Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

magnifier/booster + eotech 552


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmm, ktoś chyba usunął moje posty...

Próbował ktoś zrobić magnifier z monokularu?

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1046

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3716

 

Cena jak widać prawie znikoma w porównaniu z innymi magnifierami. Problemem byłby tylko montaż i powiększenie rzędu 10 albo 7x. Teraz mam pytanie, jakby się to zgrywało z EOTechem?

 

Montaż na 30mm jest tani, więc nie widzę praktycznie problemu :P .

 

Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Chce zakupić do swojego eotech 552 magnifier. Ale zastanawiam się który, otóz mam dylemat pomiędzy dwoma modelami.

 

http://www.ebairsoft.com/heroarms-magnifie...unt-p-2833.html

oraz

http://www.ebairsoft.com/magnifier-push-bu...unt-p-1660.html

 

Ktory Wy byscie polecili ? Z tego co wyczytalem to niby oba pasuja do eotecha, ale czy aby na pewno ten pierwszy pasuje ? Gdyz przyznam ze wolalbym jego bo jest zgrabniejszy ;)

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę, że oba to kopie przystawek produkowanych przez Eotech'a, myślę, że pierwszy też się sprawdzi.

Montaże są identyczne.

Mi osobiście bardziej podoba się wersja 4x (równie kwadraciakowata i kanciasta jak sam celownik, ale co kto woli ;-) ).

 

PS. Teraz dojrzałem, że pierwsza wersja też ma 4x, a nie 3x jak w prawdziwku. Pozdro.

Edited by zdzisiu
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A próbował może któryś z szanownych kolegów zaadoptować jakiś monokular tak jak pytał wczesniej grzechotnik, lub nie wiem z połówki małej lornetki czy cóś, pytam bo sama lunetka Magnifier jest dość droga.

 

Proszę o nie krytykowanie pomysłu tylko ewentualnie uzasadnienie dlaczego nie darady zaadoptować czegoś tańszego, uprzedze że miałoby to współpracować z jakimś koli typu Aimpoint lub DOT 1x30, z góry dzięki i pozdro

Edited by Sebi_S
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pytanie do użytkowników magnifierów z kopiami kolimatorów Aimpoint. Posiadam Aimpointa CompM4 oraz Magnifier 4x:

http://www.taiwangun.com/optyka_lunety/lun...a_c_m-1848.html

 

I może oczekiwałem zbyt wiele, ale przy założonej lunetce plamka jest bardzo duża, wygląda to beznadziejnie. Dodam, że posiadana przeze mnie kopia CompM4 ma plamkę o najmniejszej wielkości i największej ostrości ze wszystkich posiadanych przeze mnie kopii Aimpointów (a było już ich parę), a mimo wszystko nie wyobrażam sobie celowania przez koli i wspomagania się magnifierem.

 

Macie tak samo?

Link to post
Share on other sites

Ja mam kopię AimPoint'a z oznaczeniami, do tego mam oryginalnego Boostera AimPoint'a (widoczny na zdjęciach kilka postów wcześniej, było też tam zdjęcie robione przez booster, ale hmmm znikło :/.) Problem wielkiej plamki raczej u mnie nie występuje, ale plamka jest delikatnie większa niż bez użycia Boostera.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Oczywiście, że zauważyłem, ale jak nie zauważyłeś jestem osobą słynącą z przeróbek i chętnie bym się czegoś takiego podjął, a to oznacza, nie ma rzeczy, której się nie da zamontować, a pewnie jest to banalnie proste i pozostaje tylko kwestia zamocowania tego przed kolimatorem w podobny sposób jak to jest rozwiązane normalnie, tylko po drugiej stronie ;).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Oczywiście, że zauważyłem, ale jak nie zauważyłeś jestem osobą słynącą z przeróbek i chętnie bym się czegoś takiego podjął, a to oznacza, nie ma rzeczy, której się nie da zamontować, a pewnie jest to banalnie proste i pozostaje tylko kwestia zamocowania tego przed kolimatorem w podobny sposób jak to jest rozwiązane normalnie, tylko po drugiej stronie icon_wink.gif.

 

Pozdrawiam.

To wyjaśnij mi geniuszu, po jaką cholerę chcesz przerabiać ten booster tak, żeby był montowany przed kolimatorem, skoro bez problemów zakładasz go na kolimator tak jak chciał tego producent? Brak mi słów na Twoje genialne-inaczej pomysły.

 

Dla mnie to Ty słyniesz na tym forum z czegoś zupełnie innego niż przeróbki...

Link to post
Share on other sites

Kumpel sobie coś takiego kupił do Aimpointa i jak dla mnie tragedia, kasa wyrzucona w błoto... Obraz jest marginalnie powiększony, zniekształcony i niewyraźny. Dużo lepszym wyjściem jest kupno magnifiera montowanego za kolimatorem.

Dla tego według mnie. To samo uzyskasz, gdy dasz magnifeier za kolimator.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dla tego według mnie. To samo uzyskasz, gdy dasz magnifeier za kolimator.

 

Pozdrawiam.

Właśnie, to samo. Czyli uzyskany obraz dalej będzie niewyraźny i nie wart prawie 100pln. Ale oczywiście logicznie myślący grzechotnik przerobi go tak, żeby booster był od d*py strony, ot tak dla zasady. Odpuść...

 

PS: Dlatego, nie "dla tego" ;]

Link to post
Share on other sites

Bo twój pomysł tak jak większość innych, zanim sie jeszcze narodził został skazany na porażkę... O ile jakimś cudem by coś z tego wyszło to i tak cokolwiek zobaczyć przez taki 'sprzęt' to bedzie cud. Po za tym ludzie, magnifiery po 219zł na allegro chodzą ale nie lepiej zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych i wymyślać jakieś niestworzone rzeczy :wink:

Link to post
Share on other sites

A czemu nie widzisz sensu zrobienia tak banalnej rzeczy?

 

Pozdrawiam.

Weź głęboki wdech, skoncentruj się i przeczytaj post poprzedzający Twojego. Dla uproszczenia, przytoczę go, specjalnie dla Ciebie nawet podkreślę rzecz najistotniejszą:

 

Właśnie, to samo. Czyli uzyskany obraz dalej będzie niewyraźny i nie wart prawie 100pln. Ale oczywiście logicznie myślący grzechotnik przerobi go tak, żeby booster był od d*py strony, ot tak dla zasady. Odpuść...

 

PS: Dlatego, nie "dla tego" ;]

Jeśli dalej nie znasz odpowiedzi czemu nie widzę sensu w Twoim pomyśle, to prawdopodobnie nie potrafisz czytać. Radzę więc wrócić do szkoły podstawowej i dać sobie spokój z wypowiedziami na forum.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...