Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

magnifier/booster + eotech 552


Recommended Posts

Cześć,

Miał ktoś może do czynienia z takim zestawieniem jak na fotkach poniżej ? Konkretnie chodzi mi o osiowość takiego zestawu w połączeniu z montażem FTS. W wersji 553/557 nie ma takiego problemu, przy 552 booster znajduję się troszkę wyżej. I tutaj pojawia się moje pytanie, czy ta różnica w położeniu utrudnia w jakimś dużym stopniu celowanie przez taki zestaw ?

 

 

d3b2fd2fd84244d6m.jpg79bda09abe4c9d94m.jpg

 

Widoczność będzie zapewne taka jak na fotkach na samym dole (obraz obcięty od góry), ale mimo wszystko chciałbym poznać opinię kogoś kto miał styczność z takim zestawem ;-)

 

 

Jakby kogoś interesowały inne zestawienia

 

552+ 3x aimpoint

2954ea5591136d60m.jpgd48f254436903125m.jpgf8d80a0bcad9d419m.jpg

Obraz obcięty od dołu

 

551 + 4x magnifier

e387a1b8920f82edm.jpg

2bb1148b6c5e2522m.jpg

Jak widać, obraz obcięty od góry.

 

Pozdrawiam,

Tomek ;-)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie bardzo do mnie przemawia idea umieszczenia "powiększacza" przed kolimatorem, w takiej konfiguracji nagle z plamki o wielkości 0,5 MOA robi się plamka 2 MOA.

Gdyby "powiększacz" był za kolimatorem to plamka miałaby dalej 0,5 MOA a tylko obraz celu byłby powiększony.

Link to post
Share on other sites
Obraz obcięty pewnie dlatego że celownik ma prostokątną szybkę.

PS: Nie lepiej kupić ACOG'a z od razu wbudowanym przybliżeniem 4X?

Co do kształtu wizjera to jest to oczywiste, zresztą nie o to pytałem ;-) Co do drugiego pytania, odsyłam do odpowiedzi kolegi Wojdatuz

 

Nie bardzo do mnie przemawia idea umieszczenia "powiększacza" przed kolimatorem, w takiej konfiguracji nagle z plamki o wielkości 0,5 MOA robi się plamka 2 MOA.

Gdyby "powiększacz" był za kolimatorem to plamka miałaby dalej 0,5 MOA a tylko obraz celu byłby powiększony.

Chyba do nikogo by to nie przemawiało, właśnie ideą stosowania boosterów przy eotechach/aimpointach jest ich montaż za celownikiem optycznym, nie przed. Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim ;-)

 

 

To jak, nikt nie miał do czynienia z takim zestawem ?!

Link to post
Share on other sites
patrząc od strony tłumika płomienia aż po kolbę
No widzisz, a Wally napisał patrząc od kolby po tłumik płomienia :roll:

Problem powiększenia plamki to prawda, ale o ile korzystać z kolimatora można komfortowo umieszczając go nawet daleko od oka, o tyle optyka z zoomem musi być blisko oka- stąd taka kolejność montażu koli i boostera.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Posiadam taki konwerter http://www.allegro.pl/item531791290_konwer...imatora_fv.html

 

i używam go z kolimatorem Eotech 551 GFC Tactical.

 

I nawet daje to jako całość rade, ale ma pare wad:

- jest to tani konwerter i w moim był taki problem, że wystarczyło go nadusić i "schodził" nierówno względem plamki kolimatora (plamka znajdowała się na dole po lewej stronie), na szczęście pomogły 3 warstwy taśmy izolacyjnej między lunetką a jej chwytem na ris (teraz plamka jest na środku i nie przestawia się)

- drugi problem to to, że plamka była za nisko (tak około na wysokości 1\3 lunetki), ale wtedy mocniej przykręciłem te 2 śrubki mocujące lunete, te od strony kolimatora, te dalsze troche poluzowałem i jest git.

- przydałby się jeszcze montaż typu flip to side

 

Jak pisał sgt.Chaos, im bliżej oka znajduje się booster tym lepiej. Im jest dalej tym ciężej cokolwiek przez niego zobaczyć.

 

Mi konwerter służy głównie do identyfikacji mundurów z większej odległości, później i tak go chowam.

Link to post
Share on other sites

Miałem doczynienia z obydwoma typami boosterów

 

- ten a'la Aimpoint nie dał się dobrze zgrać z EoTechem 552 (oryginał) mimo prób regulacji co jest w pewnym zakresie możliwe. Poza tym wydaje mi się że ma on za małe pole widzenia albowiem jest raczej dedykowany do koli Aimpoita

 

- model z dolnego zdjęcia (ten z flip-to-side), też kopia ale niezła pasuje do Eotecha idealnie. Kółko mam prawie w środku (prawie bo w pionie mogłoby być ciut wyżej) a pole widenia nie jest ograniczone przez "powiększacz". Nic nie jest obcięte z góry ani z dołu.

Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem z kilkoma osobami z forum i ogólnie chwalą ten model z allegro, sam moduł powiększający jest jak najbardziej okej jeśli chodzi o jakość wykonania jak i funkcjonowanie. Gorzej z samym montażem, niedoskonałości z wykończeniem etc, zresztą te uwagi powtarzają się czy to w komentarzach na ebaybanned czy forum arnies

Link to post
Share on other sites

Moge potwierdzić, że jakość tego boostera z allegro jest całkiem dobra (przynajmniej jak na swoją cenę:-), sam go posiadam i nie żałuje zakupu, służy mi bardzo dobrze. Faktycznie największą wadą jest montaż, kiepsko spasowany, nierówno złożony i trzeba bawić się izolką.

 

Postaram się umieścić jakieś zdjęcia, ale teraz braki sprzętowe (aparat się posypał) mi to uniemożliwiają.

Jakieś 4 miesiące temu kosztował 120zł zamiast 145, a wymiary na jednym zdjęciu zostały podane na moją prośbe bo nie byłem pewien czy będzie pasował do EOTECHa 551. Teraz wiem, że pasuje, ale ten montaż i tak wymienie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Odkopię troszkę temat.

W moim wypadku magnifier FTS 4x nie obcina obrazu ani w przypadku Eotecha 552, ani 557. Ciekawe jest to, że jego pole widzenia jest kwadratowe, a nie okrągłe.

Można w pewnym zakresie regulować ustawienie przystawki, jednak w moim przypadku nie obyło się bez papierków pod risa, żeby znak był na środeczku (miałem go trochę za nisko w obu celownikach).

Najgorsze w przypadku kolimatora jest jakby rozmywanie się plamki w tej przystawce. Nie jest to specjalnie uciążliwe, celować się da bez problemu, ale by punkt był bardzo ostry, trzeba patrzeć idealnie prosto. W przypadku hologramu problemu tego nie ma.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Ja mam taką przystawkę Aimpointax3 do kolimatora Ampointa. Ogólnie wszystko gra plamka nie ulega przemieszczeniu. jednak mam inny problem, otóż mam skośny montaż przy kolimatorze i twist-mount albo flip-to-side, jak zwał tak zwał, przy powiększeniu. Cały ambaras w tym, że ten od Boostera jest niższy niż montaż kolimatora, stąd niezgranie osiowe optyki. I teraz nie wiem jaki montaz pod kolimatora kupić. Nie chcę kupować innego montażu do Boostera, bo szybko i sprawnie się go zakłada i zdejmuje.

 

Jeśli ktoś używa tego boostera z kolimatorem Aimpoint, to czy może mi polecić jaki montaż kupić, nie chciał bym się bawić w kupowanie na chybił/trafił. A sprzedawcy z allegro nie racza odpowiadać na proste pytania dotyczące wymiarów sprzedawanych przez nich montaży.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie chcesz za bardzo kombinować, warto kupić taki prosty szybki montaż:

 

http://www.allegro.pl/item784693839_szybki...z_celownik.html

 

lub taki skośny:

 

http://www.allegro.pl/item778951881_szybki...30_mm_wawa.html

 

Są to montaże na tubus 30mm!

Składa się je tak jak klocki. W zależności od potrzeb masz niski, średni lub wysoki montaż (wszystko w zestawie, łącznie z kilkoma długościami śrub).

 

Kupiłem ten pierwszy montaż do swojego magnifiera - chińskiego klona Aimpointa x3 ale niestety podstawa pod pierścieniem na tubus jest zbyt długa i opiera się o nią obudowa magnifiera co niepozwala na jego wypoziomowanie.

 

Tak, że według mnie są to montaże raczej dla kolimatorów i lunet.

Aha i jeszcze jedno - w moim HK416 z JG montaż bardzo trudno zapinał się na RISie nad body, natomiast bez żadnego problemu na szynach frontgripa.

 

Mam nadzieję, że dla kogoś informacje te będą przydatne.

Link to post
Share on other sites

Ech... kupiłem oba montaże i prosty i skośny. I w sumie dobrze zrobiłem, bo i tak ani skośny ani prosty się nie zgrywał z oryginalnym montażem od Boostera. Teraz jest idealnie, byłem dzisiaj ustawić kolimator i zgrać go z boosterem. Kapitalne połączenie. Polecam :mrgreen: Jak wygrzebie jakieś baterie do aparatu to wrzucę fotki.

 

Co do tego, że nie można zatrzasnąć montażu na szynie, która znajduje się na body, to u mnie wystąpił ten sam problem. Ale rozwiązałem go usuwając tą blaszkę dociskową która znajduje się od spodu montażu i zamiast niej dorobiłem o połowę cieńszą, teraz zamyka się idealnie.

 

Dzięki za pomoc ;-)

Edited by gr3lla
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...