Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

Chodzi mi o wersje na co2 konkretnie

Ja wszystkie moje magi na Co2 przechowuję bez kapsuł. Podobnie robiłem swojego czasu z magami do wszelkiej maści wiatrówek i dobrze im się działo. Czy tak powinno się robić czy nie, to inna sprawa - pewnie ilu użytkowników - tyle opinii. Testuj, sprawdzaj i sam będziesz wiedział co lepsze. Moim zdaniem jeden ..., znaczy wsjo rawno ;-)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam, witam. Mam pytanie a nawet cztery, czy ktoś wymieniał lufę stockową na preckę? Czy "dużo" to daje? Kwestia kulek, załadowałem0.30 blaster, wyzerowałem HU, mimo to lecą w niebo, co robić? Czy magi GG pasują do systemu CO2? Wystrzeliłem około 6ciu magów i na bolt carrierze juz widać zużycie, podobnie na bolt catchu, powiedziałbym, że dość znaczne. Czy to normalne?

Link to post
Share on other sites

Tak na co2 można walić z GG.

Hop-up niestety trzeba gumki wymieniać

Na bolcie możliwe jest wygięcie stali od stawania na boltcatchu. Jest to normalne jednak nie będzie sie powiekszało.

Co do lufy to zależy którą masz wersję. Jeżeli to na CO2 to precke masz w standardzie.

Link to post
Share on other sites

Tak na co2 można walić z GG.

Hop-up niestety trzeba gumki wymieniać

Na bolcie możliwe jest wygięcie stali od stawania na boltcatchu. Jest to normalne jednak nie będzie sie powiekszało.

Co do lufy to zależy którą masz wersję. Jeżeli to na CO2 to precke masz w standardzie.

 

Hmm no jest to wersja na CO2 ze specshopu, ale lufe mam mosiężną(?) znaczy się "złotą" a precki są chyba srebrzyste? Nie będzie się powiększało? Jeśli nie no to ok :D ale i na bolt catchu jest, wrzucę zdjęcia jutro to ocenicie czy jest to duże zużycie. Nic się z tą gumką nie da zrobić?? Cięższe kulki nie pomogą?

Link to post
Share on other sites

Tak. Moja szesnastka też ma mosiężną lufę. Specshop twierdzi, że stockowe lufy mają 6.08.

 

A żeby było śmieszniej, to przeprowadziłem korespondencję. Najpierw z WE, gdzie mi na pytanie o różnice pomiędzy ver. 1 a ver. 2 uprzejmie odpisali, że ver. 2 ma w standardzie preckę.

Potem zapytałem specshop o to, dlaczego M16 ma body od M4. Odpowiedź była krótka: "zapytaj producenta".

 

Jeszcze nie pytałem :-)

Link to post
Share on other sites

Ja mam mosiężną lufę i ver.2 kupioną na specszopie. Parę luf widziałem, ale w/g mnie ta ma luzy jak rajtuzy, normalnie stare cymy w porównaniu z tym mają precki.

Obecnie wymieniam toto na aegową, jak wymodzę coś to dam cynk.

Grafik, weź z ciekawości zapytaj o to body u producenta i daj znać z łaski swojej.

Link to post
Share on other sites

Ja mam mosiężną lufę i ver.2 kupioną na specszopie. Parę luf widziałem, ale w/g mnie ta ma luzy jak rajtuzy, normalnie stare cymy w porównaniu z tym mają precki.

Obecnie wymieniam toto na aegową, jak wymodzę coś to dam cynk.

Grafik, weź z ciekawości zapytaj o to body u producenta i daj znać z łaski swojej.

 

I o lufy Grafiku! Powiedz, że jest tłum z wątpliwościami i uczuciem bycia wypędzonym w pole :D, a to się nigdy dobrze nie kończy!! :evil:

 

No cóż, pułap taki, żeby po 10m prostego lotu nie przeskakiwały człowieka :D Postanowiłem zasmarować gumkę na grubo smarem jakimś. Może to pomoże czasowo?

Link to post
Share on other sites

I o lufy Grafiku! Powiedz, że jest tłum z wątpliwościami i uczuciem bycia wypędzonym w pole :D, a to się nigdy dobrze nie kończy!! :evil:

 

No cóż, pułap taki, żeby po 10m prostego lotu nie przeskakiwały człowieka :D Postanowiłem zasmarować gumkę na grubo smarem jakimś. Może to pomoże czasowo?

Pytanie poszło jakiś czas temu, czekam.

 

Marine, jak to? Po tych 10 metrach kulki wyrywają w górę?

 

Jak na razie, jako ze zima okrutna się sroży, nie miałem okazji szesnastki w warunkach dworu przetestować. Zostaje mi garaż, gdzie - na odległość ok. 6 metrów - skupienie wynosi około centymetra, i kulki lecą tam, gdzie powinny :-) ale naturalnie wiem, że to żaden test.

 

Cóż, do wiosny przyjdzie poczekać, a jak tylko będzie cieplej - test na Siekierkach! :-D

 

A i BARDZO PROSZĘ - nie GRAfik lecz GARfik! :-)

Edited by garfik
Link to post
Share on other sites

Edycja już zwiędła.

 

Uwaga, wnimanje, attention, achtung, oto odpowiedź od WE:

 

1. all our M16a3 have only the M4A1 markings, sorry.

2, I have attached here the manual for the M16

3. the stock barrel is 6.03mm

 

Abstrahując od punktu 2 (pytałem o instrukcję od M16, koleś załączył od... M4, ale inna niż to, co w papierku, z rozrysowanym magazynkiem :-D) to:

 

ad. 1 - Spodziewałem się tego;

ad. 3 - I co teraz? Znaki na niebie i ziemi wskazują, że Specshop robi lewiznę. Niestety, nie widzę za bardzo możliwości żeby cokolwiek z tym uczynić. Specshopowi koło pióra robić nie za bardzo mam ochotę z prostej przyczyny - planuję robić tam zakupy...

Link to post
Share on other sites

SRY za brak edycji. Taiwangun dostał chyba nową dostawę od WE bo pojawiło się sporo nowych części. Zaciekawiła mnie jedna rzecz, mianowicie m16a3 w body bez oznaczeń i z dyszą wersji 3 czyli co2 ! Może to oznaczać ,że jest to ta wersja awss bez oznaczeń dla woja. Czyli prawdopodobnie jak wszystkie wersje 3 tam ma precke w stocku?

 

Jedno mnie zastanawia. Skoro jest to wersja na co2 to czemu nie sprzedają jej jako co2 tylko GG?

 

Ale fakt faktem ,że pojawiła się 16stka nie odstępująca od oryginału. Szczerze mówiąc to ta błyszcząca wersja jest bardziej podobno do reala niż anodowana z pseudo-laserowo-nieprawdziwymi oznaczeniami :D

Link to post
Share on other sites

Pytanie poszło jakiś czas temu, czekam.

 

Marine, jak to? Po tych 10 metrach kulki wyrywają w górę?

 

Jak na razie, jako ze zima okrutna się sroży, nie miałem okazji szesnastki w warunkach dworu przetestować. Zostaje mi garaż, gdzie - na odległość ok. 6 metrów - skupienie wynosi około centymetra, i kulki lecą tam, gdzie powinny :-) ale naturalnie wiem, że to żaden test.

 

Cóż, do wiosny przyjdzie poczekać, a jak tylko będzie cieplej - test na Siekierkach! :-D

 

A i BARDZO PROSZĘ - nie GRAfik lecz GARfik! :-)

 

Ojej mój błąd podyktowany poprzednikiem :D Po prostu, podrywa je tak nienaturalnie w górę, w człowieka nie idzie trafić :) Wygląda to tak jakby silicon guardera w aegu na maxa ustawić ale bez zacinki. Po prostu leci 10 - 20 metrow poczym "skacze" na jakies 4-5 m i opada w kosmosie.

Link to post
Share on other sites

Ja z następną sprawą, otóż udało mi się dozbierać trochę funduszy i chcę zacząć zakup części do swojego M4, żeby z niego zrobić karabin wyborowy, główny problem mam z kompatybilnymi częściami, ponieważ słyszałem że są problemy już choćby z wymianą lufy. Czy ktoś mi może pomóc z dobraniem odpowiednich części? Z góry dziękuję za pomoc ^^

Link to post
Share on other sites

Ja z następną sprawą, otóż udało mi się dozbierać trochę funduszy i chcę zacząć zakup części do swojego M4, żeby z niego zrobić karabin wyborowy, główny problem mam z kompatybilnymi częściami, ponieważ słyszałem że są problemy już choćby z wymianą lufy. Czy ktoś mi może pomóc z dobraniem odpowiednich części? Z góry dziękuję za pomoc ^^

Zależy co chcesz z nim zrobić. Jeśli SPR to nie powinno być problemu z zewnętrznym tuningiem.

Link to post
Share on other sites

Jeśli pisząc AR masz na myśli "cywilną" platformę AR15 z długą lufą to jak najbardziej da się to zrobić, ale trzeba wiedzieć np. jakie Risy da się zamontować a jakie nie. Części do AEG niestety w dużej części przypadków nie pasują. Pozostaje albo metoda prób i błędów (jak ma się fundusze) albo uważne czytanie wątków na GasGuns lub AGGMA, tudzież zasięgnięcie opinii innych użytkowników.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...