Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W razie gdybyś się zdecydował na tą rurę gazową z ris to opiszę Ci montaż: rurę gazową scaloną z szyną montujemy za pomocą dwóch obejm i czterech śrub (po dwie do każdej obejmy). Wszystko elegancko wchodzi na replikę bez naszej ingerencji no chyba że była to tak mała ingerencja że nie pamiętam :wink: . A odnośnie sprawy związanej z łożem to jeśli masz łoże od repliki drewniane to musisz poszerzyć i pogłębić miejsce na lufę natomiast jeśli masz łoże z tworzywa lub oryginalne drewniane to nie ma problemu.

A co do łoża i nakładki od krakmanów to niestety rady Ci nie dam ale pewnie trochę piłowania to to będzie :icon_mrgreen:

 

Pozdrawiam!

Edited by Wyborowiec
Link to post
Share on other sites

Alabaster, kupiłem tego kałacha od terenowego co polecałeś ;). Ogólnie jest dobrze, tylko mam problem który postanowiłem tutaj opisać:

Testowałem karabinek i wyregulowałem hop-up'a. Karabinek zaczął ledwo wypluwać kulki, po najmniejszej regulacji. Albo kulki wypadają same, albo są wypluwane na ok. 5m. Wie ktoś może z czym problem?

Link to post
Share on other sites

Z hopkiem na zero idealnie ;)

 

Nie mogę edytować niestety...

 

Mam też problem z trzema magazynkami które dostałem do repliki. Otóż podają jedną kulkę i przestają strzelać. Nie jest to wina magazynków bo np. w CM.037 podają bez problemów. Przesmarowałem je olejem silikonowym i nie pomogło.

Link to post
Share on other sites

@Piotro

Dzisiaj otrzymałem paczkę z tymi risami. Po wyjęciu z opakowania NIC nie pasuje do cm.048m. Konieczne było spiłowanie w niektórych miejscach, miejsce gdzie nakładka styka się z rurą gazową (z przodu) musiałem solidnie podkleić izolką, wywiercić w łożu dziurę na wycior, wyciąć kawałek łoża ok 15mm x 5mm na mocowanie pasa(risy są do ak, a ak i akm mają mocowanie pasa w innym miejscu).

Edited by Tom92
Link to post
Share on other sites

Szybkostrzelność jest w normie, chyba, że wsadzę baterię 10.8V (jak można). Na następną strzelankę skombinuję sobie jakiś dwójnóg albo coś i przetestuję replikę na tym polu. Zobaczę co mi nie będzie pasować i ew. spróbuję to wyeliminować. Obecnie mam hi-capa i 5 mid więc na chwilkę by wystarczyły.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...