Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarka BATIMEX


Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To że tak piszczy to oznaka ładowania, bo ładuje pulsacyjnie (tak to się nazywa). Czyli np.1 sekunda ładowania 0,5 przerwy.Jak się nie mylę na początku ładowania te impulsy są dluższe i przerwy miedzy nimi też, wtedy ładowarka podaję duży prąd. Im bliżej końca lądują coraz mniejszym prądem z coraz mniejszymi przerwami między impulsami .

Najlepsze ładowarki podczas ładowania w tych krótkich odstępach przez chwilka rozładowują baterię i to jest najlepszy system ładowania. A więc jeśli nasze ładowarki posiadają przynajmniej połowę tego to tylko wychodzi naszym bateria na dobre.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Na odwrocie masz napięcia do jakich zostanie naładowany pakiet. 8,4V to jest 7 celli.

 

witam podlacze sie do tematu o ladowarkach Batimexu

tak jak napisal KicpA- jak jest na opakowaniu 8 ogniw to 11,2 volta-i do takiej wartosci naladowala mi ladowarka-pytanie

1.moj koplet to 8 ogniw 3300aAH1,2 volta czyli razem 9,6V-czy naladowanie jej do 11,2 nie swiadczy o awarii ladowarki.

2.laduje ja na 7 i pradem 500aAh.

3 po podlaczeniu woltomierza przu stawieniu ladowarki na 7 napiecie jest 11,4 volta ladowanie a przy ustawieniu na 8 takie samo-tak chyba nie powinno byc.poprawcie mnie jesli sie myle

I jeszcze raz dla podsumowania-jesli batka ma 8 ogniw to nastawiamy na 8-czy tak??

pozdrawiam

 

witam podlacze sie do tematu o ladowarkach Batimexu

tak jak napisal KicpA- jak jest na opakowaniu 8 ogniw to 11,2 volta-i do takiej wartosci naladowala mi ladowarka-pytanie

1.moj koplet to 8 ogniw 3300aAH1,2 volta czyli razem 9,6V-czy naladowanie jej do 11,2 nie swiadczy o awarii ladowarki.

2.laduje ja na 7 i pradem 500aAh.

3 po podlaczeniu woltomierza przu stawieniu ladowarki na 7 napiecie jest 11,4 volta ladowanie a przy ustawieniu na 8 takie samo-tak chyba nie powinno byc.poprawcie mnie jesli sie myle

I jeszcze raz dla podsumowania-jesli batka ma 8 ogniw to nastawiamy na 8-czy tak??

pozdrawiam

 

 

oczywiscie powinno byc wszedzie mAh-przepraszam

Link to post
Share on other sites

(I jeszcze raz dla podsumowania-jesli batka ma 8 ogniw to nastawiamy na 8-czy tak??)

 

 

Dokładnie tak jak piszesz .Ale dziwi mnie fakt dlaczego przy ustawieniu na 7 daje taki duży woltaż jakby ładowała baterię 9.6V.A czy przy zmianie np.z 8 na 7 miałeś wyłączoną ładowarkę czy nie ? Sprawdzę jak to u mnie się przedstawia jak zakupię nowy miernik.

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

A czy przy zmianie np.z 8 na 7 miałeś wyłączoną ładowarkę czy nie??

 

Nie nie wylaczalemm jej-podlaczylem woltomierz w trakcie ladowania batki-i zmienilem z 7 na 8 i odowrotnie i zawsze pokazywalo tyle samo tzn 11 i costam.

jesli natomiast nie jest podlaczona bateria a tylko sam voltomierz to ladowarka nic nie pokazuje napiecia-troche mnie to dziwi-w koncu jakies napiecie powinno byc.

sprawdz -moze moja ladowarka is dead-duzo negatywnych opinii ma

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

No to ja teraz się wypłaczę:

Batka 9,6V 1500mAh naładowana, ustawiłem tak 7cells/1000mah i nie mogę jej rozładować, na chwile tylko zaświeca się pomarańczowa, a później czerwona i zaczyna ładować.

 

Batka jest ok. bezproblemowo ciągnie giwerę

 

Od razu piszę: ładowarkę mam od ok. tygodnia i się mecze z tym trybem rozładowywani, moze ktoś ma jakieś antidotum :)

Link to post
Share on other sites

Nie, nie robię jaj. Moja leży na boku od już 2ch lat i tylko wtedy poprawnie działa.

A ile masz celli? W 9,6 jest przecież 8 to dlaczego stosujesz wersje 7? Przestaw na 8, powinno działać.

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

Ilość ogniw na ładowarce ustawiaj zawsze taka jaką ilość ogniw ma bateria . Ustawiając inaczej mogą się dziać różne cuda (jeżeli ustawisz na 7 ogniw batkę o 8 może rozładować ją za bardzo co zniszczy ogniwa.)

 

Poza tym przy batce 1500 mAh ustawiaj 500 mAh (1 Ah szybciej zużywa baterie o tak niewielkiej pojemności)

 

Mam tą łądowarkę od 2 lat. Zawsze ustawiam tyle ogniw ile ma bateria ( z wyjatkiem pakietów 9 ogniwowych - te ustawiam na 10) i zawsze na 500 mAh

czy ładuję czy rozładowuję i nigdy nie miałem problemów ( możę trafiłem dobry egzemplarz)

Link to post
Share on other sites

Skoczek jak masz 8 ogniw to ustawiasz na 8, koniec kropka. Ile razy można to pisać? 1,2V to jest napięcie nominalne a nie takie jak ma być po naładowaniu ogniwa.

 

Gratuluję przełączania ilości ogniw podczas ładowania...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Otóż zamówiłem batkę FireFox Stick 2000 mAh Ni-Mh i do tego ładowarkę bch001 na taiwangun. Moje pytanie brzmi: "Czy trzeba nową batkę rozładowywać? I czy mogę spokojnie ładować 1000mAh, czy 500 lepiej"

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jee tam. Ja ma ta ładowarkę, lub pochodną, to jak wyżej AnR pisał, tylko 500 mAh i niech lepiej tym nie kręci.

Moja też żyje już ponad 2 lata, ładuje pakiety do 4000 mAh na 500 i w sumie nic się nie dzieje (odpukać w niemalowane ;-) ).

 

EDYTA: Mała pomyłka ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mój batimex Firefoxa 9,6V (2000mah, 8 ogniw) rozładowuje i pozornie przechodzi w tryb ładowania (wszystko w trybie 8 cells). Po skończeniu cyklu, bateria klęka po wystrzeleniu max 40 kulek ;/ Reasumując rozładowywanie działa, jednak są problemy z ładowaniem.

 

Ciekawe jest to, że ładowarka zachowuje się normalnie podczas trybu ładowania tzn. "pipczy" co jakiś czas i delikatnie się nagrzewa.

 

Ma ktoś jakiś sposób na tą dolegliwość?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...