Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarka BATIMEX


Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ile wynosi u Was czas ładowania ładowarki w stosunku do wzoru (pojemność/prąd ładowania x 1,4)

Wg. tego wzoru batke 3600 powinienem ładować 10godz z hakiem(500mA) , natomiast Batimex ładuje ją w 7godz (batka wcześniej rozładowana)

Coś tu nie bangla wg. mnie

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Też mam problem z tą ładowarką - po około 1,5 roku przestała rozładowywać baterie. Po zabawie pokrętłami już rozładowuje, lecz niestety nie przełacza się na tryb ładowania - trzeba robić to ręcznie. Ładowarka ma problem z ładowaniem pakietów powyżej pojemności 2000 mAh. Nie udało mi się naładować baterii 9,6 V 3600 mAh oraz 4200 mAh. Po podłączeniu tych baterii do repliki strzelają tak jakby miały się już rozładować. Zmiana natężenia prądu ładowania nie przynosi efektu. Pozostałe baterie 9,6 V 1700 i 1900 mAh ładuje OK. Da się wystrzelić około 1500 kulek na każdej z nich.

Niestety powyższe problemy zmuszają mnie do zakończenia przygody z tą ładowarką.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mi też dzisiaj zdechła - 4 różne pakiety, objawy takie jak inni mają - kupiona 15.08.08, ale jednak nie tylko sobie ładowałem pakiet - ogólnie nie jest zła, tylko zbyt wielu osobom się psuje... Czas zainwestować w Li-Po'lka :-F.

 

PS. SexShop uznaje gwarę na tą ładowarkę ?

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Przeżyła rok... Używana co trzy dni do ładowania aku modeli (+ aega co tydzień). Śmiga dalej, żadnych problemów. Ja nie wiem co wy z nimi robicie, że sie psują xD Potwierdzam jakoby instrukcja na spodzie ładowarki była taka jak być powinna. Ładujemy napięciem takim jakie odpowiada ilością ogniw.

Link to post
Share on other sites

witam. Także posiadam ładowarke batimexa, kupiona około stycznia br. w łodzi. Napoczątku ładowała, póżniej problemy z rozładowywaniem ale gdy pogmeralem przy pokretłach działało. gdy disiaj podłaczylem czerwona dioda najpierw siweciła a potem zaczeła migać w różnych odstepach czasowych ;/ nie wiem cy laduje czy nie.

Link to post
Share on other sites

witam. Także posiadam ładowarke batimexa, kupiona około stycznia br. w łodzi. Napoczątku ładowała, póżniej problemy z rozładowywaniem ale gdy pogmeralem przy pokretłach działało. gdy disiaj podłaczylem czerwona dioda najpierw siweciła a potem zaczeła migać w różnych odstepach czasowych ;/ nie wiem cy laduje czy nie.

 

Mryga nie regularnie ? Coś nie styka jak na mój gust - uroki szitowatych wtyczek Tamiya :lol:.

Link to post
Share on other sites

Też mam ładowarkę Batimex i oto moja krótka lista porad do tego sprzętu:

 

1. Przycisk Discharge wciskać parę razy, mocno, spróbować za pół minuty, w końcu załapie.

 

2. Nie stosujcie się do oznaczeń na niej, bo są błędne, używajcie zdrowego rozsądku i własnych przeliczeń.

 

3. Mi działa bardzo dobrze, na batkach SANYO 8,4 samoróbka i INTELLECT 9,4 1400mah ze sklepu, oraz na chińskich stockowych shitbatkach.

 

4. Nie nadużywajcie jej - mi się wcześniejsza zjarała bo ładowałem chyba 5 batkę z rzędu :D

Link to post
Share on other sites

Moment krytyczny to ok. roku użytkowania. U nas jedna padł po ok. 8 miesiącach, druga koło 10 miesiąca, moja po roku z hakiem, tzn. niby działa jeszcze ale szaleje. Przed każdym strzelaniem ładuję dwie batki do dwóch karabinów i praktycznie zawsze któryś po kilkunastu strzałach przestaje strzelać (źle naładowana batka zdycha).

Link to post
Share on other sites

Powiem tylko tyle że jest boska jak za tą cenę już 3 raz rozladowuję i laduję shit batkę boyca. Niedługo się naładuje, tylko batimex trochę się grzebie z rozładowaniem u mnie na 1100mah ok 5h.

 

Prąd 1100 mAh ? Może nie masz ładowarki BCH001 tylko jakieś szataństwo z takim prądem rozładowywania?

 

Nie jest zła. Ta ładowarka uratowała moją batkę boya, która i tak szybko zdycha na m120, po za tym krakmani są super. Zamiast dać mi poliwęglanowy tłok, to dostałem policarbonowy. Sory za offtop.

 

Też bym tak chciał! Tylko czym się różni jeden od drugiego?

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

witam. z gory przepraszam za podbicie dosc starego tematu lecz mysle ze nie ma sensu zakladac nowego

 

Mam taki problem o ktorym ktos juz tu wspomnial. Ladowalem to ladowarka po kilka baterii pod rzad, czesto po 2-3 batki, ostatnio 5 ;/. na strzelance popadaly wszystkim po 200-300 kulkach. kolegi batka naladowana na chinskiej z zestawu wytrzymala ponad 1000 kulek. czy moja ladowarka bch001 mogla sie zpalic ? bardzo prosze o pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mam taki problem (a może tylko jestem przewrażliwiony), w mojej ładowarce po podłączeniu baterii zaczyna świecić czerwona dioda - więc powinno się ładować, niby wszystko ok. Ale czy to normalne, że podczas ładowania ładowarka cały czas cicho "popiskuje"?

Link to post
Share on other sites

Mam taki problem (a może tylko jestem przewrażliwiony), w mojej ładowarce po podłączeniu baterii zaczyna świecić czerwona dioda - więc powinno się ładować, niby wszystko ok. Ale czy to normalne, że podczas ładowania ładowarka cały czas cicho "popiskuje"?

 

 

U mnie też tak jest, wydaje mi się że to jest normalne ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...