Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 797
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Co powiecie na taki twór.

Jakie różnice są pomiędzy tym a Camelbak'iem Termobak'iem, poza oczywiście częścią na drobiazgi.

Czy też ma funkcję Termobak'a (utrzymuje chłód lub ciepło płynu)?

Czy ma to ktoś z Was i poleciłby nad Termobak'a?

Zdaje się, iż Viper jest szerszy, więc prawdopodobniej będzie bardziej potliwy. A potliwość to moja słaba strona.

Za potencjalne info z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Dlatego kupiłem Thermobaka i stąd moje pytanie, czy można go zalewać wrzątkiem?

Ja swojego spokojnie zalewam wrzątkiem, dodaję kwasku, zakręcam i zostawiam aż ostygnie. No i tak już kilka lat.

Ale w razie czego, nie biorę odpowiedzialności. :)

Link to post
Share on other sites

Zalewanie wrzątkiem Cameli ponoć im nie służy, bo materiał, z którego są wykonane, ma właściwości aseptyczne i płukanie wrzątkiem powoduje rozkład tych substancji i utratę właściwości antybakteryjnych. Kiedyś już była o tym mowa, zdaje się, że nawet w tym wątku. Mnie osobiście, wydaje się jednak, że te właściwości, materiał pęcherzy i tak traci po jakimś czasie, więc po roku czy dwóch latach użytkowania, nie ma to już chyba znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Co powiecie na taki twór.

Jakie różnice są pomiędzy tym a Camelbak'iem Termobak'iem, poza oczywiście częścią na drobiazgi.

Jest bardziej opływowy, niskoprofilowy niż TB.

Czy też ma funkcję Thermobak'a (utrzymuje chłód lub ciepło płynu)?

Tak, ma termoizolacyjny przedział na zbiornik.

Czy ma to ktoś z Was i poleciłby nad Termobak'a?

Nie mam Vipera, ale wygląda na dobrą alternatywę.

Zdaje się, iż Viper jest szerszy, więc prawdopodobniej będzie bardziej potliwy. A potliwość to moja słaba strona.

Będziesz się pocił tak samo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jak zalałem GFC to się zmarszczył jak pyta słonia i taki już został. Kurczył się w oczach, szybko wodę wylałem, bo nic by z niego nie zostało...

 

btw. Mój thermoback coś jest kiepsko "thermo", przynajmniej jeśli chodzi o ciepło, już teraz wystarczą 2-3 godziny, aby schłodzić gorącą herbatę (mimo, że nawet wkładam go jeszcze do plecaka w pokrowcu)....

Link to post
Share on other sites

 

btw. Mój thermoback coś jest kiepsko "thermo", przynajmniej jeśli chodzi o ciepło, już teraz wystarczą 2-3 godziny, aby schłodzić gorącą herbatę (mimo, że nawet wkładam go jeszcze do plecaka w pokrowcu)....

Oto przykład jak służba zdrowia powinna w tym sezonie grypowym postępować. Jak coś w camelu wyrośnie to antybiotyk a jak nie to leczymy wirusa. Klasyczny wymaz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ktoś tu wspomniał o tabletkach Corega do protez; nie znałem tego patentu. Czy to działa równie skutecznie jak oryginalne tabletki CamelBak`a?

Od siebie dodam jeszcze, że chyba w podobny sposób można by wykorzystać tabletki do odkażania butelek dla niemowląt, acz nie testowałem ich jeszcze, a poza tym, wydają się być dużo mniej żrące niż inne tego typu produkty.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Gorzej, jak zacznie krzesać ogień :)

 

Trochę długi musiał być ten wacik :F Spróbuję może watkę nasączoną spirytusem przepchać przez rurkę. Nie wiem natomiast co ze zbiornikiem. Spróbuję jutro zalać go wodą z kwasem cytrynowym na godzinę, potem poprawię roztworem wody z sodą. A potem się pomyśli.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...