Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześci zainstalowane w Cymke 048 <akm> - troche zabawy z głowicami od systemy - a raczej z glowicą cylindra , bo od tłoka pasuje jak ulał ;]

dysza od JBU - też siedzi jak na wymiar - i do tego nareszcie podaje wszystkie kule ;] <ząbki trzymające głowice trza było lekko przypiłować żeby głowica wlazła>

sp 130 od mad bull'a - bomba ;] - chodzi jak złoto

a co do gumałki od JBU - zainstalowana - ale poczekam za widu - jak się w "Czarnuchu" wszystko dokładnie sprawuje ;]

 

Co do założenia wyciszenia - nieznacznie - ale zauważalnie na singlu - na auto - wiertara z udarem na średnich obrotach :P

 

Zwierzu - miałeś racje z głowicami i dyszą JBU - szczelne ze nie pogadasz :P - polecam ;]

Edited by Bazyl_Wej
Link to post
Share on other sites

Kamilkosiak, kolba od Tantala będzie pasowała po przeróbkach podobnych do opisanych w tym linku:

http://www.polskiejednostkispecjalne.org/replikaberyla.htm

 

Pozdro

 

 

ehh jeżeli to do mnie było to źle przeczytałeś bo ja komuś odpowiadałem a nie pytałem ;p :cool:

 

 

 

 

 

 

Ej a co jest ,,uniwersalne'' tak do tysiąca złotych żebym latał w cQb i w lesie(rzadkim).Ten kalach byłby jako taki ale boję się z nim wejść do budynku z 440 fps ;/ A i ile fps może zwiększyć w cm048 dysza od ultimata gumka hop up guardera ??Bo jeżeli wyjdzie powyżej 450 fps to jaką sprężynę wsadzić żeby mieć 400 fps ?????? :blush:

Edited by Kamilkosiak
Link to post
Share on other sites

Kupiłem 6 magów SRC do mojego 048s i mam problemy z podawaniem kulek, żeby ładnie wszystko działało trzeba od dołu docisnąć magazynek do repliki. Nie dzieje się tak zawsze - czasem tak, czasem nie, ale mnie to wkurza. Dla odmiany mój kumpel ma tą samą giwerę i te same magi i u niego ten problem nie występuje.

 

Czy forumowe mądre głowy mają jakieś w miarę mało inwazyjne rozwiązanie tego problemu? Bo nie bardzo uśmiecha mi się wydawanie następnych 220 pln na komplet magów cymy....

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites

Kupiłem 6 magów SRC do mojego 048s i mam problemy z podawaniem kulek, żeby ładnie wszystko działało trzeba od dołu docisnąć magazynek do repliki. Nie dzieje się tak zawsze - czasem tak, czasem nie, ale mnie to wkurza. Dla odmiany mój kumpel ma tą samą giwerę i te same magi i u niego ten problem nie występuje.

 

Czy forumowe mądre głowy mają jakieś w miarę mało inwazyjne rozwiązanie tego problemu? Bo nie bardzo uśmiecha mi się wydawanie następnych 220 pln na komplet magów cymy....

Kup poxipol, potem lekko podklej tą część maga która pierwsza wejdzie do maga (nie pamiętam jak to się nazywa).

Link to post
Share on other sites

Kup poxipol, potem lekko podklej tą część maga która pierwsza wejdzie do maga (nie pamiętam jak to się nazywa).

jako średnio-zaawansowany maniak nic nie zrozumiałem z Twojej wypowiedzi.

wydaje mi się że facet powinien wysłać te ścierwa tam skąd kupił bo jest to ewidentnie wina felernego wykonania magów.

Nie dochodzą całą powierzchnią do komory, która zabiera kulki, dlatego musi dociskać maga.

Link to post
Share on other sites

Kup poxipol, potem lekko podklej tą część maga która pierwsza wejdzie do maga (nie pamiętam jak to się nazywa).

Przód maga trzyma się w zaczepie bardzo dobrze, nie ma tam luzu (jeśli o to Ci chodzi), inaczej jest z tyłem, który dosyć luźno siedzi na zwalniaczu, chociaż z drugiej strony cymowy hi-cap też tak siedzi, a podaje wzorowo.

 

Ja wyszedłem z założenia, że problem leży w zbyt głębokim osadzeniu miejsca, z którego wychodzą kulki i dlatego po podpięciu magazynka część komory hu whochdząca w magazynek niewystarczająco cofa element zapobiegający wypadaniu kulek z maga. Wciąłem więc dremela i spiłowałem ok 0,5-1mm tej części, żeby po podpięciu maga musiał się mniej cofnąć, a jednocześnie trzymał kulki jeśli magazynek jest niepodpięty. Efekt - cały midcap wystrzelony jedną serią i każda kulka podana. Jeszcze potestuję go dokładnie zanim przerobię resztę magazynków. Fotki później.

Link to post
Share on other sites

Nie da się edytować, więc post pod postem.

 

Nieprzerobiony magazynek:

nieprzerobionysrc.th.jpg

 

Przerobiony magazynek:

przerobionysrc.th.jpg

 

Jak widać podszlifowałem Dremelem element blokujący kulki o ok 1mm, trochę głębiej w środku, mniej po bokach. Dzięki temu komora HU cofa go o tyle co wcześniej, ale kulki już nie są blokowane. Efekt - każdy midcap SRC podaje bezproblemowo na singlu oraz na auto. Akumulator to LiPo 11.1v 1600mAh 20C, poza tym stock.

 

Mam nadzieję, że pomogłem i rozwiałem problem magów SRC w replikach Cymy.

Link to post
Share on other sites

Ok, teraz wyjaśnię wam to ze zdjęciami :)

Podklejamy poxipolem ten wystający element który zaznaczony jest strzałką

mag2kz.th.jpg

 

Powinno to usunąć latanie magazynka w górę i w dół, tym samym wyeliminujemy niepodawanie kulek.

Edit.

Widzę że Gallain uporał się z problemem, rozwiązanie które podałem wyżej odnosi się do magazynków firmy MAG i P&J.

Edited by wiciu_AK
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A ja napisze co ja zawszę robię z nowymi magazynkami P&J/Cyma/Inna chińszczyzna aby dobrze podawały przez jakiś czas (przez jakiś czas bo po jakimś roku od przeróbki zaczynają zostawać po 2-5 kulek w magu ale to raczej wina sprężyny).

 

1.Rozbieramy maga na czynniki pierwsze

2.Szlifujemy kanał na mokro bardzo drobnym papierem (1500-2000) czyli to już polerka.

3.Smarujemy

4.Usuwamy nadlewki w grzybka popychającego kulki

5.Powiększamy otwór wylotowy maga (efekt taki sam jak zabieg Gallaina)

6.Rozciągamy trochę sprężynę

7.Składamy wszystko.

 

Po tych zabiegach mag zaczął działać tak jak powinien, (pierwotnie w ogóle nie podawał).

Mowa tu o magach do AK74.

Link to post
Share on other sites

nie zamontujesz pso1 do serii ak. Chcesz tam coś nałożyć wrzuć szynę i dopiero coś na szynę.

 

 

 

 

Pewnie będzie złota łopatka, ale nie mogłem się powstrzymać.

 

To akurat nie jest prawda że PSO-1 nie da się zamontować na AKM-ie ; można to zrobić -wymaga to wymiany dolnej części montażu który kosztuje w sklepie NOKTO-info jakieś 90 zł, żadna " szyna ris" nie jest potrzebna.

 

PSO-1

 

Zdjęcie poglądowe -" ta" dolna część montażu, która trzyma się na 4 śrubach.... Na mojej fotce imiennej widać kawałek celownika POSP ( taki młodszy , bardziej cywilny braciszek PSO ), który ma identyczny system montażu jak PSO, i jest zamontowany na AKM własnie.

Edited by wojtek76
Link to post
Share on other sites

aha

to weź i sobie spróbuj pospawać korpus :) a nie zadajesz pytania.

Po pierwsze to nie ja zadałem pytanie.

Po drugie, jeśli korpus jest rzeczywiście stalowy, to powinno dać się spawać jak normalną stal. ALe jak już napisałem - dopóki ktoś nie spróbuje, to wciąż jest tylko teoretyzowanie.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to nie ja zadałem pytanie.

Po drugie, jeśli korpus jest rzeczywiście stalowy, to powinno dać się spawać jak normalną stal. ALe jak już napisałem - dopóki ktoś nie spróbuje, to wciąż jest tylko teoretyzowanie.

 

I dlatego zadałem pytanie czy ktoś próbował.

Chodzi mi po głowie pomysł zmiany zawieszenia. Po prostu to mocowane na końcu kolby powoduje jej "chybotanie" :-)

Myślałem czy by nie zrobić jakiegoś "wciśnij kropka" pod jednopunktowe (stąd pytanie o wiercenie).

Lub przerzucić uchwyt od na przykład ostrego AKM'a na body (stąd koncepcja spawania).

 

Chyba że ktoś ma jakiegoś dobrego "pomysła" (czyli rozwiązanie z praktyki).

 

Edit: literówki

Edited by ALABASTER
Link to post
Share on other sites

No ale to przecież na body tuż nad chwytem masz zaczep na pas, ja tam właśnie mam zaczepione zawieszenie jednopunktowe. A jak nie masz zaczepu, to masz miejsce na ten zaczep.

 

EDIT:

właśnie spojrzałem na zdjęcia u krakmana i wersja z pełną kolbą nei ma tego zaczepu, tylko AKMS ma :O

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...