Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@lesio, ja stawiam na dużą nieszczelność o-ring'a w głowicy tłoka. Ogólnie to ja jako, że lubię grzebać w GB od razu bym go rozebrał, wywalił ten kiczowaty smar, zrobił wzorowy shimming i złożył. Ogólnie cymiacze wewn. są bardzo dobre nawet te stare. Pozytywnie jestem zaskoczony tłokami, bo mimo iż to plastik to na lipolu trzymają, dopóki "tyłek" im nie odpadnie. Mi dwa w taki sposób padły, może z powodu stockowego springa, bo krótki jest. Nie będę tego rozkminiał, bo i tak reszta zębów wyglądała jak nowa. Obecny w CM.035 jest już na wykończeniu i zapewne zastąpi go taki sam.

 

@zwierzu, czy nowe cymki też mają na GB(szkielet) piktogramy pt. CM.02? Padł jeden taki gearbox i zastanawiam się czy to wina braku listwy na górze czy po prostu pech.

Link to post
Share on other sites

witam,

 

czy różnica miedzy CM.048M a CM.048S jest tylko kosmetyczna? (różnią się tylko kolba?)

 

jakich magazynków używacie? będą pasować z CA?

 

pytania zadaje tu, bo na oddzielnym temacie nikt nie odpowiedział (większość ma AKM-a ze stałą kolbą?)

 

pozdrawiam!

 

kirs

Link to post
Share on other sites

Panowie, dzisiaj stałem się posiadaczem CM.048S od CYMY, replika kupiona u krakmanów.

Replika solidnie wykonana, głębsze oględziny będą jutro.

Kolba ma luzy, jednak nie są one duże, nie przeszkadzają w utrzymaniu stabilnej postawy strzeleckiej (Luzy około 1cm góra-dół, prawo-lewo brak luzów).

Ogólnie za 759zł polecam wszystkim, na pewno się nie zawiedziecie ; )

 

Pozdrawiam forzamilan ; )

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem CM 0.48M u krakmana na początku wakacji tego roku i jestem zadowolony.

 

A pro po tej długości lufy wew. piszą że ma 455mm.

 

Replika zniewala swoim cudownym wyglądem, drewno jest bardzo realistyczne, a ciemny metal dodaje mu wdzięku.

Luźne elemanty to: kolba(na boki), chwyt pistoletowy i łoże(góra dół).

Natomiast szczerbinka, selektor ognia trzymają się znakomicie.

Karabin bardzo dobrze strzela, do 30m trafiam w plastikową butelke, a kulki leca ponad 50m. (używam 0,25g)

Jedyny problem jaki wystąpił to był magazynek, za pierwszym razem nieumyślnie go przekręciłem, ale został naprawiony, a za drugim razem utknął mi w karabinie, krzywo go wsadziłem, pin z niego się wysunoł i zablokował o Body tak że nie dało się go wyjąć, a na dodatek wszystkie kulki wysypały mi się do środka, ale udało się go wyciągnąć.

Teraz okleiłem go sobię taśmą i delikatnie wkładam. Ostatnio kupiłem drugi od SRC i ten wchodzi bez żadnych problemów.

Karabin jak dotąd bezawaryjny ( oprócz magazynka ).

Ostatnio kupiłem takrze do niego szynę montażową (boczną wsuwaną) i kolimator.

Wszystko pasuje idealnie i świetnie się celuje.

Jak wygląda w środku? Nie mam zielonego pojęcia, a nie chce mi się czytać tych 80 stron, nie zamierzam w nim nic zmieniać do puki coś nienawali (co mam nadzieję się nigdy tak nie stanie).

Bateria w kolbie, wystarczająco dlugo wytrzymuje, osobiście rozładowywuję ją poprzez podłaczenie do żarówki około 6,3V.

 

Polecam ten karabin, jestem szczęśliwym jego posiadaczem.

 

PS: zdjęć nie dodaje chyba że chcecie, to piszcie.

Link to post
Share on other sites

Piotro od kiedy Kałasze to "(...) broń nazistów" ??

Kałasz to stara radziecka broń czyli broń komunistów.

 

Chyba że CYMA robiła także MP40 i inne niemieckie bronie.

 

Sory za taki mały offtop.

 

Chodzi o to, że nie spodobała im się produkcja mp40, stg44 która produkował AGM i zamkneli wszystkie fabryki produkujące repliki broni.

Jeśli coś pokręciłem to wybaczcie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...