Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JW Komandosów (dawne 1PSK)


Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam serdecznie wszystkich,

trafiłem do was ze względu na to, iż poszukuję dla siebie plecaka. Jako miłośnik militarnych zagadnień chciałbym znaleźć coś bliskiego siłom zbrojnym i tak przeglądając sobie Polskę-zbrojną trafiłem na takie zdjęcie:

bba8e49c6627c3dbm.jpg

Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć co to dokładnie za plecak? Wygląda niesamowicie.

Nie wiem czy to nie jest przypadkiem plecak sanitariusza firmy Miwo..?

 

Dziękuję serdecznie i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie wszystkich,

trafiłem do was ze względu na to, iż poszukuję dla siebie plecaka. Jako miłośnik militarnych zagadnień chciałbym znaleźć coś bliskiego siłom zbrojnym i tak przeglądając sobie Polskę-zbrojną trafiłem na takie zdjęcie:

bba8e49c6627c3dbm.jpg

Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć co to dokładnie za plecak? Wygląda niesamowicie.

Nie wiem czy to nie jest przypadkiem plecak sanitariusza firmy Miwo..?

 

Dziękuję serdecznie i pozdrawiam!

 

Wygląda mi na http://jarmix-milita...-taktyczne.html tylko bez tych bocznych kieszeni.

Link to post
Share on other sites

W Red River nie można odpiąć tego panelu, jest on przyszyty na stałe. W RR zamek nie schodzi też tak nisko. No i RR nie robi połączenia multicam + taśma coyote.

Nie twierdzę że to redriver ale szyją w połączeniu multicam + taśma coyote.

Do tego robią customy dla JWK.

Link to post
Share on other sites

Nie twierdzę że to redriver ale szyją w połączeniu multicam + taśma coyote.

Do tego robią customy dla JWK.

 

Dokładnie. Bardzo często jednostki zamawiają u nich sprzęt zmodyfikowany. Coś mi tez świta że któraś z wczesnych wersji plecaka miała odpinaną klape albo dało ją sie zrolować i przypiać pod spodem. Przejrzyj ich zdjęcia na FB.

 

Mogło być też tak że napisali sobie specyfikacje na taki plecak a uszył ten kto wygrał przetarg.

Edited by ogór
Link to post
Share on other sites

Posiada ktoś fotki potwierdzające używanie przez operatorów w taktyce zielonej pasów PT"Górski" bądź innych pasów nie licząc z ofert Miwo Military?

Planuje wymienić wysłużony i dość niewygodny PT 2 na coś bardziej rozbudowanego i wygodniejszego a zarazem zgodnego z wyposażeniem JWK. Na kilku fotkach widziałem używane pasy BOA,ale to jest ciut większy wydatek.

Link to post
Share on other sites

Nie twierdzę że to redriver ale szyją w połączeniu multicam + taśma coyote.

Do tego robią customy dla JWK.

 

RR od blisko dwóch lat nie szyje w połączeniu Cordura Multicam taśmy coyote. Taśmy tkane wyglądają poprostu lepiej i w RR to wiedzą, co najwyżej prototypy są tak odszywane, ale raczej bardzo rzadko.

 

Customy robione są na skalę masową raczej, a JWK jak i GROM, NIL itp. zamawiają od conajmniej pół roku taśmy w kolorze Cordury.

 

Dokładnie. Bardzo często jednostki zamawiają u nich sprzęt zmodyfikowany. Coś mi tez świta że któraś z wczesnych wersji plecaka miała odpinaną klape albo dało ją sie zrolować i przypiać pod spodem. Przejrzyj ich zdjęcia na FB.

 

Przejrzałem zdjęcia, takiego plecaka na nich nie ma.

Dużo powiedziałyby klamry bo RR w tych plecakach używa tylko QASM.

 

Mogło być też tak że napisali sobie specyfikacje na taki plecak a uszył ten kto wygrał przetarg.

 

To jest najbardziej prawdopodobne lub jest to produkt komercyjny.

Link to post
Share on other sites

Tak jak piszę Jazzriba, to najprawdopodobniej kamizelka wykonana z cordury 560 dtex w kolorze "RAL 7013 olive" produkcji CF Weber, mylnie określana przez RR jako "bottle green". Mieliśmy na stanie tkaninę z tej samej partii produkcyjnej co RR. Dużo podróbek JPC odszyli w tym kolorze, zaraz po wprowadzeniu tej kamizelki do oferty. Cordura w kolorze RG byłaby jaśniejsza, bardziej szara.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...