Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kulki MadBull


Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja kupiłem 0.25g Match Grade,0,25 Precision Grade-i jednak pozostanę przy G&G.Po wyciągnięciu paru kulek znalazłem meteor w Match grade(tak jak by ktoś nacią kulkę,selekcja i jeszcze trzy inne)Zrobiłem próbę jak latają i tu na M4 GBB G&P lufa stock strzały na kilka metrów albo po dwie kulki, albo wypluwa połówki-zmiana kulek na G&G i normalnie śmiga , zmiana na madbulle to powtórka z rozrywki- Match grade idą na granaty!!!

M4 to stock i lufa 6.08.

Mam jeszcze minima do którego kupiłem 3 paczki0.25 precision grade i boje się testować bo tam mam promka i 520fps

 

Zostaje przy G&G bo jeszcze mnie nie zawiodły i nic w nich nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

Obiecany test :

 

Madbulle :

fdde0c14e3ad81edmed.jpg

 

EXCELE :

4a6fd6c4d9ab3d43med.jpg

 

G&G :

16d69854f2a2c21dmed.jpg

 

 

Madbull :

* Duża powtarzalność Pęcherzyków

* Pęcherzyk praktycznie na środku

 

EXCEL :

* Pęcherzyki na środku (jak są)

* Małe pęcherzyki

* 1/5 kulek BRAK PĘCHERZYKA

 

G&G :

* 1/4 kulek BRAK PĘCHERZYKA

* Pęcherzyki na środku (jak są)

 

Sądzę iż ten test w czymś wam pomoże :)

! BRAK TESTÓW DZIAŁANIA W TERENIE !

! BRAK TESTÓW WIELKOŚCI KULKI NA SUWMIARCE !

Link to post
Share on other sites

Madbulki precisionki .25g.

Strzelano z P90 - GFC, lufa, guma stok, zmierzone 400 na pokładzie.

SA58 CA, lufa systema, guma systema, 410 na pokładzie

MP5K PDW (G.5 Galaxy) - total stok - 315 fps.

Zmiana na + w stosunku do G&G ---> Żadna (znaczy się była na gorsze :) ).

G&G - nadal dużo lepiej latają. Zmiany w zasięgu żadnej nie odnotowano, po prostu będą mi robić za zamienniki jak DżiDżi nie dostanę w sklepie miejscowym ;-).

Tragedii jak przy Match Grade nie było, ale rewelacji też nie odnotowano, ot takie tam sobie kulki trochę wyższej niż średnia klasy.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj na strzelance używałem kulek MadBull'a Match Grade, pozniej G&G - zasieg praktycznie taki sam, natomiast w kulkach MadBulla przytrafił się meteor (dosłownie jakiś ogryzek kulki), który (na szczęście) przyblokował mi tylko kulki w magazynku. Cieszę się ze nie dostał sie do komory, a poźniej do lufy. Także dla mnie kulki Madbulla są skreślone. Zostaje przy G&G :-P

Link to post
Share on other sites

Emka Ca 390FPS Precka systemy, gumka systemy, dystanesr H DF.

 

Kulki Madbull 0,25 Precision nie Match.

 

Porównanie do G&G stabilizacja lotu kulki. 0 skręcania, lecą idealnie prosto. Podczas gdy G&G miały "odchyły" czasami. :D

 

Zasięg o 1-2m większy na MB, ale się na tym nie skupiałem. ;)

 

PS. Of course test bez wiatru. xD

Edited by Kalashnikov
Link to post
Share on other sites

Miałem okazję przetestować kulki MB 0,28. W porównaniu porowatości przy kulkach G&G oraz SIIS ( o tej samej gramaturze) najlepsze czyli najmniej wymagały podkręcenia hop-upa SIIS, potem były G&G i na końcu MB. Przy ocenie skupienia moim zdaniem G&G i SIIS zachowywały się nieco lepiej niż MB.

Link to post
Share on other sites

A czy ktoś testował cięższe?? np. 0,36

 

Jak się zachowują (jak reaguje na nie hop-up). To chyba jedyne kulki o tej gramaturze dostępne w Polsce. (oprócz goldenbali - których zachowania nie opiszę ;p).

 

0,36 całkiem znośne, podkręcają się dobrze. Trafienie klęczącej sylwetki w odległości +70 pierwszą kulką ... możliwe (640 fps). Trochę słabo je widać, ale hopka da się ustawić

Link to post
Share on other sites

Kupiłem 0,36. Z regulacją hopka nie ma problemów (trzeba tylko na dobrym tle ustawiać :P). Reagują na hop-up bardzo dobrze (zdarzają się jakieś krzywe strzały, ale żadko). W porównaniu do goldenbali są o niebo lepsze :P Z kolei straighty latały lepiej od madbulli.

 

Na 0,36 MB strzelanie z odległości 70m jest już na przyzwoitym poziomie.

 

Na pewno mogę je polecić :)

Straightów niestety już nie ma, a jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam niestety nie mogę powiedzieć nic dobrego o madbulach 0,36g zielonych .

Testowałem m24 z lufą 590mm promyka i zmierzona prędkością 515fps na 0,25g G&G czyli zakładam ,że mam coś w okolicach 550fps:)

 

na 30 metrach duży rozrzut (pudło 40 na 30cm nie zawsze trafiane-85% )

na 40 metrach jakies 70-80% trafień, dużo kulek skęcało , część z tych 70% leciala spiralka i trafiala :) jakieś 60-50% leciało prosto.

 

Już zaczałem podejżewać ,że to moja komora hop-siup ale na drugi dzień strzelałem kulkami maruzen 0,29g białe i okazalo się ,że to jednak kuleczki madbull pozostawiają wiele do życzenia.

Maruzenkami nawet na wietrze trafiałem cele po jednej poprawce na 50-60 metrach.

 

 

 

To spostrzeżenie skłoniło mnie pierwszy raz do tego aby sie im przyjrzeć z bliska (madbulkom oczywiście) i co się okazało:

 

- widoczne gołym okiem zagłębienia(jakby ptaszek dziobnął)

- skazy powierzchniowe(malutkie ale są)

- widoczne miejsca po odpryskach lub po nieudolnym szlifowaniu kulek(zaznaczam ,że nie zbieram kuleczek :) )

- niejednolita barwa kulek (rysunek jakby popękana skała )

 

Kupiłem na szczęście tylko jeden słoik -jak ktos nie wierzy mam go cały czas.

 

 

Jeszcze jedno - na ostatniej strzelance gdy strzelałem madbullami to w komorze hop up znalazłem ścinki zielonego tworzywa :) czyzby niewymiarowe były do tego te kuleczki? czy ciśnienie mi gumke z okienka w lufie wypycha i kulkę rżnie?

Dodam ,że dźwignie hopa dociska recepturka:)

 

Acha , strzelająć kulkami białymi nie znalazłem białych ścinków w komorze ani w lufie.

Edited by Fresh
Link to post
Share on other sites

Chciałbym troszeczkę sprostować to co napisałem o torze lotu kulek madbull 0,36g zielone.

 

Na 40 metrów trafiam 95% w cel wielkości dwóch puszek od piwka.(po czyszczeniu lufy i na bezwietrznej pogodzie.

Z wiatrem wiadomo jest troche gorzej zwłaszcza jesli wiatr nie jest stabiliny ale jest b. dobrze.

 

Tylko nieliczne kulki świrują i dziwnie lecą.

 

Niestety skazy powierzchniowe są jak w poście powyżej.

Największym minusem tych kulek jest to ,że są zielone i nie za dobrze nanosi się poprawki przy strzałach na wieksze odległości( przy wietrze).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mimo zauważalnych niedociągnięć tych kulek zdecydowałem się jednak zakupic je jeszcze raz.

 

OKAZAŁO SIĘ ,ŻE DRUGI SŁOIK JAKI DOSTAŁEM JEST ZUPEŁNIE JAKBY INNEJ JAKOŚCI.

 

Kulki nie są dziobnięte(nie ma dziurek) , nie ma ścięć kulistości, zdarzają się tylko ledwo dostrzegalne okiem niby zagłębienia(nie wiem jak to określić)

 

Najwżniejsze jest jednak to ,że nie świrują.

 

Na wystrzelone 200 kulek z repliki m24socom CA 550fps guma systema czarna, precka promyk 590mm żadna nie ześwirowała(nie było lotów do góry, na boki, ani w dół.

 

Raczej nie ssądzę aby poprawa toru lotu była skutekiem wymiany dotyczczasowego dystanserka (za krótkiego jak na otwór w komorze) na izolację z kabelka z drucikiem plecionym.

 

WSZYSTKIE SZŁY TAM GDZIE TRZEBA!!!

Link to post
Share on other sites

Też się zastanawiam skąd oni je biorą bo ja nie mam z nimi najmniejszych problemów i mogę mówić o nich w samych superlatywach. Strzelałem kulkami o masie 0,28g z 5 różnych paczek i zero problemów, ich lot jest dużo bardziej niż zadowalający.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ja tam testowałem i .25g i .28 i Matche i precisionki. W każdych jednych było tak, że 1-2 kulki na 4-5 leciało sobie gdzieś swoją drogą. G&G przy tym to klasa sama w sobie, ale może to dlatego, że w sumie słabo seriami walę tylko semi głównie :-P.

Teraz było porównanie ostateczne na Tomaszowie, z samego rana zatargałem szpej na strzelnicę, żeby ustawić hopa na .28g G&G brązowe i wziąłem .28 match madbulki. To na długość hangaru "strzelnicowego" + 5m, Ci co byli wiedzą o czym piszę, był problem z trafieniem takiego czarnego kanistra, na oko z 10l pojemności. Na G&G obojętne czy białych, czy brązowych problem znikał.

Link to post
Share on other sites

0,36 grama zielone Madbulle.

SPR ~570 fps, precka 590 Promyka.

Kulki latają bardzo fajnie. Bez większych odchyleń.

Zrobię niedługo testy zasięgu i umieszczę w odpowiednim dziale.

Do tej pory nie miałem żadnych wadliwych kulek - nie widziałem nigdzie zniekształceń. Zobaczymy jak będzie dalej...

Link to post
Share on other sites

Myślę podobnie jak Tuksiak i Bociano. Strzelałem z G&G 0.28g, później kupiłem MB 0.28g Pecision Grade. Wg. mój AKM(gumka systema, lufa systema) lepiej trawi G&G, MB nie tną się w lufie, ale spada na nich celność. Jak kupię G&G to porównam w terenie. Jedyne co niepokojącego zauważyłem, to to, że strasznie brudzą lufę(kulki zaczęły latać jak chciały: góra, dół, lewo, prawo bliżej dalej :o ). Po przeczyszczeniu lufy wszystko wróciło do normy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...