Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JW Komandosów (dawne 1PSK)


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam kilka pytań odnośnie sprzętu na zdjęciach :

1)

img0073.jpg

 

Te ładownice na magi do HK416 to ładownice typu CQB produkcji Praszki, lub Lublińca?

 

2)

 

img0061.jpg

dsc02925.jpg

 

Na obu zdjęciach u operatorów widać czarne kominiarki. Czy orientuje się ktoś kto jest ich producentem?

 

3)

 

Ogolnowojskowe038.jpg

 

Na wielu zdjęciach operatorów widać AN/PRC-152 właśnie w kieszeniach w kamuflażu UCP. Czy orientuje się ktoś, gdzie coś takiego nabyć? Na allegro niestety niczego nie znalazłem.

 

 

 

4)

57783055.jpg

23594035.jpg

 

Chciałbym zapytać, co to za model okularów. Widać na nich znaczek przypominający logo ESS, ale nie mogłem nigdzie znaleźć tych okularów w ich ofercie.

Link to post
Share on other sites

Temat odrobinę związany z wątkiem, a nie chcę zakładać nowego topicu, więc napiszę tutaj.

Wybiera się ktoś jutro (13.12), ew. w środę (14.12) na spotkanie z P. Ogdowskim- autorem "zAfganistanu.pl Alfabet Polskiej Misji"?

Jutrzejsze spotkanie odbędzie się o godz. 18 w Empiku, Marszałkowska 116/122.

Link to post
Share on other sites

85745117.jpg

 

Nie mam pojęcia, kto jest producentem tych flag, a także nigdy nie widziałem ich na allegro, czy na sklepach specjalistych.

Wkleiłem powyższe zdjęcie, ponieważ jak widać używają też flag wyszywanych. Takie flagi można dostać na allegro u użytkownika Spinake. Nie mam 100% pewności, czy są te same, identyczne flagi, ale wymiary w porównaniu do rzepu na rękawie bluzy kombinezonu ćwiczebnego się prawdopodobnie zgadzają, więc wydaje mi się, że jest to właśnie ta flaga. Do stylizacji podejdzie bez problemu, czy do rekonstrukcji - musiałby się wypowiedzieć ktoś znający operatora na zdjęciu, bądź orientujący się w prywatnych zakupach operatorów.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Naszywki takie można dostać na allegro: http://allegro.pl/naszywki-spinake-naszywka-flaga-polska-75x55p-i1996840421.html lub http://allegro.pl/naszywki-spinake-naszywka-flaga-polska-78x45-pol-i1996840732.html (tylko to chyba jakaś nowa partia, bo sa węższe niż kiedyś - swoją mam trochę szerszą, jak na zdjęciu)

 

Kabura to raczej G-Code niż SERPA

Edited by kthulhu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...