Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Żeby wyjąć lufę wew. musisz wybić kołek mocujący lufę zewnętrzną do jej obsady,wykręcić mały imbus który dodatkowo mocuję lufę zew w obsadzie.Po tej operacji możesz spokojnie ją wysunąć uzyskując dostęp do lufy wew..Link Po samych obrazkach dasz radę.Pzdr.

 

Dzięki wielkie. Dziwiłem się, że nie ma polskiego tutka, ale na szczęście z angielskim nie mam problemów.

Link to post
Share on other sites

Ja jak wymieniałem swoje na oryginały również je bejcowałem*.Nigdy nie lakierowałem.Nakładałem jedynie ochronnie szelak rubinowy-politura.Ładny efekt.

klik i klik

*Używałem bejcy na terpentynie i oleju lnianym.Nie radzę używać żadnych lakierobejc lub tanich bejc wodnych-bardzo słaby efekt.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Witam , zamierzam kupić AKM cm048m , i mam dylemat co do baterii.Kupic do niej LiPo czy zostać przy stockowej ? NIe interesuje mnie jakiś tam super ROF wole umiarkowany.Póki co nie planuje w niej nic zmieniać Full stock.Napisze ktoś ile stockowa bateryjka może wystrzelić BB ? Mi w zupełności wystarczy ok 1000 na strzelanke :icon_biggrin: .

Link to post
Share on other sites

CO do LiPo odpychają mnie troche rygory trzymania tej bateri i jej klasyczne ,,PUF'' jak coś sie źle zrobi i również to,że batka może się skiebłasić nawet gdy jeszcze replika strzela ( chodzi mi tu głównie o zejście poniżej granicy na cele, bodajże 3v) i ciągłego sprawdzania miernikiem.Kulek za dużo też nie wypluwam . Mam poważny dylemat co wybrać

- Ładowarko/rozładowywarke ze zbrojowni i jeździć sobie na stockowej bateryji , ewentualnie kupić jakieś 1600Mah mini 9.4 w późniejszym czasie

- Kupić LiPo 20c 7.4v 2200 Mah GePower + ładowarka z balancerem + voltomierz do

Lipo też ze zbrojowni

To mój 1 duży zakup czyli repliki i akcesoriów, więc nie chciałbym walnąć gafy :icon_confused:

Macie te cymki, móglibyście napisać ile kuleczek taka stockowa batka wytrzyma (oczywiście do FULL stock repliki) ?

Link to post
Share on other sites

Kiedyś pokażę CI jak wygląda moje lipo. Już dawno powinni mnie zamknąć za stwarzanie niebezpieczeństwa. Lipo wbrew pozorom nie jest tak prosto rozładować do granicznej 2.75v (taka jest faktycznie granica). moje lip11.1v2200mah 35c na kręconym AKMie na m150 wytrzymuje 4000kulek (dalej nie sprawdzałem). Repliki nie oszczędzam, czasami jak trzeba używam krótkich serii po 300-400 kulek. Stockowa bateria w moim wypadku wytrzymała hi-capa i padła(stock cm.048m), a druga batka 600-650 kulek (stock cm.040)

 

Na twoim miejscu kupiłbym lipo, ale o większym C. http://allegro.pl/tornado-power-7-4v-2250mah-30c-rc4max-i1351882778.html do tego łądowarke, miernik itd.

Link to post
Share on other sites

Kusi mnie oj kusi na te Lipolki.Jak bym został przy NimH = Kupienie ładowarki micro to już jakiś koszt >100 więc koszta by się podwoiły albo i lepiej przy przejsciu na Lipo.

Po tym całym analizowaniu i przeczytaniu 84 stron tematu ( :cool: ) stwierdzam że z pewnością wezmę tego AKM i wezmę również tego lipola co wyżej napisałem (Biore akurat tu, bo do iinych stron nie mam już zaufania, -moje szczęście + komplikacje )

jego wydajność to 44A, więc podejrzewam że starczy mi do stocka, a Cymowskie ogniwa z kosmosu posłużą jaka batka awaryjna :biggrin: .Mam jeszcze pytanie co do tych kabli stockowych, dużo osób radzi na ich zmiane, czy one są poważnie aż tak do niczego ?

Czy LiPol sie będzie przy nich marnował ?

(sory za głupie pytania, ale elektryka to nie jest moja mocna strona :blush: )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...