Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

HK416 Boyi


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No nie wiadomo na razie... Ale ja nie widzę przeszkód, dlaczego miałoby to nie pasować, to jest hk416 i to jest hk416 - oba mają wyższe body SRC i VFC też mają raczej takie same wymiary...

 

Pozdrawiam Wojdatuz

 

 

Otóż pasować nie będzie (front BOYi do body np. JG) ponieważ, podobnie jak w replice VFC oraz rzecz jasna jak w oryginale, frontset ma "ząbek" od strony body - dzięki czemu całość bardzo pewnie się trzyma. ...i w ogóle jest bardzo ładna co widać po moim, pierwszym w Polsce (mam nadzieję :D ) egzemplarzu HK416 Boyi:

 

hk001.jpg w800.png

 

 

 

hk002.jpg w800.png

 

 

 

hk003.jpg w800.png

 

 

 

... szczegóły opiszę później, ale na pewno mogę stwierdzić, że firma Boyi wypuściła najlepszą jak do tej pory replikę HK416 MiC.

 

 

 

Pozdrawiam!

 

/Andrzej :)

Link to post
Share on other sites

Gdzie go kupiłeś?

 

Ładniuchny...

 

A, co do korpusów- do boyi- http://www.ebairsoft.com/dboys-hk416-metal-body-p-2289.html

 

I jeszcze jedno- czy korpus od M4 (BOYI- bez oznaczeń ) po spiłowaniu grzbietowej szyny RIS, i przykręceniu z body JG, i dorobieniu równoległego wejścia maga ( równoległe do lufy ) będzie pasować, czy lepiej kupować front i body BOYI...???

Edited by MatriX482
Link to post
Share on other sites

Jakoś najnowszej serii Biar od Boyi również mogę potwierdzić, gdyż mam M16A4. Pytanie do Hypkiego. Czy puszka An/peq jest również wykonana z tak beznadziejnie słabego plastiku, który jest tylko trochę grubszy od papieru?

Link to post
Share on other sites

Replikę kupiłem w sklepie RSOV - polecam! Sprawna wysyłka, zero problemów. :)

 

Pytania z równoległym wejściem maga w treści nie rozumiem... ale na pewno warto mieć front, body (i całą resztę) Boyi. Moim zdaniem wyprzedzają produkcje JG o kilka długości.

 

Puszka An/peq jest niebrzydka, ale porównanie miałem tylko z najtańsza wersją chińskiej puchy, przy której wszystkie inne wyglądają ładnie. Jest podobna do tej:

 

http://gunfire.pl/product-yid-1152189803-A...kumulatory.html

 

...ale ciut bardziej dopracowana. Później wrzucę jej fotki.

 

Dostajemy do niej komplet naklejek. Wykonana jest z bardzo giętkiego tworzywa, zachowującego się prawie jak guma.

 

 

 

Kilka wstępnych uwag odnośnie samej repliki:

 

- Wygląd i spasowanie części (w szczególności jak na "chińczyka") rewelacyjne

- Firmowy magazynek wykonany słabo, rozpada się i ma bardzo niestarannie wytłoczone napisy

- Stalowe elementy są liczne (tak jak w VFC), mają jednak fakturę wzbudzającą mieszane uczucia - np. osłona wyrzutnika łusek jest chropowata jak papier ścierny

- Silnik ma mocne magnesy, chociaż nie takie jak silniki w JG

 

 

 

Trochę już "upiększyłem" moje HK, żeby wyglądało godnie, w końcu to teraz moja główna replika ;) :

 

dsc00831024.jpg w800.png

 

 

dsc00851024.jpg w800.png

 

 

dsc00651024.jpg w800.png

 

 

 

Pozdrawiam! :)

 

/Andrzej

Link to post
Share on other sites

Dziś pod wkrętak u mnie poszła eMka Johanna:

 

03072009460.th.jpg

 

Kilka uwag:

Sprężyna u góry to m120 Systemy o niejednakowych zwojach, ta niżej to stockowa- bardzo twarda i krótka, od razu do wymiany.

Prowadnica: straszna kicha. Podstawa metalowa, ale paluch plastikowy. Raczej jej nie ufam, ale o dziwo dwie podkładki, spełniają częściowo swoje zadanie umożliwiając obrót sprężyny wokół własnej osi przy oddawaniu strzału.

Zębatki w normie, powinny sporo wytrzymać, typowe XYT.

Sprężynka antireversala jest dosyć słaba, ale spełnia zadanie i ułatwia montaż.

Tłok jest z białego tworzywa, chyba z tego samego co popychacz, czyli bardziej elastyczne, niż kruche.

Nie wiem jak z wytrzymałością dyszy, która jest z jakiegoś częściowo przeźroczystego tworzywa, które wydaje się dosyć kruche.

Ślizgi raczej niskiej jakości. Jeden ze ślizgów miał już ułamany kawałek kołnierzyka. Podkładkowanie fabryczne było. Tyle można o nim powiedzieć, bo było chyba robione na chybił-trafił.

Szkielet wygląda na dosyć solidnie i powinien wytrzymać m130, może nawet więcej.

Zespół tłok-cylinder-głowica tworzy strzykawkę bardzo ładnie. Głowica tłoka kierunkowa.

Kable dosyć sztywne, raczej do wymiany.

Silnik bardzo słaby w porównaniu z magicznym JG 3gen. Przy batce Firefox 9,6 2300mAh rof raczej nieciekawy.

Po wymianie sprężyny zasięg i skupienie ładnie wzrosło, ciężko powiedzieć na oko, ale moim zdaniem jakieś 5-10 metrów.

Do tego wymienić gumkę HU i dystanser, a wzrośnie powtarzalność.

Link to post
Share on other sites

Przyszła wczoraj, choć nie dla mnie, od gunnera. Ilość stalowych, niezabezpieczonych a chropowatych, elementów przyprawi właścicieli o ból głowy. Raj dla korozji. kolba luźna. Spasowanie i pierwsze wrażenia bardzo, ale to bardzo pozytywne.

Pudełko za to jest do duszy. Świetnie zabezpieczyło replikę ale pokruszony styropian jest wszędzie. Replika wymaga całkowitej rozbiórki na dzień dobry (skoro jest w HU może być i w dyszy). W weekend schronujemy stocka.

Link to post
Share on other sites

 

Pudełko za to jest do duszy. Świetnie zabezpieczyło replikę ale pokruszony styropian jest wszędzie. Replika wymaga całkowitej rozbiórki na dzień dobry (skoro jest w HU może być i w dyszy). W weekend schronujemy stocka.

 

 

Z tym styropianem sprawa jest niesamowita! :D

Ja po prostu nie mam pojęcia jak on dał radę wniknąć w te wszystkie miejsca - chyba że ktoś widział kiedyś inną replikę w której okruchy styropianu można znaleźć w... gearboxie! :D

 

 

Pozdrawiam! :)

 

/Andrzej

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Męczą mnie ludzie na PW więc odpisuje tutaj.

 

Mam już miesiąc. Wystrzelone 4 tyś BBs i jak na razie nic się nie sypnęło.

 

Przekładając okablowanie na tył zajrzałem do środka i stwierdzić można, że to to samo gówno co od dłuższego czasu BOYI nam serwuje. Widać producent włożył więcej kasy w technologię produkcji części zewnętrznych, a bebechy są na takie 3-, licząc co robi krakman: 3+ .

 

Komora pierwszego dnia została wymieniona na KA i gumka na Systemę i na 0,25 ładnie się spisuje, czekam teraz aż zakupię biovale i na nich przetestuję celność.

 

Minusy:

-kolor atrapy zamka

-strasznie słabo dopracowane spasowanie przyrządów mechanicznych, składana muszka lata jak ruska dziwka po dworcu. Szczerbinka to samo.

-Puszka nie jest idealną kopią VFC

-Śruba w kolbie do uchwytu od zawieszenia jest strasznie luźna- już ją zgubiłem

 

Plusy:

-Wszystkie możliwe magi jakie mam podają mi kulki. Nie pasuje chiński PMAG zobaczymy jak z magpulowskim.

-W końcu chińczycy nauczyli się robić działającego hicapa. Raz nakręcisz i jedną serią spuszczasz 300szt kompozytu. Bardzo realistyczne bicia na magu.

-Spasowanie części. Zero luzu między frontsetem a upper receiverem. Widać, że porządna robota.

-Atrapa układu rury gazowej jak w ostrym HK

-Mało lanserski, ale przydatny bajer ułatwiający regulację HU- działający bolt.

 

 

Czekam tylko na możliwość porównania osobiście z repliką VFC. Na razie jeden użytkownik powiedział, że chinol zewnętrznie lepiej jest wykonany :-F Ale muszę się przekonać osobiście.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeśli kogoś jeszcze interesuje ten teman to zamówiłem właśnie na ebaybanned.com samo body dBoys do HK416 z przeznaczeniem do mojego HK416 od JG. Zaryzykowałem i jak przyjdzie to będę próbował go dopasować to body do reszty z JG. Opiszę spasowanie części i ewentualne przeróbki. Pozdro.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...