Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przystosowanie baterii na zime.


Recommended Posts

Witam!

Chciałem się zapytac czy maci ejakies patenty zeby zabezpieczyć batkę przed zimnem? Planuje z chłopkakami kila dłuższych akcji, ale baterie nie wytrzymują dłużej niż godziny. Można je jakoś zabezpieczyć? Co sądzicie o np. oblepieniu baterii taśmą? Moze macie jekieś inne pomysły.

 

Za posty typu:

1. Kup se lepszą baterie.

2. Poszukaj w google.

Dziękuej od razu i nie ma po co pisać...

Link to post
Share on other sites

Tak też sądzę ale wyczytałem an jakimś forum, ze całkowite odcięcie baterii od dopływu powietrza jest szkodliwe... Ciekawe dla kogo?

Na obwiajm ją taśmą bo an piankę nie mam miejsca. Może na około np. waty dodatkowo nawpycham.

 

Dzięki, jeżeli ktos ma lepszy pomysł to proszę o kontynułacje tematu.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej kup sobie folię NRC. Inne nazwy to koc ratowniczy NRC, folia termiczna. Jest to folia używana w ratownictwie, doskonale zatrzymuje ciepło. Tu masz więcej informacji: FOLIA NRC

 

Cena wacha się od 6 do 10zł. Można ją dostać w sklepach turystycznych, może samochodowych i pewnie w aptekach.

 

Taka folia, to Ci starczy jeszcze dla kumpli. Obwiniesz kilka razy i gitara. Batka nie będzie zbyt gruba, więc nie powinno być problemu z jej włożeniem i na dodatek nie zmarznie... ^^

 

Pozdrawiam, Mikołaj

Link to post
Share on other sites

Zwykła folia aluminiowa, taka do pakowania żarcia daje radę, jest cienka więc nie ma problemu jak ktoś ma mało miejsca, a jakoś zawsze izoluje.

 

Testowałem na chińskiej batce do m14 (large 1200); przy 0 stopni dała radę całą strzelankę owinięta i jeszcze parę dni później strzelała. Tydzień potem zapomniałem owinąć folią i przy 5 stopniach batka zdechła w połowie imprezy, więc raczej patent działa.

Link to post
Share on other sites

A może drugą baterię coby ogrzewała tę pierwszą? Albo jakiś kominek czy inny piecyk zamocować ? ;)

 

Żeby mi się to zmieściło potrzebuje risa, a mówiłęm już że nie mam.

 

 

Ja proponuję umieścić świnkę morską (bądź chomika, jeśli ktoś ma mało miejsca) w kolbie, obok baterii - naturalne źródło ciepła, ekologiczne ;)

 

Z odchodami problem.

 

 

Ja proponuje przedłużyć kable i włożyć do majtek. Och, jaka wygoda ;)

Można wkładać do kolby rozgrzewacz chemiczny (kuj wie jak to się nazywa, zginasz blaszkę i grzeje ;p)

 

Te majkti są najbardziej sensowne, ale z bokserek wypadnie :( a ogrzewacza nie mam.

Link to post
Share on other sites

Problem z odchodami załatwiasz przez taki worek jak się koniom przy dorożkach zakłada. Nauka radziecka zna takie przypadki ;)

 

Odnośnie patentu z majtkami, jak powiada stara anegdota: z akumulatorem na jajach jeszcze nikt nie kłamał, czyli za jednym zamachem rozwiązujemy problem terminatorów.

Link to post
Share on other sites
Guest Knarrenheinz

Zwykła folia aluminiowa, taka do pakowania żarcia daje radę, jest cienka więc nie ma problemu jak ktoś ma mało miejsca, a jakoś zawsze izoluje.

 

Testowałem na chińskiej batce do m14 (large 1200); przy 0 stopni dała radę całą strzelankę owinięta i jeszcze parę dni później strzelała. Tydzień potem zapomniałem owinąć folią i przy 5 stopniach batka zdechła w połowie imprezy, więc raczej patent działa.

 

W zeszłym roku znajomy owinął baterię czymś takim i ją szlag trafił. :evil:

Zresztą sama ochrona baterii niewiele pomaga. Niska temperatura wpływa także na kable, bebechy w gearbox`ie, oraz smary. Na dobrą sprawę pomogłoby owinięcie repliki kocem, ale raczej nikt nie zdecyduje się na ten krok.

Link to post
Share on other sites

Eeee że niby jak wpływa na te kable ?? bo raczej to się nie zgadza z tym co mnie na studiach uczyli.

 

Niska temperatura w największym stopniu szkodzi akumulatorowi (sam widziałem dziś wiele padniętych akumulatorów które były świeżo po ładowaniu).

 

Innym elementem na który szkodzi niska temperatura to gumka HU i tu w odróżnieniu od akumulatora który można próbować jeszcze czymś owijać, nie zrobimy nic prócz zmiany na gumową która lepiej działa na zimnie niż silikony.

Co do wpływu niskiej temperatury na smary to nie ma to aż tak znaczącego wpływu jak powyższe przypadki.

Poza tym należy wspomnieć że niskie temperatury bardziej wpływają na repliki metalowe które łatwiej oddają ciepło niż repliki plastikowe.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...