Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

Siemanko mam problem otoz mam cm 0.48m ale cos mi sie zepsulo i nie strzela ;/ niewiem co sie stalo w pewnym momencie uslyszalem brzeczenie probowalem zmieniac z semi na auto i odwrotnie ( pare razy ) nie pomoglo na 2 dzien sprobowalem znowu i niebylo brzeczenia tylko slyszalem ze silnik probuje ruszyc ale niemoze naciagnac tloku niewiem dlaczego jest tak moze ktos mial podobny problem i wie jak go naprawic ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Voodo, na pewno nie masz gwarancji? Samemu nie grzeb w gb bo stracisz gwarancje.

 

Faith, standardowo nie ma gdzie domontować koli, trzeba samemu szynę założyć. Ale koli w drewnianych ak? Trochę kontrastowe. W tych "modern" ak to rozumiem ale w tym?

Edited by Hawk995
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Jakim sposobem mogę zamontować jakiś kolimator w tym modelu :

 

http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_048s-1561.html

 

Żadnej " jaskółki " ani nic podobnego chyba nie da rady tutaj zamontować. Są jakieś inne sposoby ?

 

 

Z tego co wiem masz tylko dwa wyjścia i oba wymagają założenia stałej kolby. Szyny bocznej nie założysz, bo ci się kolba nie złoży. Szyny przykręcanej nad deklem z kolei nie masz do czego przykręcić.

Moim zdaniem kolimator w kałachu to bluźnierstwo. Jeśli koniecznie chcesz coś montować, to radziłbym znaleźć jakąś lunetę o średnicy 40mm. Ze stałą kolbą i taką lunetą będziesz miał "epicki" dizajn:)

Link to post
Share on other sites

Akurat mój model ma te przednie chwyty z cymy 0.28 Tactical. Za szczerbinką mam szynę RIS ( to się chyba nazywa front? ) lecz wolał bym żeby to było trochę bliżej no ale jeżeli nie będzie wyjścia to będę musiał się z tym pogodzić.

 

Hawk:

 

Jaki masz pomysł, żeby założyć tą szynę?

Edited by Faith
Link to post
Share on other sites

Mówimy akurat o kolbie składanej ;) . Ponawiam pytanie: Jak zamontować kolimator w AK47S ? Nadmienię, iż mam już z przodu szynę RIS ale chciał bym mieć coś " bliżej oka " . Ostatecznie jeżeli nie będzie innego opcji to będę musiał się z tym pogodzić.

Link to post
Share on other sites

Mówimy akurat o kolbie składanej ;) . Ponawiam pytanie: Jak zamontować kolimator w AK47S ? Nadmienię, iż mam już z przodu szynę RIS ale chciał bym mieć coś " bliżej oka " . Ostatecznie jeżeli nie będzie innego opcji to będę musiał się z tym pogodzić.

Masz jeszcze szyny montowane zamiast szczerbinki.klik . Zamontowanie na deklu czemu nie ale tylko z tym zestawem klik. Możesz zawsze sprowadzić:) jak sam nie dasz rady pytaj na forum są ludzie co zamawiają z hk.klik

Link to post
Share on other sites

Witam, mam problem z AKMSem (RK-10 boyi, ale tu chodzi o jeden identyczny jak w CYMIE element zewnętrzny). Otóż, pewien dynks od kolby, dokładnie ten (czerwony okrąg):

KLIK! przy składaniu kolby luzuje się na tyle, że wypada samoistnie. Mogę go wkręcić lekko, ale tak daję radę wyciągnąć go palcami bezproblemowo. W sumie bez tego kolba działa dalej jak należy, jednak lubię mieć w swoich replikach wszystko na miejscu.

Wybaczcie mi że piszę tutaj, ale nie wiem kiedy bym otrzymał odpowiedź w temacie o RK-10...

Edited by denvey
Link to post
Share on other sites

Nie o to mi akurat chodzi. Chcę zamontować w cymie 0.28 kolbę składaną i dlatego chce się dowiedzieć czy 0.28 i 0.48 to te same body ( wiem, że różnią się materiałem) . Jeżeli by ktoś wiedział czy te body będzie pasowało to bardzo prosił bym i informację.

 

Wiem, że to nie jest temat tej repliki lecz potrzebuję szybkiej odpowiedzi!

Link to post
Share on other sites

I już pierwszy zgrzyt :P Razem z repliką zakupiłem gumkę i preckę, chciałem zamontować i dochodzę do momentu wyciągania komory. Oglądałem rożne tutoriale do AK Boyi, ale tam jest chyba inny sposób mocowania. Otóż komorę trzyma jakiś metalowy element (komora jest do niego przykręcona, ale śrubki oczywiście wykręcam), a z drugiej strony jest oparta o GB. Nie chcę GB wyciągać na siłę, żeby nie uszkodzić dyszy/komory. Pomocy?

Link to post
Share on other sites

I już pierwszy zgrzyt :P Razem z repliką zakupiłem gumkę i preckę, chciałem zamontować i dochodzę do momentu wyciągania komory. Oglądałem rożne tutoriale do AK Boyi, ale tam jest chyba inny sposób mocowania. Otóż komorę trzyma jakiś metalowy element (komora jest do niego przykręcona, ale śrubki oczywiście wykręcam), a z drugiej strony jest oparta o GB. Nie chcę GB wyciągać na siłę, żeby nie uszkodzić dyszy/komory. Pomocy?

 

Żeby wyjąć lufę wew. musisz wybić kołek mocujący lufę zewnętrzną do jej obsady,wykręcić mały imbus który dodatkowo mocuję lufę zew w obsadzie.Po tej operacji możesz spokojnie ją wysunąć uzyskując dostęp do lufy wew..Link Po samych obrazkach dasz radę.Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...