Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PJ4 CQB, PJ4 RIS, PJ16, PJ16A4 [P&J]


Recommended Posts

  • Replies 856
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No więc jak już zapowiadałem recka....

 

 

M4a1 PJ

 

 

Przesyłka

No jak na Krakmana przystało solidna przesyłka. Dobrze zapakowane ( męczyłem się 5 minut ) i szybka dostawa ( wysłane 21.04.2011 o godzinie 11.43 a dostawa następnego dnia o 13.32 ). W zestawie mamy:

- replikę M4a1

- magazynek typu hi-cap

- wycior

- ładowarkę

- akumulator 9,6V 1200mAh (firmy nieznanej)

- śrubokręt

- klucz do przyrządów celowniczych

- papierki ( instrukcja, gwarancja, certyfikat przeglądu i inne świstki... )

 

 

Wygląd

Jak dla mnie ok. Nie ma większych mankamentów. Jedyne co może przeszkadzać to świecący się plastik, dosłownie jak psu jajca. Korpus jak i inne części są trochę "postrzępione", tzn. są małe rysy, rowki i braki materiału na krawędziach. No i za co du... no dobra średnie brawa .... po lewej stronie body widnieje napis "cal. 5.56 mm" a nie jak przyjęło się u chińczyków "6mm".

 

 

Spasowanie części

Ku mojemu zdziwieniu części w moim egzemplarzu są dobrze spasowane, no w miarę dobrze. Luz w kolbie to jakieś ~1mm. No z tego wynika, że kolba nie nie chybocze. Podobnie jest z front gripem, odległość od części górnej do dolnej to jakiś milimetr, ale coś się wymyśli by ich nie było. Spasowanie body zadowala, w prawdzie pomiędzy obie części body wejdzie kartka ale nic się nie rusza. Kolejny mankament to ten feralny magazynek w P&J'ach. No ale cóż, czego się spodziewać, co najwyżej cudu. Na początku mag nei chciał wejść ale teraz z "wchodzeniem" jest w porządku, gorzej z trzymaniem się w środku. Magazynek chybocze się w każdą stronę. Ostatnia rzecz to to o co się o mało nie popłakałem ;( . Atrapa wyrzutni łusek po przeładowaniu nie opada do końca ! No ja wytrzymam wszystko ale nie to, rozumiem źle siedzi mag, chybocze się kolba ... no ale ta KLAPKA ?! NIEEEEE!!!!

 

 

Osiągi

No tu jeszcze nic nie mogę za bardzo powiedzieć bo nie strzelałem. Ale z karteczki od Krakmana zapowiada się nieźle. Oto pomiary fps na kulkach 0.20g z Hop Siupem podkręconym na "0":

..... 437, 435, 431, 433, 434, 437, 437, 441, 440, 440 ....

10 fps rozbieżności miedzy najlepszym i najgorszym strzałem. Czy dożo czy mało ... nie umiem ocenić. Te 430 w zupełności wystarczy na strzelankę do lasu ;)

 

 

Podsumowanie

Jeśli nie masz zamiaru kupować używanej repliki, to seria PJ będzie dobrym wyjściem. Replika kupiona za 649 zł, za nowe G&P trzeba dać 960 zł + aku i ładowarka. Czy warto, pokarze czas :)

 

 

Pzdr.

Piotruś ;**

 

 

 

Edit: Literówka

Edited by Szymek997
Link to post
Share on other sites

Kurde chłopie masakra...a ja myślałem, że jak mi lekko dolny RIS chodzi to źle...u Ciebie to tragedia jakaś.

 

Na ruszające się magazynki jest bardzo dobry i prosty sposób: wkleić kawałek rzepa (tą miśkowatą część) wewnątrz po obu stronach komory maga.

 

Kolbe możesz wewnątrz podkleić kilkoma warstwami izolki w zależności jak duży masz ten luz.

 

Najdziwniejsza jest ta przerwa między połówkami body...tym się powinieneś martwić...

 

W cyferki z żółtej kartki krakmanów nie wierz...

Link to post
Share on other sites

A mógłbyś zrobić zdjęcie, na którym jest ta klapaka 'nieotwarta' do końca?

Z góry dzięki

 

Tzn. chodzi o to, że sama się czasem nie otwiera, a jeśli już sama nie opadnie to wystarczy ręką dopchnąć lekko.

 

Kurde chłopie masakra...a ja myślałem, że jak mi lekko dolny RIS chodzi to źle...u Ciebie to tragedia jakaś.

 

Na ruszające się magazynki jest bardzo dobry i prosty sposób: wkleić kawałek rzepa (tą miśkowatą część) wewnątrz po obu stronach komory maga.

 

Kolbe możesz wewnątrz podkleić kilkoma warstwami izolki w zależności jak duży masz ten luz.

 

Najdziwniejsza jest ta przerwa między połówkami body...tym się powinieneś martwić...

 

W cyferki z żółtej kartki krakmanów nie wierz...

 

1. Czemu masakra ... 1mm to nie tak dużo.

2. Kolba .... Wcale nie lata, to, że się o ten milimetr nawet nie cały przesunie w bok to nie tak źle. Ludzie narzekają na luzy 3-4 mm.

3. Przerwa miedzy body też normalka, pewnie miedzy twoje też kartka wejdzie ;)

4. Moja kartka jest biała xD

Link to post
Share on other sites

Byłem nie dawno u Krakmanów pomacać tą emke.Z dziwnego materiału w niej jest muszka wraz z podstawą. Krakman twierdził że to metal, ale w dotyku niczym 100% tandetny plastik . ;-)

 

Czy w P&Jtach też często zdarzają się przypadki psucia się "oryginalnego otwieracza" do regulacji HU ? (tzn. Poprzez odciągnięcie do tyłu "zamka") pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Byłem nie dawno u Krakmanów pomacać tą emke.Z dziwnego materiału w niej jest muszka wraz z podstawą. Krakman twierdził że to metal, ale w dotyku niczym 100% tandetny plastik . ;-)

 

 

Co do materiałów to jest tak:

1. ABS:

a) Kolba

b) Front grip

c) Chwyt pistoletowy

2. Stal:

a) magazynek

b) pewien element za tłumikiem płomienia

c) piny i śrubki :D

3. Reszta to ZnAl

Link to post
Share on other sites

Zastanawiają mnie baterie w tej serii PJ-ów.

Czy wszystkie baterie (large, mini) mają ten sam wtyk?

 

 

Kolego large to rodzaj ogniw, a mini rodzaj wtyczki.

Więc tak, wszystkie firefoxy dołączane do pejotek maja ogniwa large i wtyki mini.

Link to post
Share on other sites

jak czytam wasze wypowiedzi to wydaje mi sie że dostałem jakiś oficerski egzemplarz :D

w mojej pejotce z przed trzech miesięcy wszystko było pięknie spasowane, cały plastik na miejscu, kolba nie chybotała się tylko jedynym problemem była rączka transportowa przesuwająca się o nie cały milimetr.

Krótko podsumowując, bardzo udany egzemplarz. Ogólnie polecam tą emke na pierwszego elektryka :)

Link to post
Share on other sites
Guest Dawid4009

W stocku całkiem ciekawie, po kilku modyfikacjach- cudeńko:) Nie mam żadnego doświadczenia z markowymi replikami, ale jeżeli tak wygląda i pracuje chińczyk, to zostaje przy chińczykach. Spasowanie body idealne, szyny RIS- coś pięknego. Podobnie jak u reszty kolegów zaobserwowałem lekko chwiejącą się kolbę, i również nieznaczne luzy w dolnym RIS( pół milimetra do przodu). Praca repliki po wstawieniu lepszych(nie "najlepszych") części wg mnie na dobrym poziomie. Też jest to mój pierwszy elektryk, i wrażenia bardzo pozytywne.

Edited by Dawid4009
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...