z nozzlem. Choć wczoraj poszatkowało mi kulki w bardzo podobny sposób.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Zobacz czy nie pocięło ci uszczelki między lufą a komorą (wchodzi w lufe-taki kołnierz)

Masz na myśli #117. Oczywiście, że nie pocięło. Sam ją skróciłem kilka miesięcy temu, też z jakiegoś powodu. To na pewno nie to.

Link to post
Share on other sites

Hmmm,

Przeczytałem cały temat i hmm...

 

Prawdopodobnie w listopadzie nabędę M4 v.3 z grawerką Colta i jeśli szczęście dopisze i Krakmani będą mieć na stanie to model przygotowany do CO2 :D

Jak już wracać do ASG to z czymś porządnym a nie pistolecikiem na kasztany xD

 

Czyli oprócz M4 jak rozumiem wtedy trzeba dokupić magazynki CO2 bo w zestawie jest na GG/propan.

 

I w razie możliwości rączkę przeładowania?

reszta to chyba zabiegi do lansu ? ( celowniki , koronki, firanki itp xD )

Edited by sadowski25
Link to post
Share on other sites

Witam Panów!

 

Urażony i pełen zazdrości względem innych emek gazówych ,które działają w dzisiejszej temperaturze ,postanowiłem coś z tym zrobić.

 

Tak więc na początek ,włożyłem magazynek do zamrażarki i kiedy osiągnął -5 'C wyjąłem go. Następnie oddałem pare strzałów i zobaczyłem dokąd dochodzi zamek i jakie opory podczas swojej drogi napotyka. Pierwszy opór to rzecz jasna kurek natomiast druga jak się okazało to próba wyciągnięcia dyszy z komory hop-upa. Tu jest największy opór ,którego blowback nie mógł sforsować. Po głębszej analizie co gdzie się uszczelania itp. doszedłem do wniosku ,że winny jest frez na dyszy a konkretnie kołnież na samym jej końcu.

Tak więc zabrałem się do roboty i zeszlifowałem go na równo. Teraz ma wygląd zbliżony do dyszy z pistoletu gbb.

Drugim elementem była sprężyna powrotna, która po pierwsze mnie denerwowała z racji wysokiego rofa a z drugiej nie możność strzelania w niskich temperaturach. Obciąłem 5-6cm i opór jest znacznie mniejszy a rof nie stracił aż tak bardzo.

Teraz karabin strzela w temperaturze panującej na dworze czyli 6'C i to nawet ładnie. Blow back jest w miare wyczuwalny a boltcatch łapie zamek po skończeniu się amunicji. Jutro pójdę zrobić testy polowe i zdam relacje.

Podsumowując ,te dwa czynniki (kołnieżna dyszy i sprężyna) były winne.

Edited by eso
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W sklepie Blowbackarmory pojawiły się nowe produkty WE: HK416 i KAC PDW w przedsprzedaży. Jestem ciekaw jak sprawują się w praktyce. Ponadto w produkcji jest już podobno wersja 4 M4A1.

Edit: Pytanie za 100 punktów. Podobno body do Systemy PTW pasuje do WE. Ktoś może to potwierdzić?

Edited by Steiner
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Rozłożyłem karabinek na czynniki pierwsze, bo mi dysza nie wytrzymała Co2 i zapodałem całe bebechy gazowe. Przy okazji zastanawiałem się do czego służy i w jakim miejscu ma być zamocowany teflonowy "dystanser" koloru białego (na znalezionym przeze mnie diagramie pogladowym go nie znalazłem) zakładany na część 38. Wie ktoś panowie co to i na co? Mam ver2

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...