Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Nazgool
Chciałbym zakupić replikę i nie mieć z nią problemów

Chyba pomyliłeś działy. Bezproblemowe to AEG. ;-)

 

N.P.A.S. - Negative Pressure Adjustable System (o ile dobrze mi się po głowie kolebie), czyli system nastawny ciśnienia zwrotnego/negatywnego lub coś koło tego. Pod tą magiczną nazwą kryje się możliwość ręcznego oraz łatwego dozowania ilości gazu kierowanego do lufy i komory HU czyli regulacji fps. WE nie jest przygotowana do CO2, choć producent twierdzi coś przeciwnego. Do używania CO2 będziesz musiał wymienić elementy zespołu spustowego na stalowe (zbijak i blokada) bo oryginalne bardzo szybko się wyrabiają. Gdzie kupić ? No to już możesz sobie "wygóglać" sam.

pozdro

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Cóż jako karabin szturmowy to dla mnie od WE lepiej się sprawuje TM. Pora przyszła by zadecydować co z tym fantem zrobić bo replika leży. I wymyśliłem, że może by ją na jaką snajperkę przerobić. Znaczy się wracam do starego systemu gazowego i do stockowej wartości fps czyli circa 500 - 520. Więcej nie mogę ze względów bezpieczeństwa i lokalnych przepisów. Czy ktoś przyjazny może mi polecić jakąś pasującą kolbę stałą zamiast składanej ? Będę wdzięczny za link. I czy może ktoś wie jak zablokować auto, tak by zostało samo semi.

Link to post
Share on other sites

Nazgool, jedyny sposób na taką przeróbkę jaką planujesz znalazłem tu: http://wem4guide.wikidot.com/modifying-the...r-for-semi-only

Ten sam patent jest jeszcze gdzieś opisany, ale zgodnie z prawami Murphy'ego - nie mogę teraz znaleźć linka :-( Niestety przeróbka jest NIEODWRACALNA... Kolby stałe - wszystkie RS w milspec, wersje airsoftowe - tu jest większy problem, proponuję rzucić okiem w wątek na gasguns.info dotyczący akcesoriów do WE, może znajdziesz tam coś...

 

Myślę też, że eMki od WE są jednak - mimo swoich wad - dość uniwersalne, a może raczej - mogą stanowić wdzięczną bazę pod ciekawe customy, w tym także bardzo zacne karabinki szturmowe.

I temat CO2... IMO - przy mocy, jaką daję CO2, zwłaszcza w połączeniu z dłuższą lufą (czyli np M16) jest faktycznie bazą pod parasnajpę; przy ponad 500fpsach jako szturmówka chyba nie bardzo się sprawdzi... Tu jest właśnie miejsce NPASa - umożliwia on regulację mocy w zakresie od ok 250 fps do 520-540 fpsów (tylko trzeba wybierać wersję 2, na CO2).

Niezależnie jednak od modelu (M4/M16) z pewnością jest to replika wymagająca pewnych inwestycji... Wg mojej wiedzy emki WE sprzedawane w Capri (czyli z całym upgrade-kitem RA-TECHa)powinny dawać radę na CO2. Z drugiej strony moim zdaniem NA PEWNO trzeba tu jeszcze wymienić rączkę przeładowania. Ewentualne dalsze modyfikacje mogą zaczekać...

 

W każdym razie tak: zgadzam się, że nie są to repliki bezproblemowe! Wymagaja "dopieszczania", dbałości - może nawet większej, niż oryginały. WE wymaga też pewnych przeróbek, żeby mieć replikę w miarę niezawodną. Jednak z drugiej strony - przy cenach na polskim rynku (czy to u Krakmanów, czy "customowe" od Capri) wydaje mi się, że są naprawdę ciekawą alternatywą dla WA/Inokatsu, zwłaszcza cenowo, a i "rozrywkowo" (out of the box spokojnie działają, może nie zawsze na CO2, ale na GG są naprawdę fajowe).

Link to post
Share on other sites

Ech, ta łatwość edycji... Co do Diemaco - zdaje się, że mniejsze znaczenie będzie tu miała długość repliki (bo i do C7 i do C8 jest baza, M4 lub M16), większy problem będzie z body, lufą itd... Jakkolwiek nie wiem, czy do WA są TE konkretne reicevery, to generalnie konwersji jest więcej. Na tę chwilę wg mojej wiedzy jedyne body do WE (magpulowe) robi Prime, za ok. 450$ :-(

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

http://www.airsoftglobal.com/product_info....roducts_id=8479

Może jednak nie tylko Magpul. Na Airsoft Global można też znaleźć upper też jakiś. ewentualnie możesz kupic upper z AB a lower z AG. ;-) Możesz też spróbowac kupić body Larue za jedyne 460$ ;-)

http://www.airsoftglobal.com/product_info....oducts_id=10330 No chyba, że musi być Magpulowe- to wyjścia nie masz.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

http://www.airsoftglobal.com/product_info....roducts_id=8479

Może jednak nie tylko Magpul. Na Airsoft Global można też znaleźć upper też jakiś. ewentualnie możesz kupic upper z AB a lower z AG. ;-) Możesz też spróbowac kupić body Larue za jedyne 460$ ;-)

http://www.airsoftglobal.com/product_info....oducts_id=10330

Hi, hi, hi... Lower z 1. linka to po prostu to, co jeszcze niedawno było "w komplecie" :wink: Interesy trzeba umieć robić... Choć nie wiem, czy się nie skuszę :roll:

A jeśli chodzi o body LaRue - rzezywiście zapomniałem o nim, ale wszędzie, gdzie potrzyłem było "out of stock", a cena i tak powala...

Link to post
Share on other sites

Z przeróbką na XM777. Diemaco i podobne warto zgłosić się tutaj:

KLIK

Co do body z oznaczeniami Colta z Airsoftglobal. Zakupiłem je u nich miesiąc temu a w ostatni weekend ostatecznie zamontowałem. Spasowanie obu połówek pozostawia trochę do życzenia, czego efektem było podpiłowanie otworów pinów i lekka modyfikacja otworu, przez który przechodzi pin w upperze. Sam materiał wykonania też najwyraźniej nieco inny niż standardowe body bez oznaczeń, choć WE zarzeka się, że to aluminium lotnicze. Przy wbijaniu pina osłony spustu ukruszył się fragment przy chwycie pistoletowym (albo ja po prostu nie mam wyczucia, a tak na marginesie ktoś zna jakiś sprawdzony klej do aluminium?). Szkoda, że nic nie wskazuje na wznowienie produkcji body Stag Arms, bo do pułapu cenowego 100 USD było to najlepsze (z dwóch, trzech dostępnych na rynku) rozwiązanie.

P.S. Przy okazji montażu zauważyłem ciekawą rzecz. Najwyraźniej każde body WE odkuwane jest od formy w miejscu wewnątrz "mag wella" na ściance sąsiadującej z bolt catchem i zestawem spustu. Wygląda dość osobliwie (w pierwszej chwili pomyślałem, że przysłali mi body z defektem). Możecie sprawdzić w swoich egzemplarzach czy też tak jest.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Nazgool - nażekasz na WE?? Nie wieżę - czyżbyś przesiadł sie na EBB?? WSTYD ;)

Nie narzekam. Jestem zmęczony jej wadami jako karabinka szturmowego. Dlatego postanowiłem zrobić z niej snajperkę. Tym bardziej, że jak widzę latem jedziemy w teren górzysty z pastwiskami gdzie już raz byłem i takie cudo na pewno znajdzie swoje zastosowanie. ;-)

 

Natomiast TM z recoil, miała jakiś problem ze stykami, ale po naprawie i upgrade jest wszystko ok. Jako niezawodny i bardzo celny karabinek szturmowy spełnia swoją rolę idealnie, dużo lepiej niż WE. Z 330 fps plasuje się idealnie w lokalnych przepisach bhp dotyczących siły replik karabinów szturmowych.

 

Zwyczajnie WE zostanie poddane przeróbce na jakąś para snajperkę, przywrócę jej nominalną moc 500 - 520 fps 0.2, usunę ogień ciągły i założę się, że będzie kozacką repliką. Dlatego szukam linków i info jak zamienić w niej kolbę i jaka kolba stała będzie pasować. Przy okazji najprawdopodobniej zrezygnuję z używania CO2. Miałem o wiele mniej problemów z repliką kiedy była na oryginalnym zestawie do gg. Jeszcze się zastanowię co zrobić z tymi gratami od niej. Póki co czekają mnie kolejne inwestycje w WE.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

P.S. Przy okazji montażu zauważyłem ciekawą rzecz. Najwyraźniej każde body WE odkuwane jest od formy w miejscu wewnątrz "mag wella" na ściance sąsiadującej z bolt catchem i zestawem spustu. Wygląda dość osobliwie (w pierwszej chwili pomyślałem, że przysłali mi body z defektem). Możecie sprawdzić w swoich egzemplarzach czy też tak jest.

Chodzi ci o nieregularne dziury / wżery na ściance? Myślałem, że mój jest skorodowany :-)

Edited by garfik
Link to post
Share on other sites

Sklep założony przez tego samego kolesia, który zarządza Airosftbuddy. Zapewne ze względu na liczne pozwy sądowe złożone na AB. Do ceny musisz dodać niewspółmiernie wysokie koszty wysyłki. Co ciekawe i tak nie można złożyć żadnego zamówienia bo nie ma aktywnej opcji koszyka. Można mailować bezpośrednio ale i tak nie ma co liczyć na odpowiedź. Jednym słowem odradzam zakupy tam, tak samo jak w Airsoftbuddy.

Edited by Steiner
Link to post
Share on other sites

Ze sklepów polecam:

shop.ehobbyasia.com

 

Ja zamawiałem tam M4A1 KJW Tanio Koba. Nie wiem jak ceny innych replik i nie wiem czy są akcesoria, które chcecie ale warto zobaczyć.

Szybko i sprawnie. Niestety koszty przesyłki trochę "ważą". Ja zapłaciłem 94USD. Ale po rejestracji dają 10% upustu.

Niestety, przesyłka kurierska, i cła to raczej nie ominie ale co do wartości to można się dogadać :-) A jak się kilka osób zmówi to pewnie i na kosztach przesyłki można przyoszczędzić.

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Ze sklepów polecam:

shop.ehobbyasia.com

 

Ja zamawiałem tam M4A1 KJW Tanio Koba. Nie wiem jak ceny innych replik i nie wiem czy są akcesoria, które chcecie ale warto zobaczyć.

Szybko i sprawnie. Niestety koszty przesyłki trochę "ważą". Ja zapłaciłem 94USD. Ale po rejestracji dają 10% upustu.

Niestety, przesyłka kurierska, i cła to raczej nie ominie ale co do wartości to można się dogadać :-) A jak się kilka osób zmówi to pewnie i na kosztach przesyłki można przyoszczędzić.

Uprzedzę:Chopina

Temat o sklepach zagranicznych i opiniach jest w inny dziale forum.

 

Od siebie: Tak znam ehobby. Po 3 miesiącach od zakupu, a 2 od dostarczenia skończyła się gwarancja repliki w/g tego sklepu, a zostawiłem gnojowi prawie 800$.

 

 

Czy ktoś coś wie na temat stalowych luf precyzyjnych z Airsoft Global do WE ? Zresztą nie ważne mam już lufę ra-tech na augdal

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Nazgool,

w sumie to właśnie doznałem olśnienia ;-) Zdaje się, że najprostszym rozwiązaniem tematu stałej kolby jest po prostu zanabycie kolby od M16 WE... Z drugiej strony - jedna z lepszych IMO kolb do parasnajpy to PRS od Magpula, ale kosztuje sporo... http://store.magpul.com/product/26/84

Raz w życiu macałem, fajowa ;-)

Edited by macio68
Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Jeszcze nie, na razie kupiłem długą lufę zewnętrzną od M16, następna w kolejce jest lufa wewnętrzna 505 mm i tłumik z bipodem. Kolba na koniec. Chcę sprzedać swoja kolbę Magpul PTS CTR jakby ktoś był chętny.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...