Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wykonanie magów P&J jest różne. Pasować będą, podawać mogą średnio. Ale w tej chwili wielkiego wyboru nie ma.

 

Kolba składa się po naciśnięciu przycisku, tak jak napisał Piotro. Sorry, pomyliło mi się z Galilem :)

Edited by rokatanski
Link to post
Share on other sites

A co się dzieje w replice CM.040 ?

W stopce kolby jest taki dziwny syfiasty przecisk.

Czy służy on tylko do "rozkładania" kolby ?

Czy ktoś z was jest może szczęśliwym posiadaczem GP-25/30 i mógłby się pochwalić, ewentualnie jakieś małe testy zrobić ?

 

Z góry dzięki, pozdrawiam forzamilan

 

PS Sorki za lekki OT

Link to post
Share on other sites

@rokatanski-AKMS ma w sobie coś takiego że sprawiłbym go sobie nawet gdyby zamiast kolby miał półmetrowy bolec ;). Po prostu niepowtarzalny klimat :).

 

@forzamilian-apropo tego maga, to PJ-otki mogą mieć problemy z podawaniem kulek, więc sugeruję jakiś inny magazynek. Zresztą ten plastik, feee :P

 

@Chaos-o ile dobrze zrozumiałem to jemu chodziło głównie o ten przeziernik jaki jest w AKSU. Może przestraszył się latającej szczerbinki?

Link to post
Share on other sites

forza - kałach ma to do siebie, że do niego nie dokupuje się gadżetów ;) Ta giwera jest surowa i moim zdaniem taka powinna pozostać, bez wiejskich risów, latarek i ch.j jeszcze wie czego.

 

Co najwyżej kolimator typu Kobra albo PK, tłumik PBS i obowiązkowo bandaż na ramowej kolbie.

Link to post
Share on other sites

obie baterie wejdą. tylko te lipo jest stosunkowo drogie i mało może zaoferować (pojemność, oraz C)

 

Do stockowego AKMa polecam http://www.allegro.pl/item1060612283_lipol...igy_li_pol.html

takiego lipola + wtyki deans. kosztuje mniej niż lipole Firefoxa a oferują lepsze parametry. Ładowarka, którą podałeś obsłuży tego lipola, aczkolwiek poszukałbym ładowarki z balanserem na allegro - zawsze to taniej i pewniej.

Link to post
Share on other sites

Witam! Mam cm.048 i zamierzam kupić baterię stickową. Czy przy baterii 9,6 G&P 2200mAh oraz przy BRAKU BEZPIECZNIKA nic sie nie zjara? serie 3-6 strzałowe max. Pozdrawiam!

 

bezpiecznika nie potrzeba, jeśli nie masz przetyranej instalacji. Od początku posiadania AKMa nie mam bezpiecznika, a działam na troszeczkę mocniejszej bateryjce no i troszeczkę dłuższe serie lecą :) Nic się nie stanie.

Link to post
Share on other sites

U mnie to samo przebieg podobny. Na dodatek próbując odseparować głowicę tłoka żeby przerzucić ją do nowego tłoka kompletnie ją zniszczyłem, ale założyłem już nowy tłok (Guardera z jednym stalowym zębem) i głowicę(stok od hk416 boyia) i śmiga dalej.

 

Edit

Przepraszam u mnie usterka wyglądała trochę inaczej. Wyrwało cały brzeg tłoka razem z tym ostatnim zębem.

Edited by Dziobak95
Link to post
Share on other sites

U mnie też jest wstawiona nowa głowica ponieważ ze żółte ludziki wymyśliły takie rozwiazanie ze trzeba by chyba stożyć specjalny przyrząd do tej głowicy, u mnie jest zamontowany taki sam jak był, zobaczymy ile wytrzyma, jak znowu padnie to przyjdą full metal zęby.

 

Nie chciałem od razu wkładać metalu bo myślałem ze to może mi sie słaby tłok trafił a lepiej żeby ew. poleciał plastikowy tłok niż zębatki.

Link to post
Share on other sites

ROF robi swoje. Lipo to mocna bateria a zużycie tłoka pokazuje jak ROF go po prostu mielił. Jak tez mi się wydaje, przesunięcie tłoka delikatnie do tyłu (mala podkładka pod głowicą tłoka) zminimalizowałaby zużycie. Osobiście mam 40k na m150 i lipo 35c 11.1v przy silniku golden eagle JG i tłok żyje, miewa się średnio, ale działa. wysiadają mi zęby na środku, na to nic nie mogę zrobić,

Link to post
Share on other sites

Przymierzam sie do zakupu pierwszej repliki i wyglada na to, ze zdecyduje sie na CM048M... Czy moze mi ktos pomoc znalesc dobrze pasujace, pozadne midcapy?

 

Z gory wielkie dzieki!

 

EDIT: Czy ktorys z tych bedzie pasowal?

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=932

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info...products_id=218

Edited by Cro
Link to post
Share on other sites

Hmm... Mam pytanko, mam zamiar zamówić sobie preckę, ale nie wiem czy zaczekać aż dostępne będą 509mm, czy raczej można brać śmiało 469mm? Chodzi, o to czy będzie odczuwalna różnica... precka ma być raczej SYSTEMY do AK 74 CM.040...

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...