Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK 74 boyi po tuningu 230 fps.


Recommended Posts

Witam. Mam taki mały problem po wymianie:

Lufy na precyzyjną, hop upa na silikonowy, sprężyny na 120 systemy, po zamontowaniu systemu bore upa, oczywiście zmiana oringa na głowicy tloka, przy okazji też wymieniłem baterie na mocniejsza ale to raczej związku z tym niema trochę mnie to wszystko kosztowało przy okazji uszczelniłem głowice cylindra taśma teflonowa gdyż nie siedziała mocno w cylindrze. A więc na dzień dzisiejszy mam bardzo mało fps bo aż 230 i niemam pojęcia co jest nie tak.

Prosił bym bardzo o jakieś porady bo już niemam pojęcia co tu jeszcze zrobić by było dobrze.

Link to post
Share on other sites

Wymieniłeś za dużo flaków na raz i teraz nie wiesz co jest nie tak.

 

Może być za krótka dysza,

może być słabe sprężanie w cylindrze (ale żeby aż tak?),

może być wina gumki HU.

 

Poprawiaj wszystko po kolei składaj i strzelaj a będziesz wiedział co było nie tak. Przy tak niskiej wylotówce obstawiałbym gumkę HU i właśnie coś nie teges z dyszą.

Link to post
Share on other sites

Porównaj długość dyszy stockowej z dyszą z zestawu - Stawiam dolary przeciw orzechom, że w tym leży problem ;)

 

U siebie ten problem przewidziałem gdy zmierzyłem suwmiarką swoją dyszę stockową przed zakupem bore-up - Okazało się, że dysza w zestawie ma 19.75mm a moja ma 20,6mm dlatego też zakupiłem dyszę bore-up do MP5 której długość wynosi 20,5mm i nie mam żadnych strat na styku komora-dysza

Link to post
Share on other sites

No rzeczywiście dysza ta którą mam teraz zamontowaną na borku jest troszkę mniejsza ale jest to różnica części dziesiętnych a nawet i setnych milimetra (nie mam suwmiarki żeby zobaczyć ile to jest) ale żeby aż taki był spadek mocy na takiej głupiej rzeczy.

Da się kupić samą dyszę gdzieś ??

 

A czy cylinder jest prawidłowo zamontowany? otworami do tyłu od głowicy cylindra.

Cylinder który zamontowałem niema żadnych otworów wiec nie było z tym problemu.

Link to post
Share on other sites

No rzeczywiście dysza ta którą mam teraz zamontowaną na borku jest troszkę mniejsza ale jest to różnica części dziesiętnych a nawet i setnych milimetra (nie mam suwmiarki żeby zobaczyć ile to jest) ale żeby aż taki był spadek mocy na takiej głupiej rzeczy.

Da się kupić samą dyszę gdzieś ??

Cylinder który zamontowałem niema żadnych otworów wiec nie było z tym problemu.

 

Załatw suwmiarkę i zobacz o jaki rząd wielkości chodzi: jeśli jest to 0,5mm to jest to bardzo dużo - Jeśli jest to 0,05mm to chyba nie ma problemu.

 

Ponadto sprawdź czy twoja dysza ma uszczelkę!

 

Samą dyszę możesz kupić np na asgshop.pl - tam też podają ich długości. Na taiwangun też są.

 

Jeżeli długość dyszy jest ok to zrób test - Po złożeniu wszystkiego do kupy odwróć giwerę do góry nogami i na wlocie kulek z magazynka do komory połóż kawałek papierka - Strzel i zobacz czy podskoczy - Jeśli tak to masz dalej nieszczelność na styku komora i dysza - Trzeba pokombinować z gumką, komorą... Może jakiś teflon fix.

 

Jeżeli papierek nie podskoczy to znaczy, że powietrze tracisz gdzieś indziej - czyli najpewniej jeszcze w cylindrze - Zrób test strzykawki (z nałożoną dyszą na cylinder), dobrze nasmaruj.

 

Jeszcze co mi przychodzi do głowy to sprawdź ile daje ta sprężyna fps na innym, szczelnym zestawie - Może jest walnięta, zużyta itp...?

Link to post
Share on other sites

No sprawa wygląda następująco zrobiłem test który mi zaleciłeś i papierek podskoczył niestety. W takim razie mam zamiar się wybrać do gunfiera i kupić http://www.gunfire.pl/product-yid-11521916...ysza-do-AK.html

nie widzę długości żadnej by była opisana więc wole się zapytać czy kupić to czy dać se spokój i szukać gdzieś indziej. I jeszcze takie małe pytanko czy jest sens wymieniać komorę hopa ?? wsadzając gumkę do komory wchodziła ciężko wiec tam niema nieszczelności. A nawet jeżeli to tam chyba niema co być nieszczelne oprócz łączenia komory z gb.

Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim musisz kupić dyszę o POWIĘKSZONEJ ŚREDNICY - Nie ma sensu kupować nowej dyszy jeśli nie wiesz jakiej długości jest twoja stockowa. Zmierz suwmiarką dyszę stockową i poszukaj dyszy bore-up o podobnej lub takiej samej długości na asgshop.pl (tam podają długośi) Jeżeli nie znajdziesz dyszy o takiej samej długości to kup dłuższą i skróć ją delikatnie papierem ściernym - Jeżeli będzie dłuższa o jakieś ułamki to możesz zaryzykować zamontowanie jej bez skracania i być może będzie ok - Może się okazać jednak, że przez za długą dyszę nie są podawane kulki

 

Nowej komory moim zdaniem nie ma sensu kupować - Znów możesz mieć podobny problem z dopasowaniem długości dyszy (bo nowa komora może mieć inne wymiary :P) albo z niepodawaniem kulek i trzeba będzie znów piłować.

Edited by HustleR
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Hmm, a czy cylinder bore up nie jest potrzebny przypadkiem zeby zamontowac glowice cylindra bore up? A zeby to banglalo musisz zalozyc glowice tloka bore up? No, a wtedy stockowa dysza nie wchodzi na glowice cylindra wiec musisz kupic dysze bore up. Fakt faktem mozesz zalozyc dysze bore up bez glowicy cylindra bore up, tylko po co? Zeby stracic 100fps ?

Link to post
Share on other sites

Boy to kopia vfc, spróbuj to zrobić:

"W vfckach takie straty fps są powodowane podnoszeniem się komory hu przy wpięciu maga, co powoduje straty około 100-150 fps.

Należy ustabilizować gb i komorę hu( najlepiej nadają się do tego pocięte karty płatnicze. Z 1 warstwę wsadzasz między body a klocek dociskający komorę hu(ten w kształcie litery l). Następnie do oporu dopychasz je między tył gb, a tył body.

Przykład?

Ak74s + m120 guardera = 300 fps, po ustabilizowaniu komory i gb - 410 fps."

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam pytanie czy opłaca się do rk03 sw boyia wstawiać gb od ak cymt 048 czy lepiej z a cenę nowego zrobić stary. cena nowego(250zł)

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

 

Jeżeli masz sprawny szkielet i głowice to ja bym tylko dokonał modernizacji typu: tłok. sprężyna, łożyska, łożyskowana prowadnica sprężyny dysza.

Link to post
Share on other sites

odp. do pierwszego pytania:

 

Może masz gdzieś jakąś nieszczelność ( prawdopodobnie wina wyżej wymienionej komory hop-up), a tak po za tym to wymieniaj stopniowo wszystko, jak możesz przywróć stock i wszystko wstawiaj po kolei, wtedy zobaczysz co jest nie tak. Najpierw np. preclufę przestrzelaj z 20 kulek i dalej np. ten bore up, cokolwiek

Edited by chrislacorunna
Link to post
Share on other sites

Witam. Mam taki mały problem po wymianie:

po zamontowaniu systemu bore upa, oczywiście zmiana oringa na głowicy tloka,

 

A dopatrzyłem się teraz . Jaki dokładnie nowy oring dałeś (bo jak dałeś do standardowego wymiaru to sie nie dziw) i czym nasmarowałeś cylinder. Na 120 pomijając niedociśnięta komorę HU o dyszy nie mówiąc powinieneś mieć pow. 300 fps a nie 230 a tym bardziej ze masz BU.

 

Oring do BU ma wymiar 20x2,5 mm do kupienia w sklepach za 0.85 zł.

 

Edyta: sprawdź jak masz ułożony kołnierz gumki w komorze czy jest idealne koło czy jajo.

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...