Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 WE - zapoznaj się z pierwszym postem


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jakoś nikt nic nie pisze o tej replice, nikt jej nie ma?

 

Przymierzam się do zakupu tej M4, i mam takie pytania.

 

Jak jest z wytrzymałością, czy wszystko jest dobrze spasowane. Jak jest z gazem, ile magazynków około na jednej butli można wystrzelać?

 

Na WGC są 3 modele (tam chcę zamówić), ale tam pisze, że ma 330-350fps. Naprawdę mają tyle czy się pomylili? Bo na innych stronach prędkość podawana jest od 450fps w górę...

 

I jeśli ktoś może to niech poda jakieś jeszcze istotne informacje dotyczące tego modelu. Z góry dziękuje.

 

Pozdrawiam

 

kupiłem m4 cqb przeszło miesiąc temu i jak na razie jest spoko trochę już powalczyliśmy i idzie bez zarzutu super wrażenie robi ruchome suwadło które przy strzelaniu serią daje niesamowity efekt pozdro

 

 

kupiłem m4 cqb przeszło miesiąc temu i jak na razie jest spoko trochę już powalczyliśmy i idzie bez zarzutu super wrażenie robi ruchome suwadło które przy strzelaniu serią daje niesamowity efekt pozdro

sorki zapomniałem napisać to jest m4 cqb firmy WE kupione na tajwangun

Link to post
Share on other sites
Guest Psikus

Chciałbym poruszyć temat HK 416 Ratecha. No więc...Słabo mi się już robi na samą myśl o niej. Kupiłem ją 2 tygodnie temu i odrazu po rozpakowaniu wylądowała w serwisie. Co nie działało - rączka przeładowania zacinała się, haczyła o coś(później wogóle nie działała), bolt catch(stary problem), zamek nie pozostawał w tylnej pozycji oraz zamek chodził jak silnik bez oleju. Ale żebyście widzieli moją minę dzisiaj. Replika wrócila z serwisu, wszystko działa, boltcatch dziala, zamek działa, oddałem 10 strzałów i d... Uleciał cały co2 z magazynka. Później nie dało się już wogóle strzelać, przy 1-3 strzale syfon. Dodałem podkładki do kolby co naprawiło problem, ale pojawił się drugi i trzeci - boltcatch przestał dzialać oraz zamek nie pozostawał w tylnej pozycji. Gdy zadzwonilem do serwisu powiedzieli mi, że nawet jednego magazynka nie wystrzelili całego(nie chciało się?, nie mieli czasu sprawdzać?)Nie mogę repliki zwrócić bo źle okleiłem pudelko do transportu i karabin byl niezabezpiecznony prawidłowo. Przyczeplili się po jej dostarczeniu że jest porysowana stopka magazynka oraz magazynek a także szyna RIS. Ale najśmieszniejsze jest to, że gdy ją pierwszy raz dostalem replika już taka była. Proszę o konstruktywną pomoc. Mam teraz tylko nadzieję że CAPRI ASG wykaże się i naprawdę naprawi mi replikę.

Link to post
Share on other sites
Guest Psikus

Najpierw powolywałem się na 10 dniowy termin ale zakleiłem pudełko przez to je niszcząc. Sklep twierdzi że nie mogę zwrócić repliki. Sklep ma prawo wykonać 5 napraw zanim zwroci mi pieniądze.

 

A te rysy to sklep twierdzi że powstały po moim transporcie, ale one były wcześniej. Może poproszę urząd ochrony konkurencji i konsumentów o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Kto by pomyślał, że tak z Caprim będzie. Każdy szuka pieniędzy. Co do problemu, to jak mi zjechał o-ring przy wkładaniu zamka, to był podobny efekt. Zamek ciężko chodził, nie zawsze dochodził do początku. Jak rozkładasz broń, to zawsze musisz do końca wsunąć zamek do przodu, bo pod koniec o-ringi stawiają opór i jak go nie wsadzisz do końca, to po każdym przeładowaniu musisz go dosyłać. Tak mi się wydaje, bo miałem podobny problem. Jest jeszcze druga opcja, że tam też jest ten mały, nylonowy elemencik, który się po paru strzałach przesuwa do przodu powodując syfony i zacinki.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym poruszyć temat HK 416 Ratecha.(..)

 

Kolejny przykład, że repliki GBB nie warto kupować w kraju.

Bo po co przepłacać jak na serwis "gwarancyjny" liczyć nie możesz.

Mnie tylko ciekawi co w tych wszystkich "dobrych" sklepach sobie myślą.

Bo to nie pierwszy przykład, że replika po wyjęciu z pudełka nie nadaję się do niczego.

Podobne sytuacje widziałem również z replikami systemu Magna, kupionych w innych "dobrych" sklepach w Polsce.

Strata czasu i pieniędzy. Bo co ciekawe koszty tych wszystkich wysyłek, które i tak nic nie rozwiązują często są porównywalne do kosztów zamówienia części z HK.

Także odnośnie replik GBB to nie pozostaje nic innego jak głowa na karku i serwis samemu. Włącznie z przeglądem zerowym zaraz po wyjęciu z pudełka. A niekompetencję serwisów w sklepach w Polsce zostawię bez komentarza. Bo zrobili by porządnie ten przegląd zerowy choćby dla swojego świętego spokoju. Ale skoro wolą żeby ludzie im odsyłali repliki po 20 razy..

Link to post
Share on other sites

Ciężko uwierzyć, że to dotyczy tego sklepu.

Ciekaw jestem jak ta sytuacja by wyglądała gdyby kolega kupił w HK i czekał miesiącami na paczke, paczka przychodzi replika się psuje. Kolega wysyła do HK z reklamacją, paczka wraca z odpowiedzią, że działa a tu du... tu może w ostateczności zapakować replike w futerał i przejechać się do sklepu (są wakacje) i na miejscu wszystko (po Polsku) wyjaśnić (nie wszyscy władają biegle angielskim technicznym)

Pomyśl chwile Amadem, nie wszyscy muszą ogarniać temat samoserwisowania replik, od tego jest serwis, za chwilke będziemy sami naprawiać auta, komputery i szyć buty

Myślę, że z czasem kolega pozna swoją replike i powoli, powoli sam będzie korygował jej działanie lub nie działanie

Po za tym, coś mi się wydaje że to tylko półprawda tej historii

Psikus jedyna konstruktywna rada, to zadzwoń i spokojnie wyłuszcz temat, powtarzam spokojnie, i nie żądaj odrazu zwrotu kasy, tylko poproś o naprawienie wymienionych przez ciebie usterek

Link to post
Share on other sites

Ciekaw jestem jak ta sytuacja by wyglądała gdyby kolega kupił w HK i czekał miesiącami na paczke, paczka przychodzi replika się psuje. Kolega wysyła do HK z reklamacją, paczka wraca z odpowiedzią, że działa a tu du...

 

Replika z HK idzie góra 2 tygodnie.

Odsyłanie repliki za $300 na serwis do HK jest nieopłacalne.

Bo koszty wysyłek wyniosą połowę ceny repliki - a za to zamówisz naprawdę sporo części i nie ma opcji jej nie ruszyć samemu taniej.

 

tu może w ostateczności zapakować replike w futerał i przejechać się do sklepu (są wakacje) i na miejscu wszystko (po Polsku) wyjaśnić (nie wszyscy władają biegle angielskim technicznym)

Pomyśl chwile Amadem, nie wszyscy muszą ogarniać temat samoserwisowania replik, od tego jest serwis, za chwilke będziemy sami naprawiać auta, komputery i szyć buty

 

Tak, tak być powinno ale sami widzimy jak jest. A to sprawia, że póki co chcąc bawić się repliką GBB użytkownik musi się nauczyć nią zajmować. Bo pamiętajmy, że repliki GBB z zasilaniem wewnętrznym dopiero raczkują na naszym rynku.

Po za tym GBB jest o wiele prostsze w serwisowaniu od AEG i do tego zbliżone do RS więc grzebanie w tym to czysta przyjemność. Więc bez sensu wysyłać replikę do serwisu z każda pierdoła, która i tak trzeba będzie uporać się regularnie i o wiele częściej niż w AEG, w którym co najwyżej ładujesz akumulator i czyścisz lufę, bo resztę oddasz raz do roku na serwis i wszystko gra. Zwłaszcza, że zabiera to mniej czasu niż stanie na poczcie czy stanie w korkach w drodze do serwisu.

Link to post
Share on other sites

Użytkownicy M4/M16 WE !! dziś odnalazłem vademecum na ten nieszczęsny hopup !co prawda przeprowadzę dopiero testy w najbliższym czasie ale po małej modyfikacji udało mi się w końcu doprowadzić hopup do porządku ^^ uzyskałem dziś piękną regulacje lotu kulki 0,4g, jeśli system nie zawali to będę mógł pomóc użytkownikom karabinów WE :)

 

informacje w Biurmaxie(na miejscu) lub kamgaj2@gmail.com

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam problem !

 

Nie wiem o co chodzi, ale kulki blokują mi się w komorze gazowej. Tak jakby nozzle łapał kulkę w połowie. Hmmm zastanawiam się czy to nie problem ze sprężyną w kolbie.

 

Tak jak nozzle pobiera kulkę z maga i kulka blokuje się na krawędzi komory. Tak jakby sprężyna w kolbie nie odpychała z odpowiednio dużą siłą carriera z nozzlem. Choć wczoraj poszatkowało mi kulki w bardzo podobny sposób.

 

Czy mógłbyś napisać, jak pozbyłeś się tego problemu? Podejrzewam, że u mnie w HK416 dzieje się to samo. Czasami dysza po odbiciu przez sprężynę nie ustawia się tuż przy gumowym kołnierzu przed komorą HU. Staje nieco wcześniej i w efekcie nie wystrzeliwuje kulki, a jedynie ją wypluwa z lufy. Jak wtedy popatrzę na otwór wlotowy gazu w cylindrze, widać, że uszczelka dyszy zatrzymuje się w jego połowie... Po dokładnym przesmarowaniu uszczelek olejem silikonowym, problem został zniwelowany i czasami dysza dochodzi do końca, ale niestety, czasem znowu dzieje się to samo i zatrzymuje się 0.5cm wcześniej :???:

 

Dokładnie przeanalizowałem zasadę działania tego mechanizmu. Przyczyną tego problemu zdaję się być brak swego rodzaju ogranicznika końcówki prowadnicy dyszy. Wiadomo, że przy powrocie zamka, ową prowadnicę ogranicza/powstrzymuję przed jej dalszym wsunięciem duża aluminiowa śruba i niby wszystko wydaje się być w porządku, próbowałem ją nawet mocniej dokręcić. Żeby dysza za każdym razem "doskakiwała" do końca (tj. do gumowego kołnierza), śruba musiałaby być ok. 0.5-1cm dłuższa. Tyle mogę ją cofnąć śrubokrętem dyszę aż nie odbije jej śruba. Czy możliwe, że brakuję tam jakiegoś odboju, lub czegoś podobnego? Mógłbyś sprawdzić, jak wygląda to u Ciebie? Np. Jakiej długości jest ta śruba i czy nie masz tam jakiegoś odboju?

 

Może się mylę, ale podejrzewam, że właśnie w tym tkwi problem nie zawsze wracającej do końca dyszy. Czy dosztukowanie podobnej śruby, dłuższej o te 0.5cm załatwi problem? Będę wdzięczny za naprowadzenie mnie na dobrą drogę, jeśli się mylę 8) Po lekturze tego tematu, wnioskuję, że gaziaki z WE nie mają przed Tobą żadnych tajemnic.

Edited by jonteczek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cześć wam.

Jestem tu nowy i zainteresowałem się tematyką ASG. To co mnie interesuje najbardziej to posiadanie repliki dla sportu. W ogóle mnie nie interesuje latanie po krzakach, przebieranie się za żołnierza (którym się w nie jest) i zabawa w strzelanie do innych. Po prostu chcę posiadać replikę, która cieszy oka i od czasu do czasu będzie można sobie z niej postrzelać do tarczy. Od dawna podobały mi sie repliki wykonane z połączenia dwóch kolorów to jest piaskowy + czerń. Trafiłem na tą replikę:

 

pf-ptw-01_d.jpg

 

Jako, że nie widzi mi się wydawać takiej kasy na ten zestaw (sama latarka w c*** kosztuje) chcę wykonać jak najbardziej zbliżony pod względem wyglądu. No i właśnie od czego tu zacząć... Chcę aby replika była na gaz oraz była wykonana z możliwie jak największej ilości metalowych części. Jako, ż elementy od magpula są też bardzo drogie zadowolę się "reprodukcjami". Kolba z tego co widziałem jest także produkowana przez King Arms. Np. ta: Kolba

Widziałem też repliki celownika, osłony na szynę itd. Z zastąpieniem latarki też nie było by problemu. Widziałem mocowanie do latarek w kolorze tan a także fajne uchwyty. Problem w tym, że nie wiem jakie wybrać body; nie wiem co to za dodatkowa szyna na tej już istniejącej, która sprawia, że Celownik jest podwieszony wyżej, nie wiem także jakie elementy wybrać aby to wszystko ładnie do siebie pasowało. Zastanawiam się także czy jest sens kupowania gotowych repliki i później dokupywanie coraz to nowych elementów i zastąpienie starych nowymi. Mija się to dla mnie z celem bo co mam zrobić ze starymi? Dlatego proszę was o pomoc.

Edited by Piotrekpl1985
Link to post
Share on other sites

Nie tego szukam a ten karabin już widziałem. Chcę aby korpus był metalowy, czarny szyna też czarna. Jedyne co ma być piaskowe to: kolba, uchwyt, osłony na szynach, celownik oraz mocowanie na latarkę.

Zrobiłem mały search i znalazłem takie oto części:

KOLBA:

1. Na pierwszym miejscu jest ta kolba tylko, że w kolorze tan:Kolba #1

2. Na drugim miejscu ta kolba:Kolba #2

3. Na ostatnim ta: Kolba #3

 

PANELE:

1. Tylko te: Panele

 

UCHWYT:

1. Ten: Mój odnośnik

 

MONTAŻ DO LATARKI:

1. Taki, ten w linku jest czarny, ale w którymś polskim sklepie widziałem tan: Montaż #1

 

CELOWNIK:

1. Ten: Celownik #1

 

Jedynie jeszcze wiem, że ta szyna:

SZYNA:

1. Ta: Szyna #1

Co do całej reszty to nie mam pojęcia... Nie wiem jakie Body, nie wiem co to jest nad lufą taki kawałek stali (muszka?), nie wiem co to za szyna zamontowana na górze broni aby podnieść celownik... Mam nadzieję, ze pomożecie mi to zrobić kompletny zestaw.

PS: Przepraszam za dwa posty pod rząd.

Edited by Piotrekpl1985
Link to post
Share on other sites

Jako że nie mogę edytować posta dopisuję resztę:

 

SZYNA UPPER RECIVER:

1. Ta: Szyna Upper Reciver #1

 

LUFA ZEWNĘTRZNA:

1. Ta: Lufa zew.#1

 

RĄCZKA PRZEŁADOWANIA:

1. Ta: Rączka przeładowania #1

 

TŁUMIK PŁOMIENIA

1. Ten: Tłumik płomienia #1

 

Korpus nie wiem, bo nie wiem gdzie kupić i czy można taki aby miał już spust oraz wszystkie bebechy aby mi strzelał. No i jeszcze lufa chyba precyzyjna jest potrzebna, ale tego nie wiem...

Edited by Piotrekpl1985
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...