Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kulki MadBull


Recommended Posts

Witam.

Szukałem ale nie znalazłem więc zakładam ;]

Nowość na specshopie: kulki MadBull'a

Spotkał się już ktoś z nimi czy są aż tak nowe że nikt o nich nawet nie slyszał?

Jeśli ich opis w sklepie nie jest z gatunku sci-fi to wygląda na to, że znalazło się całkiem niezłe rozwiązanie 'braku kulek "snajperskich"'...

 

Precyzyjne kulki BB o gładkiej, polerowanej

powierzchni i najwyższej jakości gwarantowanej

przez firmę MadBull (dokładność 0.01mm).

 

Kulki cechują się idealnym rozłożeniem środka ciężkości

oraz wysoką powtarzalnością precyzji wykonania.

Mogą być stosowane w lufach precyzyjnych 6.01-6.04mm.

 

PS. Kiedy będe kupował coś na Specu napewno kupie przy okazji te madbulle 0,28 i porównam je z 0,28 g&g - jednak nie spodziewalbym się tego szybciej niż pod koniec lutego ;) Do tego czasu byłbym wdzięczny gdyby ktoś inny podzielił się swoimi wrażeniami z użytkowania tych kulek ;D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

z opisu wynika że tylko tym:

Match Grade: "Producent zapewnia iż w ich wnętrzu znajduje

się mniej niż 5% pęcherzyków powietrza,

co gwarantuje praktycznie 100% powtarzalność

strzałów i wysoką celność."

natomiast Precision: "Kulki cechują się idealnym rozłożeniem środka ciężkości oraz wysoką powtarzalnością precyzji wykonania."

 

Więc wychodzi na to że w MG pęcherzyków prawie nie ma a w Precision są ale idealnie w środku... jak to wygląda w praktyce sam jestem ciekaw. Przydały by się jakieś testy czy te 4zł róznicy naprawde da się odczuć.

Link to post
Share on other sites

trudno żeby 4 zł różnicy dało się odczuć. Nawet jak kupisz hamburgera w mcdonaldzie, nie czujesz różnicy po zjedzeniu ;p A do tematu mają całkiem wysoki próg do pokonania, bo G&G są w tej samej cenie i jakość mają ekstra.

Edited by I3ongo
Link to post
Share on other sites

trudno żeby 4 zł różnicy dało się odczuć. Nawet jak kupisz hamburgera w mcdonaldzie, nie czujesz różnicy po zjedzeniu ;p A do tematu mają całkiem wysoki próg do pokonania, bo G&G są w tej samej cenie i jakość mają ekstra.

 

Nie bądź tego taki pewien. Ostatnio zauważyłem że G&G zaczęło schodzić na psy ...

Moja ostatnio zakupiona paczka była niezbyt dobra, w każdej kulce były mniejsze i większe pęcherze powietrza, czego w poprzednich nie zauważyłem. Ich lot także przez to był dużo gorszy.

 

 

Kupie te madbulle niedługo i przetestuje

Link to post
Share on other sites

Kulki: Madbull MATCH GRADE 0,25g

Lufa: Precyzyjna Madbull 6,03

Moc repliki: ok. 350fps

 

Zasięg, skupienie:

 

W porównaniu z kulkami marki Guarder, które miałem poprzednio kulki te są dużo lepsze. Zasięg wzrósł o kilka metrów a skupienie stoi na doskonałym poziomie. Widać

ta mała zawartość powietrza w środku kulki robi swoje.

 

Wnętrze kulki:

 

Aby się przekonać jaka duże są pęcherze powietrza rozciąłem jedną z kulek. Tutaj faktycznie duży plus, ponieważ powietrza w środku nie było a struktura wewnętrzna kulki jest gładka i jednolita.

 

Wygląd zewnętrzny:

 

Kulki są błyszczące i gładkie. Kolorem przypominają Blastery, chodź są od nich trochę jaśniejsze. Nie śmierdzą tak intensywnie jak G&G :-F

 

Opakowanie:

 

W moim odczuciu trochę lepsze od G&G. Pierwsze otwieranie jest łatwiejsze, i ma bardziej ergonomiczny kształt. Ładne wykonanie pod względem graficznym, od spodu przeźroczyste. Bez porównania lepsze od opakowania guarderowskiego, które jest zwykła torbą z zamykaniem strunowym.

 

Ogólne wrażenie bardzo dobre. Kulki godne polecenia. Porównanie celności z Blasterami i G&G dopiero w niedzielę.

 

Pozdrawiam,

 

TS

Edited by Don Drzewuu
Link to post
Share on other sites

Drobne sprostowanie dotyczące pęcherzy powietrza: jednak nie jest tak całkiem cacy, bo po przecięciu kilkunastu kulek w niektórych pęcherze były dość duże, a czasami nawet nie na środku, a w jednej pęcherz był co prawda w środku, ale składał się z kilku mniejszych :-F Ale w większości ten pęcherz jest bardzo mały, lub nawet niewidoczny i jest na prawdę na środku. Kulki latają bardzo dobrze.

 

Pozdrawiam,

 

TS

Link to post
Share on other sites

Jakieś 2 dni temu miałem te kulki, ale nie chciałem zapeszać - też znalazłem pęcherzyki powietrza w środku i to całkiem spore. Niekoniecznie umieszczone centralnie.

 

Dotyczy 0,40 i 0,43

 

Do tego widać na nich miejsce wtrysku - wygląda to trochę jak mikroskopijna dziurka albo plamka, ciężko powiedzieć.

Link to post
Share on other sites

No a więc porównanie:

 

Do testów wziąłem kulki Madbull 0.25 Math Grade oraz 0.25 G&G.

 

Po 10 kulek każdych.

 

 

G&G - w kazdej kulce mialem pechezyk w losowym miejscu i byl on jeden

 

Madbull - na 10 kulek, 1 miala pechezek nie centrum srodka kulki. O dziwo, kulki te nie maja jadnego pechezyka, tylko maciupcie stado malutkich pechezyk w centralnym srodku kulki

Link to post
Share on other sites

Od dzis przezucam sie na madbulle.

 

Precyzja Madbulli i G&G jest podobna, aczkolwiek powtarzalnosc w madbulach jest niemal wzorowa. G&G czasem odchylalo gdzies na bok, madbulli zas nie.

Na dodatek na madbullach widoczny byl wzrost zasiegu o 5 metrow.

 

Testowane na g36k JG z systema m120, precka promyk 363mm i hop up systema

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja odwrotnie.

Dzisiaj testowałem .25g Match grade. Repliki:

P90 GFC - stok pełny, magazynki low i hi-cup china

MP5K PDW Galaxy - stok pełny, magazynki hi i low

AGM Mosiek 590 -stok

USP KJW - stok

FN FAL KA - 400 fps, mid i hi z KA, lufa 6.03 Unicorn, guma promyk

SA 58 CA - 6.04 systema, guma Guarder, 350 fps

 

Wrażenia. Straszne badziewie w porównaniu do G&G, zasięg może odrobinę większy, ale może to tylko wrażenie, podatność na różne gumki zbliżona. Najlepiej z tego strzelał Mosiek z AGM`a i USP - do takich replik mogę je polecić.

Zacięć zero i w lufach i w magach, pod tym względem było idealnie.

Jeżeli chodzi o samą powtarzalność strzału itp itd, to G&G w elektrykach były o klasę lepsze. W sprężynie i gazie znowuż dużo lepiej się zachowywały Madbulki.

W najbliższym czasie mam zamiar nabyć dla porównania Precisiony. Zobaczymy jak wtedy będzie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...