Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 CQB, PJ4 RIS, PJ16, PJ16A4 [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 856
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eee,z jakiej racji komory się nie wymienia? Stockowe zazwyczaj są nieszczelne i shitowe.

 

Zazwyczaj shitowe w P&J jest wszystko wewnątrz, ale jeśli pierwsze, co robisz w replice, to wymiana komory... to zostaw to dla siebie. Nieszczelności emki od boyi/p&j mają najczęściej wszędzie, więc odąc Twoim tokiem rozumowania musi kupić nowy GB, nową komorę, gumkę i lufę. Tyle, że nikt normalny tak nie robi. Skoro chce wymienić kilka rzeczy na początek, to spokojnie na lufie, gumce, kablach może poprzestać.

Link to post
Share on other sites

Idąc Twoim tokiem myślenia ,to jeżeli PJ i reszta replik II'giej klasy jest beznadziejna ,to po co w ogóle je kupować? To samo odnosi się wszystkiego , po co kupować 11 letni samochód ? Kup sobie Mercedesa z salonu! Jest tylko jeden mały problem , mianowicie pieniądze.

 

Jeżeli mimo wszystko wymieni komorę ,to zyska parę FPS i będzie mógł zbierać na nowego niegównianegogearboxazjaponii.

Link to post
Share on other sites

Może nie wiem dokładnie ale komora to według mnie odlew,aluminiowy albo z innego materiału,więc monolit.Nie wiem co powoduje wystrzał-dopuszczam dwie możliwości,sprężyna lup powietrze,jeśli to drugie to może jakieś końcówki doszczelnić taśmą i komora powinna być szczelna.Jest jeszcze możliwość,że w samej komorze są jakieś kanały i wtedy to klapa-wymiana komory :zastanawia: Jedno wiem na pewno-wymienię lufę na preca,nie wiem tylko jaką firmy brać pod uwagę :icon_confused:

Edited by norman_69
Link to post
Share on other sites

to po co w ogóle je kupować?

 

Widzisz, problem internetowych dyskusji polega na tym, że Pan Retoryk po drugiej stronie myśli, że może wsadzić w usta (jakkolwiek to brzmi) wszystko osobie, z którą dyskutuje. Ja nie powiedziałem, że repliki II klasy są złe. Za to P&J jest zły. ;) i jeśli pieniędzy ma się niewiele, to nie ma sensu, by wyrzucać je w błoto czy bawić się w loterię. Bo "mądry oszczędniś" płaci podwójnie. Lepiej dozbierać np. do KWA (o zgrozo, nie jest z Japonii, chyba Twój kolejny pseudoargument został obalony) i nie bawić się w wymiany komory, następnie szkieletu GB, jak już pęknie na m120, i w sumie większości bebechów.

 

ale to Wasza kasa, róbcie z nią, co chcecie. ;) Miałem na pęczki M4/M16 Boyi/P&J i wiem jak sprawa z nimi wygląda - chwalą je tylko ich fanboye lub ludzie, którzy dobrze działającej repliki na oczy nie widzieli.

 

Cos Ci pójście czyimś tokiem rozumowania nie wyszło. :) Ale skończmy już lekki OT.

Link to post
Share on other sites

Widzisz, problem internetowych dyskusji polega na tym, że Pan Retoryk po drugiej stronie myśli, że może wsadzić w usta (jakkolwiek to brzmi) wszystko osobie, z którą dyskutuje. Ja nie powiedziałem, że repliki II klasy są złe. Za to P&J jest zły. ;) i jeśli pieniędzy ma się niewiele, to nie ma sensu, by wyrzucać je w błoto czy bawić się w loterię. Bo "mądry oszczędniś" płaci podwójnie. Lepiej dozbierać np. do KWA (o zgrozo, nie jest z Japonii, chyba Twój kolejny pseudoargument został obalony) i nie bawić się w wymiany komory, następnie szkieletu GB, jak już pęknie na m120, i w sumie większości bebechów.

 

ale to Wasza kasa, róbcie z nią, co chcecie. ;) Miałem na pęczki M4/M16 Boyi/P&J i wiem jak sprawa z nimi wygląda - chwalą je tylko ich fanboye lub ludzie, którzy dobrze działającej repliki na oczy nie widzieli.

 

Cos Ci pójście czyimś tokiem rozumowania nie wyszło. :) Ale skończmy już lekki OT.

 

Zdaje się ,że temat jest poświęcony replikom marki P&J ,a nie porównywaniu modeli .Jeżeli nie możesz znaleźć odpowiedniego działu ,to proszę ,jest on tutaj KLIK Rozmawiając o oszczędności ,to zauważ ,że komora HU Elementa i eMka PJ to około 800 złotych a eMka KWA to jakieś 1100 , czyli do strzelania na podwórku raczej się to nie opłaca. Do tych 1100 dorzuć preckę i wyjdzie 1300. Pakować ponad tysiąc ,żeby odświętnie postrzelać do puszek ? No proszę Cię ... Zdaje się,że naprawdę nie masz co robić z pieniędzmi. Podsumowując , na M16 PJ 3 Gen z lufą precyzyjną i tą nieszczęsną komorą wydasz 300 - 400 złotych mniej. I nie wiem jaki masz problem związany z PJtami , bardzo przyzwoite chińczyki .

Edited by Slingy
Link to post
Share on other sites

Zdaje się ,że temat jest poświęcony replikom marki P&J ,a nie porównywaniu modeli .Jeżeli nie możesz znaleźć odpowiedniego działu ,to proszę ,jest on tutaj KLIK Rozmawiając o oszczędności ,to zauważ ,że komora HU Elementa i eMka PJ to około 800 złotych a eMka KWA to jakieś 1100 , czyli do strzelania na podwórku raczej się to nie opłaca. Do tych 1100 dorzuć preckę i wyjdzie 1300. Pakować ponad tysiąc ,żeby odświętnie postrzelać do puszek ? No proszę Cię ... Zdaje się,że naprawdę nie masz co robić z pieniędzmi. Podsumowując , na M16 PJ 3 Gen z lufą precyzyjną i tą nieszczęsną komorą wydasz 300 - 400 złotych mniej. I nie wiem jaki masz problem związany z PJtami , bardzo przyzwoite chińczyki .

 

Sam ciągniesz ten temat dalej. KWA można dostać za sporo poniżej 1000 zł, bo 890, a to, że Ty koniecznie chcesz kupić jak najdrożej przez jakiś kompleks zarobkowy (o ile w ogóle osiągnąłeś wiek pozwalający na legalną pracę, w co wątpię, patrząc na to, w jaki sposób "argumentujesz"), to inna sprawa.

Podsumowując - odradzasz wydanie 890 zł na replikę pierwszej klasy, która w porównaniu z P&J chodzi jak marzenie i nawet lufy nie trzeba wymieniać, doradzasz zaś trzymanie się tego P&J, bo jest tańszy o 90 zł? I musisz do niego dokupić gumkę hop up, zmienić okablowanie, lufę, komorę, modlić się o to, by szkielet Gb nie pękł (w KWA wzmocniony)? Okay, Twój tok rozumowania.

 

I proszę Cię, chodź z dalszą dyskusją na priva. ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...