Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Realizm w grach - Poszukiwanie ideału


Recommended Posts

Wpisujemy tytuły, dodatki, opinie najbardziej dopracowanych pod względem realizmu gier... strategiczne, FPS i wszelkie inne jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości.

 

Pomysł przyszedł mi do głowy po przypomnieniu sobie starego, dobrego Full Spectrum Warrior. Jestem ciekaw, czy jeszcze coś można odnaleźć by umilić sobie wolne chwile w domu w czasie, przykładowo, choroby :)

 

Podajcie również wymagania gry (podstawowe - procek, grafika i jej pamięć, pamięć RAM)

 

Może uda nam się stworzyć wspólną listę najbardziej realistycznych zabijaczy czasu :mrgreen:

 

 

 

 

Pozdrawiam,

Mały, zielony i brzydki, GobASS

Link to post
Share on other sites
  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślałem też trochę o Delta Force i Delta Force II z modami realistycznymi... ale jakoś tak chyba nie do końca realistyczne...

 

Rainbow Six, dawno nie grałem i się zgodzę... ale brak troszkę większego realizmu.

 

Przykładowo postrzał w nogę, można się czołgać, chodzić, bez biegania; w brzuch, mamy określony czas życia (mod do DF2 kiedyś taki miałem).

 

Szukamy JESZCZE większego realizmu :) liczmy też gry strategiczne (real time)

Link to post
Share on other sites

To ja powiem tak: Battlefield 2 z modem Project Reality oraz Half-Life 2 z modem Insurgency, niestety odbydwa tylko multiplayer (chociaż do PR jest plugin pozwalający na grę z botami, ale nie wiem jak się spisują). Obowiązkowo należy korzystać z komunikacji głosowej, jeśli ludzie na serwerze nie są noobami, to jest świetny klimat.

 

Dodatkowo warto też zahaczyć o Resistance and Liberation - kolejny mod do Halfa we wczesnej fazie rozwoju, ale rokuje wielkie nadzieje, choćby przez takie bajery jak fakt, że chat głosowy działa tylko w promieniu zasięgu głosu, no i można też podsłuchać rozmowy drużyny przeciwnej jeśli jest się wystarczająco blisko.

 

Obiecująco zapowiada się też kolejny mod do Halfa 2 pt Sniper Division, ma mieć między innymi realistyczne odwzorowanie balistyki i takie tam bajery.

 

Jeśli idzie o podobieństwa do FSW i komercyjne produkty to poleciłbym Brothers in Arms (którakolwiek część), może hiperrealistyczny nie jest, ale na pewno wywołuje doskonałe wrażenie zanurzenia się w świat gry dzięki świetnemu klimatowi i temu, że misje i lokacje są odwzorowaniem tych autentycznych (chociaż postacie i fabuła są fikcyjne).

 

No i oczywiście wspomniany Ił 2 Sturmovik - odkąd od kilku tygodni jestem wreszcie posiadaczem przyzwoitego joya, to w nic innego nie gram.

 

Z symulatorów lotu godna uwagi jest też totalna konwersja do Combat Flight Simulator 3 zatytułowana Over Flanders Fields, w której świetnie odwzorowano chyba wszystko co tylko można było jeśli idzie o awiację I wojny światowej, niestety wersja Phase 2 nie jest już możliwa do pobrania oficjalnymi kanałami (ale chyba można ich poprosić o podesłanie płytki), a najnowsza Phase 3 jest już płatna (50 baksów :().

Link to post
Share on other sites

Metal Gear Solid 3, ale tylko na poziomie EUROPEAN EXTREME. Jakiekolwiek ZAUWAZENIE Cie przez wroga (a na tym poziomie widza naprawde daleko) konczy gre. Spory nacisk na kamuflaz, survival, trzeba jesc (wroga moze zwabic nawet burczenie w Twoim brzuchu), polowac na pozywienie (ktore sie w koncu psuje), leczyc rany i poruszac sie bezszelestnie.

 

Oczywiscie fabula jest japonska i totalnie nie-realistyczna, jednak pytales o realizm gameplayu jako takiego.

Edited by maxavelli
Link to post
Share on other sites

Zapomnieliscie o prekursorze krwawo realistycznych gier, czyli Soldier of Fortune i SoF2: Double Helix.

 

Dalej realistyczne to jak wymieniono: seria RS (choc Vegas i V2 nieco od tego odbiegaja), OFP, ArmA, Full Spectrum Warrior, VietCong (tylko na poziomie vietcong), poniekad tez STALKER (tylko z modem Oblivion Lost) no i gra, ktorej poziom miodu niszczy wszystko, czyli wymieniony przez maxa MGS3 (ALL HEIL KOJIMA :-F fani Snake'a laczcie sie)/

 

Sorki za brak polskich znakow - jankeski OS.

Link to post
Share on other sites

No to jeszcze dopiszę nieco:

 

Mody bo BeeFa 2:

 

Forgotten Hope 2 - powrót do WWII, póki co dostępne tylko działania w Afryce i okolicach, ale ma być Normandia. Realizm bardzo spoko, może poza tym, że można wrzucić wsteczny w samolotach, ale to stary bug z BF2 jeszcze. Póki co nie udało mi się zagrać z kimś online, a boty są durne.

 

Battlegroup Frontlines - BeeFowa Red Orchestra.

 

 

Dodam też Company of Heroes z modem Europe in Ruins, który kompletnie zmienia tę grę w coś na kształ MMORTSa. Jest też masa innych realistycznych modów, ale nie sprawdzałem.

Link to post
Share on other sites

Postrzelac - postrzelamy, ale ralizm w momencie gdy nie mozemy isc i strzelac jednoczesnie, to raczej marny ;-P...

 

A o grze roku to za wczesnie wyrokowac - przed nami God of War 3, Final Fantasy 13... No i Little Big Planet tez chyba wyszlo juz w 2009 ;-).

Edited by maxavelli
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...