Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarka BATIMEX


Recommended Posts

To teraz ja podzielę się swoimi przemyśleniami.

 

Na opakowaniu ładowarki jest podana instrukcja w jaki sposób ładować

Przykład: ładowanie pakietu 2.4V 1200mAh

-napięcie ładowania 2.8

-napięcie ładowania 1200mAh x 0.4=480mA.

Wybierz 500A

podana jest także specyfikacja techniczna

Wybieramy prąd wyjścia 230VAC i 24VDC:

2.8V(2 ogniwa)........8.4V(6 ogniw)/9.8V(7 ogniw)......

Wydaje mi się (podkreślam WYDAJE), że prąd wyjścia oznacza napięcie zmierzone BEZ obciążenia. Jeśli naszą naładowaną baterię z 8 ogniwami czyli 9.6 zmierzymy voltomierzem bez obciążenia to nam wyjdzie pewnie ponad 11 voltów. Zwróćcie uwagę, że w przykładzie z instrukcji ładowarki pakiet 2.4V ładują 2.8V czyli napięciem o ponad 15% większym niż podanym na baterii.

 

I co jeszcze wiem już obdukcji. Kiedy mojego Fire-foxa 9.6 ładowałem napięciem 9.8V (7 ogniw)to ładowarka przechodziła w stan potrzymania o dużo za szybko niż to wynikało ze wzoru ładowania. W dodatku była nieprzyjemnie zimna. Kiedy tą samą baterię ładowałem napięciem 11.2V (8 ogniw)ładowarka w stan podtrzymania przechodziła z dokładnością ok 10minut w stosunku do moich obliczeń. Była też cieplutka co z moich dawnych doświadczeń z chińskimi wolnoładowarkami oznacza naładowana.

 

Aby pozbyć się wszelkich wątpliwości najlepiej jest zmierzyć napięcie w baterii w chwili końca rozładowania przez ładowarke . Bateria 9.6 pod obciążeniem powinna mieć 8V.

Jeśli gdzieś się mylę proszę mnie poprawić!

pozdro!

 

EDIT: Kicpa był szybszy:-)

Edited by botau
Link to post
Share on other sites
  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sam wysłałeś zdjęcie gdzie pisze 8,4V - 6 Cells.

a ty ładujesz swoją na 7 Cellsach.

Moje pytanie brzmi czego mam się pilnować żeby nie uszkodzić baterii informacji które daje BATIMEX czy po swojemu po ilości pakietów w baterii

 

Na tym zdjęciu masz też 9,8V a są baterie 9,6V, było by wg.mnie głupotą dawać na 6 ogniw jak mam 7 ogniw

Link to post
Share on other sites

Jeśli mogę podepne się z pytaniem,dzisiaj przyszła moja ładowarka ze specshopu no i czytam instrukcje ,włączam do sieci podłączam baterie (moja to G&P 8,4V 1100mAh,7 cel) a w ładowarce dioda nic ,ani czerwona ( ładowanie) ani żółta (rozładowywanie) tylko po podlłączeniu do gniazdka na sekundę zapala się na żółto i nic ,co jest grane czy możliwe ze nowe i już zepsuta,jak tak to co tylko odsyłka

Link to post
Share on other sites

No to masz ten sam problem co i ja :) Ładowarka jest z wyprzedaży co nie? To poradzę, sprawdź bieguny. U mnie były odwrotnie, u ciebie jest pewnie to samo zwłaszcza, że w instrukcji jest opisana taka sytułacja. Musiałbyś przelutowac końcówkę w takim przypadku

Link to post
Share on other sites

Tak drache kupiłem ją właśnie z wyprzedaży w specshopie co nie oznacza że nie jest na gwarancji ,a ty co zrobiłeś ze swoją przelutowywałeś końcówkę ? ,i jeszcze nie wiadomo co bedzie z ładowaniem z zailania samochodowego(co prawda pisze że można ładować tylko do 6 cel,ale może sie przydać) napisałem do specshopu ,zobaczymy pozdro

Link to post
Share on other sites

Obydwa przestawilem mAh dalem na 1000 a cells na 8

 

 

Tak właśnie mam ustawione icon_smile.gif

 

Na 7 Cellsach da radę rozładować ^^

 

 

 

Mam ustawionę na 8 Cellsach ale wtedy batka nie chce rozładowywać.

 

Gdy mam ustawione na 7 Cellsach ładowarka rozładowuje baterię

 

Więc mam napewno ładować na 8 Cellsach

 

// Cały czas mówię o baterii 9.6V

Edited by murek94
Link to post
Share on other sites

Panowie, ładowarka jest do bani. Pod wieloma względami.

Raz - błędna instrukcja z tyłu. Sugeruje by pakiet z 7 ogniw ładować ustawieniem na 6 ogniw. Weryfikowaliśmy w ASG Shopie. Trzeba ustawiać tyle ogniw ile się ma.

Dwa - sypie się błyskawicznie. Mamy w ekipie 3 batimexy kupione jakoś tak styczeń-luty zeszłego roku. 2 poszły w cholerę, nie ładują i nie rozładowują. Moja jeszcze ciągnie, ale mam loterię, zabierając dwa karabiny na strzelanie i łądując dwie baterie do nich praktycznie zawsze któraś jest nienaładowana i pada błyskawicznie.

Nie powiem, długi czas służuła i mnie i kolegom. Ale rok (czy nawet krócej) to jednak nie do przyjęcia jest.

Aaaa, bym zapomniał Jedną batkę długi czas (ze 3 miesiące) ładowałem zgodnie z instrukcją na odwrocie, czyli na 6 cells (ma 8,4V). Batka zdechła po tych 3 miesiącach.

Link to post
Share on other sites

Sorki że nie zakładam oddzielnego tematu ale to tylko jedno pytanie więc się nie opłaca.Mam ładowarkę (Made in China:D) od zestawu z repliką i na ładowarce jest dioda, po podłączeniu akumulatora dioda zaczyna się świecić na czerwono.Mam pytanie czy po naładowaniu dioda powinna się świecić na jakiś inny kolor?

Link to post
Share on other sites

qrfa, ja już mam mętlik.

 

Posiadam ładowarkę Batimex i baterię Firefox (8 ogniw) 9,6V 200mAh.

 

Jedni z was piszą aby ładować w trybie "8 cells: 11,2", a inni znowu polecają tryb "7 cells: 9,8V". Mam osiem ogniw, więc wychodzi na to że mam ładować trybem "8 cells", no ok ale przecież usmażę sobie baterię jeśli pójdzie w nią 11,2V. Jak to w końcu z tym jest.

 

 

BTW Rozumiem, że ładowarka jest w pełni automatyczna tzn, sama przełączy się z trybu rozładowywania do trybu ładowania i po wszystkim sama się wyłączy?

 

E: Przecież mam 8 a nie 5 ogniw :D

Edited by M4LuTkI
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zmierzyłem voltomierzem napięcie na baterii w chwili, gdy ładowarka skończyła rozładowywac akumulator i przechodziła w tryb ładowania. Bateria to firefox9.6, a zmierzone napięcie to 8.0v pod obciążeniem, czyli 1v na ogniwo. Ładowarka była ustawiona na 8 cells.

Edited by botau
Link to post
Share on other sites

Panowie,bateria Sanyo RC 3600 NiMh podłączona do tej ładowarki ładowała się 30 minut (batka leżała nieużywana przez ok 1 miesiąc).

Następnego dnia zdołałem strzelić 3 krótkie serie, po czym batka padła.

Wina ładowarki czy baterii?

Zastanawiam się czy formatować batke tą ładowarką skoro może być walnięta i niedoładowywać?

Link to post
Share on other sites

Ta ładowarka jest chyba zrobiona do innych pakietów niż tych do ASG. Wychodzi na to że pakiety które miały być tą ładowrką ładowane mają mieć 1.4V na ogniwo, a te do ASG maja 1.2V na ogniwo. Z tąd wszystkie te problemy. Ja na batce 8.4V wybieram 6cells (8.4V) no i batka działa cały czas bdb. Na batce 9.6V wybieram 7cells (9.8V) i też działa jak powinna.

Link to post
Share on other sites

Ta ładowarka jest chyba zrobiona do innych pakietów niż tych do ASG. Wychodzi na to że pakiety które miały być tą ładowrką ładowane mają mieć 1.4V na ogniwo, a te do ASG maja 1.2V na ogniwo. Z tąd wszystkie te problemy. Ja na batce 8.4V wybieram 6cells (8.4V) no i batka działa cały czas bdb. Na batce 9.6V wybieram 7cells (9.8V) i też działa jak powinna.

Kolego od razu widać że nie wiesz co piszesz...

Każde ogniwa ładują się do wyższego napięcia niż nominalne. I jest tak np z lipo normalnie ma np 11.1v a ładuje się do 12.6v.

Więc trzeba ładować patrząc na ogniwa a nie na woltaż.

Link to post
Share on other sites

Dobrze pisze pidzejfat ile cel w batce ,tyle na ladowarce ustawiacie

Ja mam 9,6V 2200mAh i cały cykl rozładowywania i ładowania trwa parę dobrych godzin (zależnie od stanu startowego batki)

 

Ale co do ladowarek Batimex trafiaja się nowe a uszkodzone ,ja tak miałem (też cyrki sie działy podczas ładowania) odesłałem z moją batką ,sprawdzili w specshopie i stwierdzili wadę ładowarki

 

Wymienili i przysłali nową i wszystko jest OK

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...