Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

o niby dlaczego nas tak a ich nie?

 

Gdy zobaczysz 12 letniego Ksisia z glutem przy nosie bawiacego sie w wojne na podworku z 500 lefpesami to moze wtedy zaczniejsz sie zastanawaiac " dlaczego my a nie inni ".

Problemem nie jest asg ani replika tylko jej dostepnosc oraz lobotomia spoleczna..

Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Problemem nie będą legitymacje i rejestracja ale fakt, że zakupu zawsze może dokonać kochający ojciec lub starszy kolega. Wszystko zależy od odpowiedzialności osobistej i dojrzałości graczy. Chociaż z tym stwierdzeniem też bym polemizowal, bo wiek nie czyni człowieka. ;-)

Link to post
Share on other sites
Problemem nie będą legitymacje i rejestracja ale fakt, że zakupu zawsze może dokonać kochający ojciec lub starszy kolega.

 

Moze, ale jesli replika bedzie "namierzalna", to mozna bedzie ustalic odpowiedzialnego za danie tego do reki dziecku.

 

Co nie ograniczy mozliwosci zabawy odpowiedzialnym malolatom (bo ktos za nich poreczy), ale kazdy kupujacy replike na siebie trzy razy sie zastanowi, zanim zobaczy wyraz szczescia na twarzy pacholecia.

Link to post
Share on other sites
Każdy tak mówi... co ciekawe, każdy to mówiący jest w tej grupie "rzadko"
Nie chciałbym się sprzeczać, dlatego wierzę że nie sugerujesz że mam 12 lat i "muj tata mi kupił karabin do ASG". Poza tym też to stwierdzenie odnosi się do tych, którzy są dorośli tylko z wieku a nie z rozumu, bo często nie wykazują oni na strzelankach ani trochę odpowiedzialności.
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem o co Ci teraz chodzi. :lol: Ja się nie spinam tylko chcę zaznaczyć że nie wszystkie z tych dzieci o których tak piszecie że latają po podwórku z 500 fps są nieodpowiedzialne za siebie. Tyle że nawet jak są za siebie odpowiedzialne to tak jak sam zaznaczyłeś nie z punktu widzenia prawa. :poddanie: Jestem za wprowadzeniem tych ograniczeń co do zakupu replik bo jest pełno świrów przez których środowisko cierpi. Na przyszłość będę wklejał więcej emotek żeby nikt nie myślał że robię jakąś napinkę. :uśmiech:

PS. Na replikę zarobiłem sam. :wink:

Edited by LaY
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Przy okazji tematów prawnych zapytam tak z ciekawości ile prawników gra w airsoft i czy my jako społeczność nie powinniśmy zaoszczędzić im pracy a potem wstydu za to co napisali i na łamach forum napisać Nasz projekt ustawy lub coś, co mogłoby być jej bazą na przyszłość?

 

Pomysł pisania ustawy jest do bani. Powinniśmy stać na stanowisku, że to są zabawki na plastikowe kulki i niepotrzebne są jakiekolwiek uregulowania, gdyż prawo jest doskonałe w tym zakresie. Pomysł z badaniami lekarskimi też jest poroniony. Jest to taki dodatkowy podatek - pani lekarz w sejmie wpadła na pomysł jak dać swoim kolegom zarobić trochę dodatkowej kasy. Pamiętajcie, że żadne testy nie zastąpią zdrowego rozsądku. Gdyby pomysł z testami działał, to nie byłoby wypadków samochodowych. Przecież wszyscy kierowcy są badani, prawda?

Link to post
Share on other sites

Także do prośby królika się dołączam. Fakt u mnie tylko 10 lat minęło, ale mnie to tylko czytać literki kazali i czy kolory rozróżniam. Czyżby teraz każdy przyszły "władca szos" przechodził skomplikowane badania psychomotoryczne bardziej zaawansowane niż na pojazdy uprzywilejowane ??

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Już po raz któryś widzę polaryzację poglądów na temat "prawa do ASG". Pogląd mam zbliżony do majestra. Po kiego wafla próbować sobie zakładać dodatkowy kaganiec prawny, jeszcze na własną prośbę.

 

Dzieci zasmarkanych z ROFem 50/s i 500 fpsów nie zdarzyło mi się widzieć po podwórkach. Inna rzecz strzelanko-nawalanki - tam owszem, taki podgatunek występuje. Ale to jest pytanie o pełnoletniość wpuszczanych i powinno być zadane organizatorowi strzelanki (który najczęściej jest tworem spontanicznym wieloosobowym, czyli nie ma go wogóle). A tekst między dwoma 16-latkami: "a te pozwolenia to potrzebne?" - "eee, nigdy nie sprawdzają" słyszałem na własne uszy. Zatem 18+ - nie widze innego wyjścia, ale najlepiej jest to robić we własnym zakresie, bez angażowania prawa, policji, straży miejskiej tudzież komisji konstytucyjnej. Bo po co.

 

ASG to jest sport z użyciem plastikowych kulek i gładkolufowych miotaczy pneumatycznych o energii poniżej 2 Jouli (2J ~ 570 fps na kulkach 0,2) i jako taki nie wchodzi w zakres zainteresowania ustawy o broni palnej i amunicji.

 

Z mojego doświadczenia problemy zaczynają się gdy:

- młotek mentalny wywali komuś po szybach od samochodu i nie daj Bóg coś tam pęknie,

- ktoś straci zęba (w tych przypadkach lepiej jest mieć 18+ i stałe źródło dochodów, żeby zapłacić poszkodowanemu za dentystę lub szybę do auta - ale to regulują osobne przepisy)

 

- ktoś radośnie popierduje z repliki poza strefą gry - wtedy jest niebezpiecznie, bo można dostać w dziób od kogoś dorosłego

 

- ktoś wpadnie do dziury i złamie nogę,

- ktoś zasłabnie, bo nie przywykły do ganiania po lesie (w tych przypadkach ASG nie ma nic do rzeczy, a warto mieć ubezpieczenie NNW)

 

Czy z takich powodów chcecie nowej ustawy o ASG (z wszystkimi konsekwencjami)?

Aha, pamiętajcie o dwóch rzeczach:

1. ustawa jak jest to obowiązuje wszystkich, czy ktoś to lubi, czy nie

2. Zaraz powstanie szara strefa omijania przepisów ustawy

 

I jeszcze o jednej: mamy nasze swojskie ujednolicone rodzime prawo ASG na WMASG i innych portalach. Ono nie jest głupie i dla naszych zabaw IMHO wystarczy.

Edited by booras
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...