Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarka BATIMEX


Recommended Posts

Witam,

 

Cóż zauważyłem iż moja ładowarka BATIMEX nie rozładowuje moich baterii,

Więc :

1. Ustawiam na 500mAh

2. Ustawiam na 8 cells gdy ładuję 9.6V / 7 cells gdy ładuję 8.4V

3. Klikam przycisk Discharge - Powinno zaświecić się pomarańczowa dioda, a świeci się czerwona (ŁADOWANIE)

 

Cóż myślę że bateria jest totalnie rozładowana, więc czekam aż bateria naładuję się.

Doczekałem się ZIELONEJ diody. Odłączam baterię podłączam ponownie i znów rozpoczynam proces jak wypisałem wyżej lecz bateria wchodzi w tryb ładowania a nie rozładowywania.

 

Tak jest na 6 Bateriach ^^

Link to post
Share on other sites
  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Cóż zauważyłem iż moja ładowarka BATIMEX nie rozładowuje moich baterii,

Więc :

1. Ustawiam na 500mAh

2. Ustawiam na 8 cells gdy ładuję 9.6V / 7 cells gdy ładuję 8.4V

3. Klikam przycisk Discharge - Powinno zaświecić się pomarańczowa dioda, a świeci się czerwona (ŁADOWANIE)

 

Cóż myślę że bateria jest totalnie rozładowana, więc czekam aż bateria naładuję się.

Doczekałem się ZIELONEJ diody. Odłączam baterię podłączam ponownie i znów rozpoczynam proces jak wypisałem wyżej lecz bateria wchodzi w tryb ładowania a nie rozładowywania.

 

Tak jest na 6 Bateriach ^^

 

A na pewno wszystko robisz prawidłowo? Z tyłu mojej ładowarki jest instrukcja gdzie pisze 7 ceells: 9.8v, 8 cells 11.2v.

Mam---> taką ładowarkę

Edited by botau
Link to post
Share on other sites

Mam także ładowarkę Batimex i liczę na łopatologiczną pomoc. :lol:

 

Mianowicie mój akumulator Ni-MH składa się z 7 celi o parametrach: 2/3A; 1100mAh; 1,2V. Czyli łącznie 8,4V.

 

Do pierwszego ładowania ustawiłem 7 celi (choć na ładowarce napisane jest, że dla 8,4V nastawić 6 celi, oops - zniszczyłem??) i 500mA.

 

Wystrzeliłem 300 kulek i nie używałem AEG'a przez 2 tyg (nie rozładowywałem aku.).

 

Teraz zastawiam się jak rozładować akumulator (czy należy zwyczajnie kliknąć "DISCHARGE"?) przed ładowaniem.

 

Jakie ustawienie przyjąć do rozładowywana i drugiego ładowania akumulatora.

 

Podobno należy zrobić trzy iteracje, czyli jak naładuję 2 raz od razu mogę przejść do rozładowywania (znów "DISCHARGE"?) i kolejnego ładowania, czy też należy robić jakąś przerwę?

 

P.S. - W niedzielę szykuje się deszczowa impreza, czy w takim przypadku należy zabezpieczyć jakoś akumulator, styki, przewody (np. folią)?

Edited by Jarlslav
Link to post
Share on other sites

ad.1 Odpal na to 7 celi discharge, automatycznie się rozładuje i naładuję, sprawdź czy strzela, jak coś będzie się dziać to ew. się martw.

ad.2 Ni-Mhy wystarczy, że raz porządnie rozładujesz i naładujesz (ale ja i tak robię to za każdym razem)

ad.3 Ja bym się specjalnie wodą nie przejmował. moja replika 4h strzelanki w śniegu(co chwile musiałem czyścić przeziernik :P) i działała :D

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie bo już głupieje - oraz cały czas mnie nurtuje.

 

Czy nie rozwalam batki 8,4V ładując ją na 7 Cellach a a na ładowarce pisze żeby na 6 Cellach ładować

 

oraz batkę

 

9,6 ładuję na 8 Cellach a na ładowarce pisze 8 Cellach ;/

Link to post
Share on other sites

Sam wysłałeś zdjęcie gdzie pisze 8,4V - 6 Cells.

a ty ładujesz swoją na 7 Cellsach.

Moje pytanie brzmi czego mam się pilnować żeby nie uszkodzić baterii informacji które daje BATIMEX czy po swojemu po ilości pakietów w baterii

Edited by murek94
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...