Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Po ostatnich doświadczeniach polecałbym dokładnie odwrotną kolejność - tzn. raczej Camelbaka niż Source - to drugie okazuje się być bardziej podatne na drobne acz uciążliwe usterki.

 

 

a to dziwne ;-)

muszę jeszcze raz przeczytać ten Twój art

Link to post
Share on other sites
  • Replies 797
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam małe pytano, mój wkład do camelbaka można myć w zmywarce, takie mycie zabije wszystkie bakterie, inne stwory czy należy też samemu doczyścić np wodą octem, sodą, cytryną jak to było napisane wcześniej? Niby szklanek ze zmywarki dodatkowo być nie trzeba, pytanie dla pewności.

 

26 stron nie przeczytałem, ale szukajka niczego nie znalazła.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że to nie jest miejsce na tego typu pytania, ale chciałbym się dowiedzieć gdzie można kupić sam korek od Replacement Bladdera (pytałem u gunsmoke'a, i nie mają). Potrzebny mi jest nowy korek, bo w Camel'u jaki posiadam, korek nie posiada uszczelki.

Jeżeli ma ktoś na zbyciu, proszę o PW (był bym bardzo wdzięczny :mrgreen: )

Link to post
Share on other sites

Wiem, że to nie jest miejsce na tego typu pytania, ale chciałbym się dowiedzieć gdzie można kupić sam korek od Replacement Bladdera (pytałem u gunsmoke'a, i nie mają). Potrzebny mi jest nowy korek, bo w Camel'u jaki posiadam, korek nie posiada uszczelki.

Jeżeli ma ktoś na zbyciu, proszę o PW (był bym bardzo wdzięczny :mrgreen: )

 

 

Skoro to tylko kwestia uszczelki, to może postaraj się znaleźć odpowiedniego O-ringa w jakimś sklepie z art. hydraulicznymi itp.

Link to post
Share on other sites

W ostateczności jak nie znajdziesz takiej uszczelki, to kawał gumy i wytnik pełne koło, które będzie wchodziło do wnętrza korka. Albo wewnątrz korka, w miejscu gdzie powinien siedzieć O-ring daj odrobine silikonu sanitarnego. Też będzie działać :)

Edited by javelin
Link to post
Share on other sites
Jakie wkłady był stosowane w pierwszych M.U.L.E.? Takie jak w thermobak'ach 2l?

Nie wiem jaki był montowany w standardzie, ale 3l wejdzie do tego MULE'a.

 

Czy thermobak 3l powinien przeciekać przy łączeniu rurki z bukłakiem po założeniu NA niego plecaka z kilkoma kilogramami ładunku?

Nie powinien. Aczkolwiek albo zbiornik jest stary i coś tam puszcza na łączeniach, albo wada fabryczna.

Link to post
Share on other sites

Czy thermobak 3l powinien przeciekać przy łączeniu rurki z bukłakiem po założeniu NA niego plecaka z kilkoma kilogramami ładunku?

 

 

Miałem ten problem w dwóch z czterech moich camelów. Zazwyczaj zaczyna się tak dziać po pewnym czasie, jak wkład jest nowy to powinno trzymać. Odczep rurkę od zbiornika (jest mocowana na wcisk, na plastikowy "kranik"), odetnij ostatnie 2-3cm rurki (ten fragment jest już rozciągnięty i dlatego cieknie) i nałóż z powrotem na kranik (będzie ciężko). Powinno już być szczelnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przeczytałem prawie cały temat, jednak zastanawia mnie jedna rzecz: poza polecaniem produktów Camelbaka/Source'a, czasem także Gerbera, oraz odradzaniu wszelkiej chińszczyzny, nie spotkałem się z opinią produktów firmy Condor, która też przecież robi camele z bukłakami.

Jest więc coś wart ten condor, czy to wszystko jeden przeciekający chiński pies?

Link to post
Share on other sites

Condor ma zdaje się tak samo jak guarder worki microbana wiec firmy która robi też dla Blackhawka. Powinny być akceptowalne.

Czyli sugerować się powinienem opiniami przewijającymi się w temacie odnośnie camelów guardera? Hm, czyli jednak w dalszym ciągu jest to sprzęt odczuwalnie gorszy od Source'a i Camelbaka...

Link to post
Share on other sites

A jak z jakością bukłaków 100oz (głównie mi chodzi o te kontraktowe z małym wlewem), tzn jak się mają do camelbaków albo source'ów?

 

To znaczy, które? Kontrakty dla kogo? Bo amerykańskie z małym wlewem to właśnie Camelbak albo Source... Były jeszcze te ze Skillcraft, ale dość krótko bo nie cieszyły się renomą. Obecnie tylko CB i Source ma kontrakty.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...