Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Hmmm... Że safety detent spring jest w RS to ja wiem... Ale za cholerę nie mogę znaleźć foty jak wygląda górna powierzchnia oryginalnego MAIDa. Tytus, dałbyś radę sfocić tę część gripa i wrzucić tutaj, tak poglądowo :roll: Takie zdjęcie dziurki :-F

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z tego co pamiętam RRA robi nawet podobny trigger set (w takiej"kasecie") jak w WE.

Macio potrwa to bo mój MAID jest "daleko od domu".

 

tu masz fotkę z MAID`em - widac tam szczeline

http://cn1.kaboodle.com/hi/img/b/0/0/8c/f/...AAAAAAIz-ww.jpg

 

a tu masz link - na którym widać wszystko dokladnie

http://www.calguns.net/OLL/assembly.html

Edited by tytus_5
Link to post
Share on other sites

@ Nazgool: Którą wersję PTS'a masz - Mil-Spec czy komercyjną?

Pytanie z innej beczki. Tyle człowiek grzebie w bebechach, że w końcu głupieje. Ktoś się orientuje czy mosiężny tubus (część 111 i 112) w wersji zawartej w konwersji na CO2 różni się od tego z wersji 3.0 (czyli na GG i CO2 zarazem)? Interesuje mnie przede wszystkim średnica jednego i drugiego. Proszę jedynie o sprawdzone informacje a nie domysły.

Wracając do pytania o kolby. Tutaj niestety sprawdza się metoda organoleptyczna. Ostatnio zakładałem chińską kopię E-Modstock Vltor'a i wymagała jedynie nieznacznej modyfikacji (podgięcie blaszek w środku) po czym pasuje jak ulał. Z kolei ten sam typ kolby produkcji King Arms wyraźnie się telepie (nawet bardziej niż stockowe LMT WE).

Link to post
Share on other sites

Hmmm... Steiner, o ile wiem, to PTS jest tylko w jednej wersji; To "taki ciut gorszy" materiałowo, spreparowany pod airsoft produkt Magpula, będący odpwiednikiem eksportowym wersji RS. Natomiast wersje przeznaczone do RS (w obu standardach) to już nie PTS... (sorry za OT). A z kolbami - faktycznie, dziwne to wszystko... SFy Boyi i JG - pasują obłędnie, kolba emkowa G&P - podobnie. Zważywszy potrzebę majstrowania przy PTS i luzy na KA, o których piszesz... Ciekawa sprawa.

Natomiast...

 

Tytus, jak to??? Puściłem emeczkę samą, tak daleko ;-) A poważnie - dzięki za linki, ten z calguns fajowy, ale... I tak mam problem. Zrobiłem tak, jak podpowiedzieli Krakmani - wywierciłem dziureczkę (bo baaaaardzo dokładnym wymierzeniu natywnego gripa od GBBR), przymierzyłem... i nie bangla. Przełącznik trybu ognia blokuje się przy dokładnie dokręconym gripie; być może wystarczy podkładka pod wkręt, popróbuję...

 

Coś jednak czuję, że zarówno jeśli chodzi o CTRkę, jak i MIADa, trzeba będzie przewąchać wersję "ostre" (zwłaszcza, że MIAD do AR-15 jest TAŃSZY, niż wersja PTS...). A i na gasguns, i na np. Airsoft Canada piszą, że "ostre" wersje pasują perfekcyjnie. Na ten moment na pewno doskonale pasuje CASV od KA, o taki: http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2091

Link to post
Share on other sites

Macio w polsce tez pisza ze MAID pasuje obłędnie - a mi sie wydaje ze żeś z borowaniem przesadził. Ja za swojego MAId`a (komplet dalem) 120 zl majątek to nie jest a mniej zabawy to samo kolby od MAGPUL`a heheh na ich stronie sa w tych samych cenach co na eBaYBANNED

 

ebaybanned

CTR 102$ http://www.ebairsoft.com/magpul-stock-p-2435.html

 

magpul ostry

CTR 98$

producent http://store.magpul.com/prod_detail_list/83

dealer http://www.botachtactical.com/mactrcastmil.html

Edited by tytus_5
Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie małą przestrogę napisać.

 

W niedzielę trochę postrzelać z M16 wypadło. I wydarzyła mi się rzecz następująca: w pewnym momencie zauważyłem, że po zmianie magazynka zamek nie dochodzi do końca. Forward assist, strzał, i znów zamek minimalnie nie doszedł.

Co się okazało: replika nie wypluwała kulek. Każda kolejna zostawała w lufie, popychając lekko poprzednią. Któraś musiała się w lufie zaciąć - zapewne z powodu jakiegoś zabrudzenia przewodu lufy. Po przepchaniu cienkim patykiem wróciło do normy.

 

Także uwaga - przy każdej okazji trzeba czyścić, czyścić, czyścić! :-)

Link to post
Share on other sites

Co prawda nie sprawdzałem osobiście, ale wg opisów z forów - powinny pasować bez problemów. W każdym razie ja się przymierzam do kupna wersji RS, zarówno CTRki, jak i MIADa (zreszta również frontu MOE i BAD levera)...

Edited by macio68
Link to post
Share on other sites

Zważywszy, że MIAD w wersji do WA niestety modyfikacji wymaga - sądzę, że to samo dotyczy MOE gripa... Ale głowy nie dam, sprawdziłem tylko MIADa :-(

Acha, chińska kopia frontu MOE, jakkowiek pasująca do CTW, w emce WE "lata"...

Edited by macio68
Link to post
Share on other sites

Z tymi chwytami do WA różnie bywa. Kopia Falcon Ergo Grip sprzedawana przez Krakmanów pasuje jak ulał do WE bez żadnych luzów, z kolei kopia Tango Down po pierwsze wymaga wymodelowania w środku to jeszcze trzeba wywiercić otwór na sprężynkę selektora.

Link to post
Share on other sites

Może dlatego warto byłoby puścić osobny wątek: co pasuje, co "średnio", a co NIE do GBBR od WE... Ty, Steiner, piszesz o gripach, wcześniej był post dotyczący "organoleptycznego" sprawdzenia kolb... Tylko nie każdego stać na takowe testowanie :F

Wiemy dzięki Tytusowi, że "ostry" MIAD pasuje, jakoby wszystkie "ostre" kolby, szyny/fronty i gripy pasują... Ja z kolei sprawdziłem kolby SF od JG i Boyi (bo akurat te mam...) - siedzą super... IMO - dla nas wszystkich taka BAZA WIDZY mogłaby być przydatna...

Edited by macio68
Link to post
Share on other sites

Spoko, Macio. Mnie też nie stać na kupowanie bez końca nowych kolb i gripów. Ja zazwyczaj udaję się do swojego lokalnego dostawcy airsofotwych pierdółek i sprawdzam (o ile się da nie wzbudzając podejrzeń) czy pasuje czy też nie. Po czym... i tak zamawiam dużo taniej to samo za granicą. Wątek dotyczący pasujących do WE akcesoriów jest na gasguns oraz (o ile pamiętam) na AGGMA. Czy tutaj uda się coś takiego wydzielić? Mając w pamięci ostatnie poczynania modów, raczej wątpię choć chciałbym być mile zaskoczony.

Link to post
Share on other sites

Hi, hi, hi, hi... Jak to napisał Tytus kilka postów wcześniej: "w polsce też piszą"... A tak nieco poważniej - owszem, jest mnóstwo informacji i na AGGMA, i na gasguns, jest sporo wiedzy Kevorkiana na airsoft canada (BTW - ciekawy wątek o przerabianiu magów na PMAGi)... Ja myślałem bardziej o NASZEJ, czysto polskiej ofercie... I nie mówię o PTSach (choć też warto byłoby rozeznać temat), ani o zamawianiu RSowych wersji z zagramanicy... Jest trochę dodatków - nawet i czysto airsoftowych kolb - które być może pasowałyby bez problemów do eMek... ale zapewne jest i trochę takich jak MIAD do WA, przy którym trzeba kombinować, czy modstock KA... I o takiej bazie wiedzy napisałem wyżej

Link to post
Share on other sites

Witajcie! Szukam informacji o emkach zasilanych gazem. Do takiego rodzaju "napędu" skłoniła mnie zasada działania :) Przebrnąłem przez wszystkie 29 stron waszych wypocin, i mam pewne wątpliwości. Chciałbym zakupić replikę i nie mieć z nią problemów, dlatego od razu myślę, co trzeba w niej zmienić. HopUp na Stinger na pewno. Gdzieś na początku pisaliście o zaworze z możliwością regulacji prędkości wylotowej. Czy w obecnych - nowych wersjach jest to nadal dobry pomysł? Co jeszcze powinienem wymienić? Mówię o M4 przygotowanej pod CO2. I najważniejsze pytanie skąd zamawiać, żeby było tanio a dobrze :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...