Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie jest do informacja dotycząca stricte airsoftu ale ogólnie broni poniżej 17J.

 

http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,604956..._zdac_test.html.

 

Miłościwie nam panujący chcą wprowadzić płatne po 150zł/os. testy psychologiczne dla nowych posiadaczy wiatrówek. Myślę, że jest mowa tylko o wiatrówkach dlatego, że zapomnieli o paintballu, a o airsofcie mogą jeszcze zupełnie nie wiedzieć. Przy okazji tematów prawnych zapytam tak z ciekawości ile prawników gra w airsoft i czy my jako społeczność nie powinniśmy zaoszczędzić im pracy a potem wstydu za to co napisali i na łamach forum napisać Nasz projekt ustawy lub coś, co mogłoby być jej bazą na przyszłość?

Edited by 0utsider
Link to post
Share on other sites
  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To się nazywa państwo opiekuńcze ;) Człowiek jest jak biedna owieczka zagubiona w brutalnej rzeczywistości, trzeba go poprowadzić i takie tam... :F

 

Nie po to łagodzono przepisy, żeby teraz je ponownie zaostrzać, szczególnie, że nie słychać o jakiś nagminnych dramatycznych sytuacjach. Już na broń ostrą badania są śmiechu warte więc o ile ktoś myśli tam racjonalnie, to taki przepis nie wejdzie. Chyba, że racjonalizm tamtejszy polega na tym jak wydębić kolejne złotówki od obywateli - kolejny "podatek od przyjemności". Pożyjemy zobaczymy.

 

Co do zaś ustawy... o ile wcześniej nie uda się stworzyć samodzielnie ogólnopolskiego stowarzyszenia, lub zrzeszenia stowarzyszeń (co już kilkukrotnie próbowano zrobić z miernym skutkiem), to pozostanie nam się bronić w ostatnim momencie staropolskim zwyczajem jednoczenia się Polaków w biedzie ;)

Link to post
Share on other sites
Miłościwie nam panujący chcą wprowadzić płatne po 150zł/os. testy psychologiczne dla nowych posiadaczy wiatrówek.
Jestem za. Ograniczy ilość debili, i oby dotyczyło to również airsoftu.

 

Bardziej niepokoi mnie ogólna tendencja do zaostrzenia przepisów, a nie ten konkretny przykład, który ma małe szanse na realizacje.

 

Sam artykuł zresztą jest miernej jakości.

"Obecnie polskie prawo zezwala na posiadanie bez jakiegokolwiek zezwolenia broni hukowej, czarnoprochowej (repliki starej broni) oraz wiatrówek (ale o energii tylko do 17 dżuli)." - powyżej 17J też można posiadać bez jakiegokolwiek zezwolenia.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie pod wpływem jakiejś głupiej gadki/sytuacji pani poseł doznała oświecenia... Niech spadają na drzewa... Niech zaczną rejestrację kupujących i po sprawie a nie psychotesty które można "zrobić" jak się chce jak ma się choć trochę oleju we łbie...

 

Dajcie mi testy tego typu i przed ich wypełnieniem powiedzcie jaki ma byc wynik to tak zrobię test. :wink:

Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie ci którym zależy na dobrej zabawie nie tylko strzrelając do tarcz ale tym bardziej w asg do uczestników spotkań nie powinni być przeciwni takim testom o ile kwota nie wzrośnie z podanej czyli powyżej 150 zł .

Dodatkowo przydałaby się zwykła rejestracja replik z certyfikatem plastikowym dane podstawowe osoby oraz repliki jak również podana moc.

Ułatwiło by to organizatorowi weryfikacje osób i mocy replik na danym terenie.

Link to post
Share on other sites

Rejestracja, owszem, ale nie durne testy, które służą jedynie tym, którym się za nie płaci. Każdy i tak je ma w głębokim poważaniu, bo są z praktycznego punktu widzenia absurdem i rzeczywistego efektu nie dają.

 

A może psychotest do obsługi noża kuchennego? Ba! Kuchenki gazowej... zlituj się Panie Boże, przecież jaka to niebezpieczna bomba jest w bloku! Ilu ludzi jest potencjalnie zagrożonych ;)

Link to post
Share on other sites

Psychotesty w niczym nie pomogą. O ile wiem przyszli policjanci takie przechodzą co nie zapobiega dziwnym wypadkom (nie mam teraz linków z przykładami, ale pewnie większość pamięta np. strażnika więziennego, który strzelał do wszystkich). Co prawda sytuacje, które mogą przytrafić się mundurowym nie są porównywalne to tych z ASG ale ludzie, przecież nasza broń też do ich się nawet nie umywa! Więc po co te testy? Rejestracja replik też jest bez sensu. Nie wszystkie (głownie mowa o chinolach) mają numery seryjne więc chyba, że każda dostawałaby jakiś "PESEL" podczas rejestracji. Odnośnie podawania mocy to też nie jest dobry pomysł, bo o ile na początku można wpisać dane od producenta to później, po modyfikacji co wpiszesz? To by wymagało chronografu w każdym urzędzie lub wprowadzenie zakazu modyfikacji broni co nie jest możliwe a na pewno (z tego co się domyślam) nie popierane przez społeczność . Lepiej już rejestrować ludzi, którzy się w to bawią. To by nawet było dobre. Osoby pełnoletnie bez problemy - rzecz jasna, a miedzy 16-18 rokiem przychodziłyby do urzędu z rodzicem/opiekunem to miałyby papier z urzędu (a nie pisany przez brata), który jednoznacznie stwierdzałby, że ich rodzice wiedzą co dzieci robią w lesie z replikami.

 

Naprawdę, wydaje mi się, że powinniśmy wziąć się za pisanie ustawy o ASG sami dla siebie

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie kolejny głupi pomysł naszego rządu. Idioci i tak się umyją od tego a porządnym obywatelom utrudni ten test życie.

Jakoś te "genialne" pomysły zabierają nam wolność, a chamom dadzą najwyżej powód do potwierdzenia się we własnej głupocie.

 

Do psychologów przychodzą w większości ludzie zmęczeni społeczeństwem, które podkłada im nogi.

 

A niby jak ma wyglądać ten test?

Edited by Zbych
Link to post
Share on other sites
strażnika więziennego, który strzelał do wszystkich
No na szczęście parę miliardów przeżyło, bo co by to była za planeta bez ludzi...

 

To by wymagało chronografu w każdym urzędzie lub wprowadzenie zakazu modyfikacji broni co nie jest możliwe
Skoro tak piszesz, to pewnie każdy urząd już ma chrono, skoro w Ustawie o broni i amunicji jest ograniczenie wiatrówek do 17J. Bo to przecież nie możliwe, żeby dyskusyjne egzemplarzy wysyłano do laboratorium kryminalistycznego policji na testy.

 

a na pewno (z tego co się domyślam) nie popierane przez społeczność
Taaa, na pewno... Bo spłeczeństwo jest całym sercem za bracią airsoftową i razem z nami wyjdą na ulicę w proteście przeciwko głupiemu prawu.

 

a miedzy 16-18 rokiem przychodziłyby do urzędu z rodzicem/opiekunem to miałyby papier z urzędu (a nie pisany przez brata), który jednoznacznie stwierdzałby, że ich rodzice wiedzą co dzieci robią w lesie z replikami.
Nie... A 16-18 czekaliby aż skończą 18. Pokaż mi choć jeden przepis, w którym procedura wymaga "przyjścia z rodzicem". To jest to o czym mowa na tym forum od lat - osoba niepełnoletnia nie ponosi odpowiedzialności prawnej za większość swoich działań.

 

Naprawdę, wydaje mi się, że powinniśmy wziąć się za pisanie ustawy o ASG sami dla siebie
Jak czytam powyższe to jestem za. Będzie ubaw.

 

Jakoś te "genialne" pomysły zabierają nam wolność
Zapomniałeś jeszcze dodać "o którą walczyliśmy pod stoczniami i w kopalniach".

 

Ludzie, nie mirmiłujcie, bo zaraz ktoś wyskoczy ze zmianami w konstytucji... Co to ma do wolności? 8O

 

 

A niby jak ma wyglądać ten test?
Dowiedz się jak wygląda psychotest na broń. Pewnie podobnie.
Link to post
Share on other sites

Oczywiście będą to badania okresowe - jak w przypadku ochroniarzy, licencjonowanych ochroniarzy - wykonywane pewnie w wyznaczonych placówkach.

Szpitale/polikliniki MSWiA i wojskowe.

Całe te testy/badania będa takim samym picem jak badania na licencję.

Kto był, to wie.

A nam średnio co trzy latka będą kasować 150 zeta.

Nie, dziekuję.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi tu o jakiś test okresowy,nikt nie mówi tu o broni palnej tylko o pneumatycznej , sądzę że jeden test przed rejestracją jest wystarczający.

Np. z zasad obsługi broni ,zachowania w miejscach publicznych, podczas obecności innych osób i psychologicznych kilka pytań.

Wiele razy nie jest zagrożeniem sama akcja , tylko grupa osób stojąca w gronie wymachująca na wzajem swoimi replikami podczas pogadanek, przy tym osoby nawet w większości nie mają ubranych okularów czy gogli, repliki nierozładowane to wszystko prowadzi do wypadku.

 

A policjant też człowiek, każdy się może pomylić w szczególności kierowca ,najwięcej jest wypadków związanych z tą dziedziną .

A co do testów policjantów i innych osób starających się o pozwolenie na broń one nie są po to aby uczyć zachowania tylko wyeliminować osoby o pewnych zachowaniach.

Link to post
Share on other sites

Jeśłi chodzi o badania to byłbym za, ale pod jednym warunkiem :) Mianowicie opłata 150zł tylko w przypadku, gdy delikwent "nie zda" egzaminu. No i oczywiście niech to będą sensowne badania, a nie typu "90% powinno nie zdać i zróbcie tak, zeby tak było" :)

 

Czytałem tego newsa na wp.pl. Spodobał mi się jeden komentarz: "a kiedy wprowadza obowiązkowe badania dla kandydatów do Sejmu?" Czy coś podobnego :)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, akurat ta rejestracja już posiadanego "sprzętu" może być bardzo problematyczna. Sam pomysł wydaje się być dobry i sensowny, chociaż na takich badaniach można się wielu ciekawych rzeczy o sobie dowiedzieć. ;-)

Opłata nie wydaje się być zbyt wygórowana, pozostaje jeszcze kwestia rzetelności tych badań.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
Wprowadzic system brytyjski, znaczy obowiazkowa rejestracja kazdego maniaka. Kupno replik tylko po pokazaniu legitymacji.

 

To wydaje się być bardzo sensownym rozwiązaniem. Ograniczyłoby to ilość i w ogóle możliwość, kupowanych replik przez dzieci z bloku, którym strzelanie do zwierząt z procy się znudziło.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A co z zakupami przez internet - tez na legitymacje, a allegro?? Jeśli chodzi o rejestracje broni - to nie jestem pewien, ale z tego co wiem to kazdy moze sobie taka bron zlozyc sam w domu z zakupionych pojedynczych elementow i co w tedy - ma leciec do urzedu rejestrowac dodatkowo.... ?? A te badania psycho to faktycznie idiotyzm, tylko po to zeby wyciagnac wiecej kasy od ludzi.... zreszta jak juz ktos mowil - raczej mala szansa zeby taki debilizm wprowadzili

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

A po co osobne legitki dla ludzi od ASG? Wystarczy żeby wprowadzon przepis, nawet rozporządzeniem żeby repliki były dostępne dla ludzi powyżej 18 rż. Jest to zgodne zarówno z literą prawa ASG, jak też ze zdrowym rozsądkiem- jeżeli przez 18 lat nie nauczono nikgo jak obchodzić się z niebezpiecznymi przedmiotami, to i przez następne 50 się nie uda. Ograniczy to też sprzedaż replik dzieciakom, ponieważ rodzic czy chrzestny 3 razy się zastanowi zanim kupi dzieciakowi coś, co jest reglamentowane. Będzie efekt? Będzie. I nie będzie potrzeby spisywania ASGowców. Ponieważ jeżeli zaczniemy spisywać ASGowców, to zaczną się opłaty, zacznie się samozwańczy samorząd, etc, etc. Poza tym nie widzę powodu reglamentowania nas jako hobbystów i nie reglamentowania dajmy na to modelarzy, rekonstruktorów czy innych akwarystów. Bo niby dlaczego nas tak a ich nie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...