Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jak się sprawuje podczas "walki".

Czy faktycznie jest lepszy niż manierka?

Chlupie podczas biegania?

Jak przewróci się z nim na plecy, to czy jest szansa że się uszkodzi?

 

Wszelkie dodatkowe informacje mile widziane.

W odpowiedzi proszę podać jaki model camelbacka macie.

 

*zmiana nazwy tematu z "camelback" na "camelbak"

Link to post
Share on other sites
  • Replies 797
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po pierwsze nie Camelback tylko Camelbak :)

Oryginalny moim zdaniem za drogi. Nabylem w sklepie sportowym maly 1 litrowy produkcji irlandzkiej - cos kolo 60 zeta. Doskonale pasuje do plecowej kieszeni w Pattern 83. Na zlocie biegalem, nie chlupalo, nie cieklo. W opisie produktu sugeruja ze mozna po nim poskakac :) - zrobiony jest z 6-warstwowego plastiku. Pelna sakwe mozna mrozic i gotowac :). Polecaja przenosic w niej tylko wode.

Przewod na tyle dlugi ze mozna zaladowac do buttpacka lub poucha na biodrze. Nie ma porownania ze standardowa manierka, ktorej "zalety" przedstawil Gunner.

Z tego co sie orientuje w polskich internetowych sklepach rowerowych jest do dostania za okolo 60 zeta 1,5 litrowa sakwa (camel bak).

Jest o tyle lepsza od mojego ze ma duzy zakrecany otwor do napelniania (tak jak oryginal camel bak) niezalezny od systemu do picia.

HYDRATION OR DIE!

Link to post
Share on other sites

orginalny to jakieś 235 zł

mam takiego czarnego 2 l a mój budy 3 l zielonego jest git

w wszelkich dzialaniach mozna pic wode nie przerywając np.obserwacij

jak wyciśnie się powietrze z niego to nie chlupocze

jak sie przewrócisz to tez Ci nie pęknie ( orginalne mozna przejechać samochodem 8O ) no chyba że sie wywalisz na jakieś druty i go przebijesz ale nie masz się wtedy co martwić camelbakiem wtedy martwisz sie o przebite płuco :(

miałem taki izraelski SOURCE -taki tańszy nic specjalnego

naprawdę polecam orginały

możecie o nich przeczytać w 'SURVIVALU"

Link to post
Share on other sites

Howgh!

 

Jestem szczęśliwy posiadaczem Camelbak'a pochodzącego z Molle'a II. Pojemność 3 litry.

 

Uzywam go w terenie + na rowerek i w obu sytuacjach sprawuje się bardzo dobrze.

 

Oprócz tego co napisaliśic wcześniej chciałbym dodać, abyście NIE WLEWALi napojów gazowanych! Bo inaczej na plecach (ja swój noszę pod PS20 Janysporrtu) urośnie wam garb i będzie wypadał na boki...

 

A tak w ogóle to polecam wszystkim!

 

Pozdrawiam

Bartek

Link to post
Share on other sites

Ja od roku używam "bukłaka" firmowanego przez Alvik'ę, a w rzeczywistości produkcji firmy Source. Moja wersja ma pojemność 2l i koszotwała coś ok. 110zł. Posiada obszycie zbiornika na wodę wraz z izolatorem piankowym, nieco tańszy model nie miał izolacji, a najtańszy model 80zł, posiadał tylko sam zbiornik bez obszycia.

Hydrobag jest czyms bez czego mozna spokojnie żyć dopóki się go nie posiada, ale jak juz go mamy to cięż ko jest bez niego w terenie. Możliwoś napicia się łyku woda poddczas marszu pod górę z ciężkim plecakiem i w dodatku woda ma neutralną temperaturę jest czymś bardzo wygodnym.

Link to post
Share on other sites

Mysle ze najleszy jest wariant podczepiany.Jak kupisz sobie z szelkami od razu to jak bedziesz nosil i camelbaka to bedziesz mial kolejne szelki na ramionach ktore beda Ci pogrubialy miejsce gdzie opierasz kolbe. No chyba ze wsadzisz go do plecaka.Wariant podczepiany pozwoli Ci nosic go jak chcesz - z kamizelka, plecakiem albo samego jak sobie dorobisz szelki np. od plecaka za 20zl.:)

Link to post
Share on other sites

ja mam 3l Camelbaka i jestem z niego zadowolony

co do sposobu przenoszenia to ma on szelki, ale mozna je schowac do srodka i przytroczyc go do kamizelki (ma 6 czy 8 D-ringow)... poza tym tez uzywam JanySporta PS20, ale CamelBaka po prostu wkladam do srodka (do kieszeni na klapie) i sprawuje sie tu super... wiec za pomoca jednego produktu sa (co najmniej) 3 sposoby przenoszenia :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

ten sezon przejechalem na camelu by Orkan - nie widze w nim nic, na co bym mogl narzekac :) dal rade :)

 

oczywiscie uzywalem go glownie do asg i nielicznych spacerow - zero extremy, wiec sluzyl jedynie do lykania plynow, a nie fikania kozlow

 

teraz oczekuje na oryginal Camelbak, ale to tylko z proznosci :D

Link to post
Share on other sites

2L camelbak® z szelkami pol roku w tym kilka imprez nieco mocniejszych niz strzelanka jebanka - na poczatku sie obawialem ale po padzie na plecy i bezproblemowej dalszej pracy juz nie mam oporow katowac worka choc ma szelki dobrze lezy w omedze HSV oraz mieszankach kevlar + szelki, kewlar + hsv, i innych ktore akurat byly potrzebne - teraz czekam na zestaw do zadbania + stelaz do suszenia

Link to post
Share on other sites

3L Thermobak ©... Uzywany przez wakacje az do pazdziernika. AirSoft, rower, biegi.

Robilem w nim przewroty na specialnie oraz zaliczylem pare upadkow podczas strzelanek.

Nie widac zadnych uszkodzen. Jedynie cordura ma troche inny odcien od strony plecow - cholernie sie poce :D

Link to post
Share on other sites

Camel orginał 2 litry "termoback" ponad 1.5 roku, prawie wszystkie wyjazdy, jedyne ekstremalne rzeczy jakie przeszedł to cholerne otarcia od ćwiczeń CQB. Nie przewróciłem się jeszcze na plecy :D (jakoś zawsze padam na ryj :D )

nie narzekam -Polecam

No i musze zainwestować w tą ramkę do czyszczenia srodka -ciężko umyc go w srodku

Link to post
Share on other sites

No wlasnie co do tej stronki to ja napisalem do tego sklepu maila z prozba o ceny niektorych z towarow to odpowiedz otrzymalem taka cytuje ,,NIE'' niewiem o co chodzi czy niechca klientow czy co.

Bo takim zachowaniem to duzej kasiory niezrobia :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...