Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to stałem się szczęśliwym posiadaczem CM50A.

Właśnie go oglądam i mam jeden problem. Mianowicie wycior. LATA i to paskudnie. Teoretycznie ma on na końcu gwint ale nie chce się w nic wkręcić. No i nie wiem czy nie jest już maksymalnie wsunięty bo gdyby dało się go w coś wkręcić to praktycznie był by za krótki aby wejść w to miejsce na niego na końcu lufy.

I teraz pytanie takie latanie to norma czy też coś jest skaszanione ?

 

Gwint na końcu wyciora jest dlatego że tak samo jest w ostrej wersji - do tego gwintu przykręcasz co tam akurat jest Ci potrzebne z niezbędnika - bo wycior słyży do czyszczenia.

spróbuj owinąć kawałeczkiem czarnej izolki i powinno być OK.

 

@Wilq_pl - z uporem maniaka powtórzę - stockowa batka jest wystarczająca :-)

Ale to tylko moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Zależy jak patrzeć na kilku godzinną strzelankę (może to być i 3 godziny i 9 godzin). Zależy też ile sie strzela, bo moze być tak ze kontakt masz co chwilę i może być też tak ze jest tylko kilka razy.

Zależy też jaki stock ci sie trafi bo może sie trafić taki co wytrzyma te "kilku godzinną strzelankę" a może być taki co padnie po 20 minutach(co nie Hurri ;-) ).

Edited by Piotro
Link to post
Share on other sites

Mialem kolimator zamkniety -dosc wysoki bo mial 6 cm a siedzia lna deklu z szyna to porazka byla.Linia celownicza lufa a kolimator wynosi ok 10 cm.na 40 metrach ustawilem go a z 20 metrow niemoglem trafic w helm co przy szczerbince jest banalne.Osobiście zaniechałem uzytkowanie koli na ak i ze szczerbinka jest o wiele lepiej a napewno celniej.

Link to post
Share on other sites

Panowie, pierwsze usterki się pojawiają. Łożysko odmówiło współpracy, a numer 2 to zepsuł się pojedyńczy. Po przełączeniu na semi muszę kilka razy naciskać spust, po czym dopiero odda strzał, albo typowe klik klik. Dodatkowo styki zaczęły się blokować. Chyba mam do wymiany styki, przerywacz. Ehhh, od razu tłok wymienię wraz z głowicami gdyż na tłoku widać znaczące ślady zużycia (majówka z ASG robi swoje)

Link to post
Share on other sites

10 paczek kulek, repliki nie traktuję, ja ją tyram ile wlezie. Nie szanuję jej, ma więcej rys, rysek itp. niż można sobie wyobrazić. Serie po kilka (nawet naście) sekund. Cóż, i tak wiele wytrzymała :)

Teraz już leżą do niej części:

-głowica tłoka promyka aluminiowa

-głowica cylindra JBU

-tłok JBU

 

Największe zużycie cześci odnotowałem na majówce w bornem sulinowie kiedy to replika miała zacinki co magazynek - ilość piasku jak na plaży, a jako że replika jest szczelna, to zębatki trzeszczały jakby miały się za chwilę posypać (czego efektem jest rozwalone łożysko)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...