Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogniwa firefox czy GP


Recommended Posts

Ogniwa z Firefox o którym mówisz są minimalnei grubsze, ale do Rk02 wchodziły spokojnie. Mi mój Firefox zepsuł się po 5 użyciach radzę brać G&P.

Jak masz suwmiarke i tego padniętego firefoxa to sprawdziłbyś dokładnie grubość ogniwa (bez kabla). Mam inna podstawę szczerbinki i stockowa bateria dboys ciężko mi wchodzi ;)

Ps. baterie GP to nie G&P

Edited by Gregory82
Link to post
Share on other sites

Ogniwa z Firefox o którym mówisz są minimalnei grubsze, ale do Rk02 wchodziły spokojnie. Mi mój Firefox zepsuł się po 5 użyciach radzę brać G&P.

 

Jakich użyciach ? Prawidłowy użytkowany ? Mikroprocesorówką ? Bo mój i kumpli żyją od dłuższego czasu (mój ok 4 mies.) bez problemów i są bardzo wydajne...

 

Grubość ogniwa mini FireFox 1500mAh to u mnie równo 17mm z termokurczem, czyli wierząc ludziom z ASGshop'u tyle samo co GP.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Powiem wam lepszy manewr: odkupiłem FN FAL od użytkownika tego forum, wszystko super itd. ale aku. o którym wcześniej pisałem G&P miał juz chyba dość. Że dość niedawno zakupiłem fajną ładowarkę, postanowiłem włączyć opcję 3 cykli rozładowania/naładowania prądem 0,2A/0,2A.

Po 24h ceregieli na wyświetlaczu pokazało się 3705 gdzie aku. ma nominalnie 3300mAh, musiałem odłączyć ręcznie bo sam już nie wiedziałem czy może coś przełączyłem żeby po naładowaniu odłączyła się sama.

Po odłączeniu aku. był ciepły. W każdym razie w aku. G&P 3300mAh ponad roczny wepchnąłem ponad 3,7Ah jak to możliwe?

Link to post
Share on other sites

Zrobiłeś tzw "formowanie akumulatora".

Po takim zabiegu akumulator (najczęściej) odzyskuje swoje dawne siły i pojemność.

Np nowa bateria od razu nie naładuje się do pojemności nominalnej, dopiero po kilku cyklach pełnego rozładowania i ładowania.

No i najlepiej używać prądu mniejszego (do 0,5A-"wolniejszego"), wtedy akumulator będzie miał większą pojemność niż na (1A).

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Mogę troszkę powiedzieć apropo ładowania bateryjek. W instrukcji mojej ładowarki (Schulze GMBH) jest napisane, jak ustawiać odpowiednie ograniczenie pojemności baterii podczas ładowania (mimo tego, że automatycznie bardzo dobrze wie, kiedy przestać ). Rzecz ma się do akumulatorów Sanyo 1000mAh czyli takiego czegoś, o czym już ani widu, ani słychu od minimum 5 lat. Do baterii o pojemności 1Ah, każą ustawić ograniczenie do 1.6Ah. Podobnież przy ładowaniu NiCD są właśnie bardzo duże straty prądu podczas ładowania, a przy NiMH jest to zjawisko zminimalizowane, aczkolwiek jeżeli w 3300 wchodzi prawie 3800 to znaczy, że coś jest już nie tak :)

 

Druga sprawa to grzanie baterii podczas ładowania. NiMH POWINNY się grzać podczas ładowania, to znaczy, że żyją i mają się dobrze ;) jak ja ładuje swoje 3000mAh prądem o nat. 5A to frontgrip robi się przyjemnie gorący i właśnie wtedy, gdy ma wysoką temperaturę, w baterii (mimo prawom fizycznym dotyczącym oporu przewodników) opór wewnętrzny maleje. Dla niedowiarków, MIERZYŁEM :)

Link to post
Share on other sites

Do FF trzeba mieć szczęście. Pierwszy, który przyszedł od Krakmanow, byl uszkodzony i rozładowywał się po 1 dniu. Na szczęście nie było problemów z gwarancją i drugi śmiga już ponad pół roku, co miesiąc formatowany na mikroprocesorówce kolegi. Mowa o batce NiMh 1500 mini.

Link to post
Share on other sites

Jak się kupuje baterię, to powinno się popatrzeć na datę produkcji. Fabrycznie są ładowane do około 30%pojemności i wtedy można je przechowywać do około 2lat bez ładowania. Po tym czasie następuje samoistne rozładowanie i szlag je trafia :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak się kupuje baterię, to powinno się popatrzeć na datę produkcji. Fabrycznie są ładowane do około 30%pojemności i wtedy można je przechowywać do około 2lat bez ładowania. Po tym czasie następuje samoistne rozładowanie i szlag je trafia :(

 

 

Gdzie jest umieszczona informacja o dacie produkcji? Bo właśnie kupiłem Firefoxa 9.6 i mam podejrzenie, że jest padnięty.

 

Jakie powinno być napięcie na nowym, nie używanym i nie ładowanym nigdy akumulatorze? Bo zgodnie z moją wiedzą, 0,9V/ogniowo to minimum, tymczasem aku które kupiłem na 2,75V na cały pakiet...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...