Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

Mam pytanie i prosiłbym o rzetelną odpowiedź.

Mam co prawda CM.045 a to jest temat o CM.048M ale obie repliki maja te same bebechy a w tym temacie jest większy "ruch" jak w temacie CM.045 więc pytam tu.

W replice mam m130 i Bore Up Guardera a wszystko napędza bateria LiPo 11,1 1600 KA.

ROF według mnie jest za mały. W jaki sposób mogę go zwiększyć? Nowy, lepszy silnik? Systema? A jeśli tak to który model Systemy? Może ICS? A jeśli nie silnik to co? Proszę o poradę.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ta batka daje 19.2A wiec może w tym tkwi przyczyna? Spróbuj podłączyć jakąś mocniejszą i zobacz czy rof ci odpowiada, jak dalej bedzie za mały to chyba tylko silnik systemy.

Z mocniejszą bateria jest ten problem, że nie mogę takiej tam zamontować bo pod deklem nie mam miejsca na NiMh nawet 10V a co dopiero 12V którą sugerujesz. Czy 19.2 A to mało czy dużo to nie wiem bo się na tym nie znam. W GB łożyska wymieniłem na kulowe więc powinna być dość dobra praca GB. Przyznam, że myślę właśnie nad silnikiem. Ty polecasz Systeme nie ICSa. Jeśli to Systema to czerwony, niebieski czy najnowszy czarny? A być może ktoś poleci jakiś inny, tańszy silnik? Za podpowiedź będę wdzięczny.

Pozdrawiam, Chlor.

Link to post
Share on other sites

m130, lipo KA i niezadowalający ROF ? Coś mi tu nie pasuje. BTW systema magnum zrobić powinna kosiarkę. Do silników ICSa jakoś nie mam zaufania, chińskich typu element nie miałem, więc się nie wypowiadam. W grę wchodzi również silnik JG Golden Eagle, ale trzeba go skrócić (na m150 ROF jest bardzo przyjemny - jak dla mnie, tylko Lipol mocniejszy)

Link to post
Share on other sites

Wstaw odpowiednio te blaszki, troche sie z tym pomęczysz ale w końcu dojdziesz jak ma być to ustawione.

Najlepiej ustaw na semi i ustaw płytki selektora tak żeby selektor był jak najniżej, potem weź o jeden ząb do góry (bo bedzie problem z włączeniem safe). Samo wymienienie selektora nic nie da bo wina leży w płytkach.

 

A jak jest mocno poluzowany to daj podkładkę wielkości łba śruby i powinno być dobrze.

Edited by Piotro
Link to post
Share on other sites

Witam panowie ;)

Otóż w mojej głowie miałem rozmyślania na temat AKM cymki + GP-25 od G&P.

Czy to dobry pomysł?

Mam jeszcze jeden wariant - AKMS, ale czy przy AKMSie granatnik nie będzie ciążył na przód i czy kolba to wytrzyma ?

 

Pozdrawiam forzamilan ;)

 

 

PS I czy kolba w tym AKMie jest innego koloru niż chwyt przedni, tak jak na taiwangunie, czy to po prostu przypadek ?

Edited by forzamilan
Link to post
Share on other sites

No kolba w AKMS jest zdecydowanie mocniejsza niż ta drewniana w AKM gdyż ten chiński syf po prostu luzuje się po czym pęka oczywiście jest możliwość wymiany na oryginał ale to kolejne koszty i trochę pracy... GP tak czy tak będzie ciążył na przód nie ma żadnej różnicy po miedzy AKM a AKMS. Odnośnie barwy to czego oczekujesz ;) ? Drewno to drewno odcienie czy sęki to rzeczy niepowtarzalne...

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście mam zajebisty sentyment do AKMS ;) i jeśli nie masz zamiaru wymiany drewien (chociaż ja i tak u siebie w AKMS wstawiłem sklejkę oryginalną bo wygląda o niebo lepiej) to zdecydowanie AKMS gdyż kolba jest na prawdę mocna. Tutaj pojawia się jeszcze sprawa granatnika... niby pasowałby bardziej AKM (bo w konfiguracji AKMS + GP30 kolby nie złożysz) o tyle że wymiana drewien w nim jest konieczna. Mimo że chińskie drewna ładne nie da się powiedzieć to gdzie im wyglądem a co dopiero wytrzymałością do oryginalnych...

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

No kolba w AKMS jest zdecydowanie mocniejsza niż ta drewniana w AKM gdyż ten chiński syf po prostu luzuje się po czym pęka oczywiście jest możliwość wymiany na oryginał ale to kolejne koszty i trochę pracy... GP tak czy tak będzie ciążył na przód nie ma żadnej różnicy po miedzy AKM a AKMS. Odnośnie barwy to czego oczekujesz ;) ? Drewno to drewno odcienie czy sęki to rzeczy niepowtarzalne...

 

Pozdrawiam!

 

Te chińskie drewna to na dzień dobry do wymiany. Oryginalne drewienka są o niebo lepsze ;) . BTW łoże i nakładka od ostrego pasuje bez przeróbek?

Link to post
Share on other sites

To może granatnik sobie odpuszcze...

Rozumiem, że z założoną szynę pod optykę w AKMSie nie złożę kolby ?

 

Pozdrawiam forzamilan

 

PS Gdzie można dostać drewna i oryginalne części do kałaszków ?

Szukałem na alledrogo i znalazłem tylko dekiel....

Edited by forzamilan
Link to post
Share on other sites

W moim AKMSie będę wstawiał :

sp110 guardera

455m systeme

gume systemy.

I do tego jaką batkę, 9.6v będzie odpowiednia ?

 

Pozdrawiam forzamilan

 

PS Jakich magów używacie, rozumiem, że tych do AK, ale jakiej firmy ?

Edited by forzamilan
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...