Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JW Komandosów (dawne 1PSK)


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Nastała jesień, temperatura zaczęła spadać, coraz częściej jest wietrznie i burzowo. I to nasunęło mi następujące pytanie - czy Panowie z JWK używają jakichś kurtek typu softshell/hardshell bądź całych zestawów gore tex? Bo mignęło mi gdzieś w internecie zdjęcie w gore texie od - jak podane było w komentarzach - Summit/Arlen. Ktoś widział jakieś inne marki w użyciu?

Edited by Herod
Link to post
Share on other sites

Co w nich tajemniczego?

http://www.mechanix....riginal-foliage

 

Kwestia światła i stąd bardziej żywe barwy.

Dla przykładu dodam, że kolega robił zdjęcia kabury z kydexu i pistoletu (P-07) i na fotkach kolory wyszły mu piaskowe, a wszystko było czarne.

Ewentualnie jakiś sklep z podróbkami i kolor taki, a nie inny.

 

To najprawdopodobniej nie kwestia światła, było poruszane już wcześniej. O ile się nie mylę to tylko jeden operator śmiga w takim odcieniu Mechanixów (przynajmniej ten z fotek). Zdjęć było parę i zawsze tak samo dziwny odcień. Jeżeli wzrok mnie nie myli to rękawiczki z twojego linku to nawet nie ten model.

Link to post
Share on other sites

Przykładowo Trooper. W zeszłym miesiącu miałem okazję rozmawiać z oficerem z JWK będącym na kursie w Warszawie, że kurtki zdobyły w zespołach troszkę na popularności ze względu na stosunek cena-jakość. I żeby nie było to sam popylał w Trooperze :icon_biggrin:

 

To dość ciekawe. Jak noszą tego typu kurtki? Polar - kurtka - oporządzenie? Używają ich w ogóle na ćwiczeniach bądź podczas szkoleń? Bo jedynymi okazjami, jakie kojarzę, gdzie noszą te kurtki są właśnie szkolenia, takie jak choćby opisane na stronie Polski Zbrojnej:

 

http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/17655?t=Byli-komandosi-na-szkoleniu-w-Lublincu

Link to post
Share on other sites

Krój chyba zerżnięty z Arcteryxa. Najpierw szył to chorzowski Summit z oryginalnej membrany Gore. Widziałem tylko partie z 2011 i sam taki mam. Oprócz drobnych kwestii konstrukcyjnych, które są dla mnie dyskusyjne nie ma się do czego przyczepić.

Potem zaczął szyć to ktoś inny. Pewnie Arlen i z tego co słyszałem to jest gorzej, ale nie wiem czy bardzo.

Link to post
Share on other sites

Arlen ma inny odcień i gorszej jakości membranę. Jest za to wytrzymalszy mechanicznie, ponoć.

 

Co do zimowych setów to najczęściej na fotach zarówno z Afganu, jak i z kraju były widywane kurtki puchowe rodzimej produkcji.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Myślę, że to odpowiedni temat na takie pytanie...

Czy kupując CSa Wojsk Specjalnych tą koszulo-bluze pod kamizelkę z wzorem 35/DWS firmy arlen to ustrzegę się różnic w kolorze/odcieniu mając spodnie od kombinezonu WS również arlenu ale z wzorem 16/DWS. Oczywiście wszystko w suezie/polskim multicamie.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...