Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Złota patelnia dla tego pana.

ktoś straci zęba (w tych przypadkach lepiej jest mieć 18+ i stałe źródło dochodów, żeby zapłacić poszkodowanemu za dentystę - to regulują osobne przepisy)

Nie mam zamiaru nikomu płacić za to, że wywaliłem mu zęba. Bawiąc się w ASG trzeba mieć świadomość, że można go stracić, jeśli uśmiecha się do kulek. I to nie z winy osoby która strzeliła. Specjalnie w zęba nie celowała...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja to mam wpisane w zakres obowiązków. :icon_razz2:

 

To trochę jak ożywianie zombie, ale czasem się udaje. Czekam na taki temat, w którym wszyscy dyskutanci już poumierali ze starości.

 

A potem zawsze przychodzi jakiś mod i zamyka. :angry:

 

A tak przy okazji: macie złote łopaty, złote patelnie? Coś jeszcze?

Edited by booras
Link to post
Share on other sites

Regulamin ASG.

 

§1). Replika to nie zabawka i w żadnym przypadku jej tak nie traktuj, przewoź/przenoś w pokrowcu, pałatce, worku po kartoflach byle nie na wierzchu.

§2). Teren na którym rozgrywasz potyczki, scenariusze, treningi itd. musi być odpowiednio zabezpieczony przed przypadkowym wtargnięciem osób trzecich. Ideałem jest jak jest to teren prywatny gdzie drogę można zagrodzić sznurem i umieścić widoczny znak "TEREN PRYWATNY JAK WEJDZIESZ MOŻESZ KULKĘ ZAROBIĆ".

§3). Pogadaj z leśniczym, wójtem, sołtysem, dzielnicowym, że takie ta takie masz zainteresowania, żeby był powiadomiony co gdzie itd, mało tego że może pomóc to jeszcze jakiś zabłąkany myśliwy nie załaduje ci w tyłek kilkudziesięciu śrutów (w najlepszym przypadku).

§4). Jeżeli to możliwe, załóż formalną grupę, stowarzyszenie albo coś w tym stylu, niech napiszą artykuł w lokalnej gazecie żeby wszyscy wiedzieli po choinkę czasem chodzisz w kompletnym umundurowaniu.

§5). Zaczynasz być osobą publiczną, otwierają Ci się nowe możliwości ale i musisz uważać, nie chlaj na formalnych spotkaniach a tym bardziej na strzelankach bo o wypadek nie trudno.

§6). jeżeli będziesz przestrzegał owego regulaminu nikt się do Ciebie nie przyczepi, ewentualnie dla większego bezpieczeństwa i spokoju duszy idź z repliką do plebana, daj pięć dych niech Ci poświęci...

Link to post
Share on other sites
Regulamin ASG.

 

§1). Replika to nie zabawka i w żadnym przypadku jej tak nie traktuj, przewoź/przenoś w pokrowcu, pałatce, worku po kartoflach byle nie na wierzchu.

§2). Teren na którym rozgrywasz potyczki, scenariusze, treningi itd. musi być odpowiednio zabezpieczony przed przypadkowym wtargnięciem osób trzecich. Ideałem jest jak jest to teren prywatny gdzie drogę można zagrodzić sznurem i umieścić widoczny znak "TEREN PRYWATNY JAK WEJDZIESZ MOŻESZ KULKĘ ZAROBIĆ".

§3). Pogadaj z leśniczym, wójtem, sołtysem, dzielnicowym, że takie ta takie masz zainteresowania, żeby był powiadomiony co gdzie itd, mało tego że może pomóc to jeszcze jakiś zabłąkany myśliwy nie załaduje ci w tyłek kilkudziesięciu śrutów (w najlepszym przypadku).

§4). Jeżeli to możliwe, załóż formalną grupę, stowarzyszenie albo coś w tym stylu, niech napiszą artykuł w lokalnej gazecie żeby wszyscy wiedzieli po choinkę czasem chodzisz w kompletnym umundurowaniu.

§5). Zaczynasz być osobą publiczną, otwierają Ci się nowe możliwości ale i musisz uważać, nie chlaj na formalnych spotkaniach a tym bardziej na strzelankach bo o wypadek nie trudno.

§6). jeżeli będziesz przestrzegał owego regulaminu nikt się do Ciebie nie przyczepi, ewentualnie dla większego bezpieczeństwa i spokoju duszy idź z repliką do plebana, daj pięć dych niech Ci poświęci...

 

O! A to jakąś ustawę nową wprowadzili?

 

1,2,3,4,5,6 - bez obrazy dla "stwórcy" tego czegoś, ale- wsadź sobie to w... Worek zrzutowy ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli były by zezwolenia dla graczy:

- który rodzic, będzie lazł do jakiejś placówki czy bóg wie gdzie, po to by kupić 10 letniemu dziecku kawałek plastiku imitujący broń? (czyli problem dzieci poniżej wieku 14-15 lat, które bezmyślnie latają z strzelbami z targu lub supermarketu mamy mniej więcej rozwiązany, bo dopóki tanie repliki są dostępne powrzechnie, dopóty będą ją miały dzieci i idioci)

- który dresiarz, czy jakiś nastolatek, mający totalnie gdzieś ASG, kupujący replikę dla szpanu, lub dla właśnie paradowania z nią po ulicy, będzie łaził bóg wie gdzie, po to żeby dostać papierek? Albo kupi na czarno i będzie ryzykował (tu pojawia się problem egzekwowania tego prawa) albo nie kupi w ogóle...

 

Sprzedaż replik od 18 rż:

punkt pierwszy podobny, dzieci macie z głowy, ale co z replikami już sprzedanymi? co z nieodpowiedzialnymi dorosłymi, lub nastolatkami którzy i tak mają gdzieś to, że jest TAKIE PRAWO ?

 

Podsumowując. Napisałem głupoty, bo moim zdaniem i tak nic tym nie rozwiążemy, bo problem sprzedaży replik przez allegro itp, nadal pozostanie. Tak samo jak ze sprzedażą art. pirotechnicznych, tak i tu, wszyscy mieli by gdzieś to, że jest zakaz... Wprowadzając jakiekolwiek ograniczenia, usuniecie właśnie małolatów czyli dzieci macie z głowy, ale nadal i tak problem debili paradujących z replikami po ulicach zostanie, więc wprowadzanie ostrzejszych ograniczeń wiekowych nic i tak nie da, za to ten odsetek osób w wieku lat 16 i 17 które już chodzą na zloty, są normalne i akceptowane w środowisku, pozbawicie tej przyjemności.

Link to post
Share on other sites

własnie odkrylem ten fascynujący topic :) to dorzuce swoje 12 groszy.

 

"Proponuję wprowadzenie możliwosci grania w piłke nożną od 18 roku życia, a po ukończeniu lat 13 tylko za pisemną zgodą obojga rodziców (opiekunow).

Sprzedaż piłek futbolowych i metalowych korków tylko w wybranych sklepach po uzyskaniu zezwolenia z miejscowego posterunku policji (można ew. rozważyć straż miejską bo policja jednak powinna łapać kupców, straganiarzy i kierowców, przecież musimy jakoś podreperować budżet!).

Rozgrywki piłki nożnej też powinny być jakoś usankcjonowane. Moja propozycja zeby w piłke grać tylko w przypkadu zrzesznia się w terenowych jednostkach organizacyjnych PZPN. Za grę bez zezwolenia tudzież w sposób niezorganizowany według reguł PZPN powinny być surowe mandaty karne (min 500 PLN) a i w przypadku trwałego grania w piłkę w sposób niezorganizowany nie wykluczałbym i kwalifikoacji w KK.... no powiedzmy, że 3 lata lub grzywna dla organizatora i uczestników."

 

Niestety, w naszym poczciwym kraju (podobnie jak w całym ZSRE) duża część mózgów obywateli została skutecznie wyprana i chcą wszsytko regulować przespisami, ustwami, regulaminami itp. Nie wiem czy w ZSRE jest uregulowana w jakimś rozporządzeniu KE szerokość papieru toaletowego ale mam takie poczucie, że próby regulacji świetnie rozwijajacego się ASG są podobne do próby regulacji kątu zakrzywienia banana i odstępów szczebli w drabinie...

Link to post
Share on other sites

[...]

 

Niestety, w naszym poczciwym kraju (podobnie jak w całym ZSRE) duża część mózgów obywateli została skutecznie wyprana i chcą wszsytko regulować przespisami, ustwami, regulaminami itp. Nie wiem czy w ZSRE jest uregulowana w jakimś rozporządzeniu KE szerokość papieru toaletowego ale mam takie poczucie, że próby regulacji świetnie rozwijajacego się ASG są podobne do próby regulacji kątu zakrzywienia banana i odstępów szczebli w drabinie... [...]

 

Święte słowa, panie dobrodzieju.

Aż chciałoby się zapytać "kto za tym stoi". Ale oczywiście nikt nie stoi, tylko ludziska chcą się wypowiedzieć na temat, bez szczególnego dbania o sens takiej wypowiedzi.

 

I idę o zakład, że ci sami, którzy teraz chcą bardzo regulacji, po wprowadzeniu tejże byliby pierwsi do płaczu, że tak się ogranicza ich wolność osobistą biegania po lesie z karabinem na kulki.

 

_DjZordon_, sarkazm, owszem, sporego kalibru, ale bez urazy co to za ustawa? Bo PASG mówi to samo z grubsza, tylko formę ma bardziej oszlifowaną.

Edited by booras
Link to post
Share on other sites

Ani cząstki sarkazmu w tym nie wyczułem, zabrzmiało dość poważnie, jak byś chciał wprowadzić nowe trendy w naszej zabawie...

No, może końcówka art nr 6...

 

Przeczytaj kilkakrotnie to może się dopatrzysz, a jak nie to wierz mi na słowo. Dokąd ten świat zmierza... Słów brak.

Link to post
Share on other sites

ASG to jest sport z użyciem plastikowych kulek i gładkolufowych miotaczy pneumatycznych o energii poniżej 2 Jouli (2J ~ 570 fps na kulkach 0,2) i jako taki nie wchodzi w zakres zainteresowania ustawy o broni palnej i amunicji.

 

Kulka o masie 0,2g i prędkości początkowej 570fps ma ok 3J ;) Są repliki które mają i więcej ale i tak mamy duży zapas do 17J ;)

Link to post
Share on other sites

Ani cząstki sarkazmu w tym nie wyczułem, zabrzmiało dość poważnie, jak byś chciał wprowadzić nowe trendy w naszej zabawie...

No, może końcówka art nr 6...

 

Ale tu nie chodzi o chcenie - ludzie tak to załatwiają (przynajmniej niektórzy, ci bardziej ogarnięci). Dbają o kontakt z władzami, budują PR "okołoASGowy" w lokalnych mediach, zawiadamiają "ludność" o imprezach, a nawet uzyskują od czynników władnych pozwolenie na czasowe wydzielenie i oznakowanie terenu gry. Stowarzyszeń społecznych wyrosłych z ASG lub ściśle z nimi współpracujących też znam kilka.

 

KicpA: true, true. Napisałem taki stereotyp, a potem dopiero wziąłem kalkulator. I wyszło mi 3,46 J dla 0,2g/560fps (bez uwzględniania strat, oczywiście).

Edited by booras
Link to post
Share on other sites

"Ale tu nie chodzi o chcenie - ludzie tak to załatwiają (przynajmniej niektórzy, ci bardziej ogarnięci). Dbają o kontakt z władzami, budują PR "okołoASGowy" w lokalnych mediach, zawiadamiają "ludność" o imprezach, a nawet uzyskują od czynników władnych pozwolenie na czasowe wydzielenie i oznakowanie terenu gry. Stowarzyszeń społecznych wyrosłych z ASG lub ściśle z nimi współpracujących też znam kilka."

 

Nasza grupa w ten właśnie sposób działa, wszyscy wokoło (nie wykluczając policji) wiedzą o działaniu naszej grupy i nie mamy przykrych afer. Mało tego, jako stowarzyszenie wysłaliśmy pismo do MON-u, w którym zapytaliśmy się czy możemy chodzić/jeździć w kompletnym umundurowaniu z flagami(nie łapać za słowa), dostaliśmy odpowiedź że jak najbardziej, tyle że musimy też w widocznym miejscu mieć identyfikatory z naszymi danymi osobowymi, pieczątką i nr.KSR stowarzyszenia. ASG to jest zabawa, ale PRZEDE WSZYSTKIM dla ludzi dorosłych (chyba nie muszę tłumaczyć co mam na myśli).

Edited by _DjZordon_
Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Ale bez przesady. Niedługo policja wpadnie na strzelankę i co ? -Dowód rejestracyjny i dowód opłacenia OC proszę. Wczoraj w TV było, że przełożony kazał drogówce nie wracać bez ośmiu mandatów. Taki wkrótce może być i nasz los. Będą stać za jakimiś krzakami kto wejdzie ze snajperką, by się ukryć, tego zgarną. Po drogach będą jeździć pijaki i ćpuny a łapać będą tych, za których mandaty będą najwyższe. Nie, żebym policji nie lubił, ale są pewne granice.

Edited by cindzior
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ale bez przesady. Niedługo policja wpadnie na strzelankę i co ? -Dowód rejestracyjny i dowód opłacenia OC proszę. Wczoraj w TV było, że przełożony kazał drogówce nie wracać bez ośmiu mandatów. Taki wkrótce może być i nasz los. Będą stać za jakimiś krzakami kto wejdzie ze snajperką, by się ukryć, tego zgarną. Po drogach będą jeździć pijaki i ćpuny a łapać będą tych, za których mandaty będą najwyższe. Nie, żebym policji nie lubił, ale są pewne granice.

 

 

JP! JP NA 100%! :bialaflaga:

 

Boże... Jeżeli się wezmą to wezmą . Rozgrywka będzie bardziej emocjonująca bo będzie one shot ,one kill ,ale tylko po jednej stronie :/

Wątpie ,żeby jakiekolwiek prawo wprowadzili odnośnie ASG. Mam nadzieje przynajmiej ...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...