Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.045 / A


Recommended Posts

Do mojej Ulki CM.045 wstawiłem kolbę od M4 http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesori...k_p_j-1241.html co wymagało spawania i wyfrezowania całej tylnej części body. Trwało to ponad 12 godzin łącznie. Efekt powalający. Postaram się wrzucić fotki jeszcze przed malowaniem.

Po raz trzeci w przeciągu 2 mięsiecy odkręciła mi się głowica tłoka firmy Guarder z zestawu bore up. Jeśli ktokolwiek zamierza wstawiać borka to powiem, że nie warto bo nie dość, że się odkręca i pęka po zaklinowaniu to tym razem wzmocniony ze stalowymi zębami tłok pękł wzdłuż! Jeśli ktoś chce borka to tylko z M130 Guardera max. Ta replika ma lufę stokową 295mm a ja mam preckę 300mm i do stokowego zestawu wystarczy wstawić M140 bo w tak krótkiej lufie wstawianie czegokolwiek mocniejszego mija się z celem. Kulka szybsza już nie będzie! Zanim kulka się rozpędzi bardziej kończy jej się niestety lufa.

Pozdrawiam Chlor.

Edited by chlor
Link to post
Share on other sites
  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Do mojej Ulki CM.045 wstawiłem kolbę od M4

:poddanie: nie uznaje "zamerykanizowanych" wszelkich modeli AK i podobnych na tej samej bazie...ale to jest tylko moje własne zdanie, bo nie lubię jakiegokolwiek bezczeszczenia replik z rodziny AK jakimiś amerykańskimi badziewiami typu kolba itp :-P ...ale ciekaw jestem jak "TO" wyszło :-P ...

Edited by SDM
Link to post
Share on other sites

bo nie lubię jakiegokolwiek bezczeszczenia replik z rodziny AK jakimiś amerykańskimi badziewiami typu kolba itp :-P

 

Tylko uważaj, dla Ciebie może być to straszny widok!

http://i18.photobucket.com/albums/b118/anouaar/P1080575.jpg

 

Poważnie, jak Kolega miły wstawił do niej kolbę teleskopową? Montowałem parę bore Guardera, na różnych springach do M140 włącznie i wyżej. Nigdy się nic nie odkręciło. Musisz dobrze dokręcać. :)

Link to post
Share on other sites

Zdjęcia wrzucę do końca tego weekendu. Zrobię jeszcze przed malowaniem aby pokazać na tych kilku fotografiach jak to zrobiłem. Pierwszy raz w body AKS wstawiałem kolbę od "emki" i gdybym miał zrobić to drugi raz kosztowałoby mnie to mniej czasu i pracy. Ale kto nie próbuje tan nie ma. Postaram się opisać każde zdjęcie z uwzględnieniem co i jak i czego nie robić. Bazując oczywiście na zdobytym doświadczeniu.

Co do głowicy tłoka z bore up Guardera to odkręciła się już 3 razy z czego dwukrotnie spękało mi głowice tłoka. Sama głowica kosztuje blisko 100pln więc w myśl zasady do trzech razy sztuka ja po tym trzecim razie odpuszczam. Wolę wstawić M150 Guardera bo wiem, że wytrzyma. Użytkownik wmasgu "Zwierzu 93" na stokowym GB z nowej CYMA w AK74 chyba ma M150 Guardera i nic. Na razie M150 nie zamierzam montować ale skoro jemu chodzi to czy nie taniej zamiast borka wstawić większy spring? Z resztą, przy długości lufy 300mm M150 i tak mija się dla mnie z celem. Dwukrotnie głowicę montowałem w domu i raz w serwisie więc to raczej nie jest wynik złego montażu. Poza tym przy ostatniej awarii pękło mocowanie głowicy tłoka. Więc montaż tym bardziej był ok. Ale to tylko moja skromna opinia.

Do wszystkich zniesmaczonych kolbą M4 w moim AKS74U....to moje AKSU. Pomijam fakt, że Beryle i Mini Beryle mają na misje montowane kolby M4 dla chętnych a czesi u siebie robią to samo z CZtami. Nie chodzi o lans i wygląd(no to chyba też) ale o praktyczność. Używam kolimatora na szynie bocznej więc kolby do tej pory nie mogłem złożyć. Teraz będę mógł.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

Tylko uważaj, dla Ciebie może być to straszny widok!

http://i18.photobucket.com/albums/b118/anouaar/P1080575.jpg

 

...Mimo iż wolę AK w klasycznej wersji bez risów, to mi się nawet podoba xDDD...no może ten tłumik płomienia i rączka<bleeeee> :-P :-F ;-) ...

 

Do wszystkich zniesmaczonych kolbą M4 w moim AKS74U....to moje AKSU.

 

...Racja, byle Chlor Ci dobrze służyła ;-) ...co nie zmienia faktu iż zdania swojego nie zmienię :-F :-P ...

Link to post
Share on other sites

Obiecałem się podzielić wynikiem mojej pracy nad wstawieniem zsuwanej kolby od M4 z adapterem do AK do repliki CM.045 firmy CYMA.

 

Link do całej galerii: http://picasaweb.google.pl/andziulindzia/M4#

Na ostatnim zdjęciu są wymiary w mm.

Kilka wskazówek jak to zrobić:

1. Całość jest wykonana z blachy grubości 3mm z tego powodu, że podstawa kolby składanej też miała tę grubość.

2. Trzeba wyciąć 2 blaszki 41x30mm(a,b), jedną 21x27mm i jedną 41x35mm(d) i wyfrezować prostopadłościan o wymiarach wnętrza adaptera kolby.

3. Po pospawaniu blaszek a, b i d z przymierzeniem c do dolnej części spawamy c od strony blaszki d nazwijmy to tyłu bo a i b tworzą boki.

4. Blaszki a do d i b do d spawamy na zewnątrz po wcześniejszym ich szlifowaniu pod kątem 45 stopni po to aby tam wlać spoinę(wyspawać).

5. Blaszka c oddalona ma być od d nie dalej niż 7mm bo u mnie to jest 9mm i musiałem zeszlifować miejsce w blaszce c na zębatkę selektora ognią(tę z lewej strony GB)

6. Mocowanie kolby do blaszki d zostało w moim przypadku wytoczone i wyfrezowane z "materiału" na wymiary wewnętrzne adaptera kolby po czym po przymierzeniu samej kolby zostały wywiercone i nagwintowane otwory na śrubki.

7. Ów prostopadłościan został przyspawany do blaszki d po przymiarkach i po jej nacięciu dla zrobienia miejsca pod spoinę tak aby później można było spokojnie nałożyć adapter i skręcić całość śrubami.

8. Trzeba lewą blaszkę (a) podstawy kolby z zewnętrznej strony zfrezować 1mm do miejsca w którym przyjdzie nam lewa ściana body i dopiero po przypasowaniu spawać.

9. Przed spawaniem podstawy kolby do body przymierzyć rozsunietą kolbą! Ja tego nie zrobiłem i początkowo kolba rozsuwała się pod kątem do góry.

10. Podstawa kolby wchodzi wewnątrz body bo inaczej się nie da.

11. Zeszlifowane miejsca od górnej części na obu ścianach body to miejsce na dekiel.

 

Na wszelkie pytania natury technicznej odpowiem i postaram się pomóc gdyby ktoś inny chciał wstawić kolbę od M4 jak ja w AKSie. Mam nadzięję, że ktoś zrozumie co napisałem :mrgreen:

Pozdrawiam Chlor.

Edited by chlor
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że jest taka możliwość ale trzeba się uzbroić w cierpliwość bo dziś replikę pomalowałem podkładem a jutro będę nanosił pasy kamuflarzu. Schnięcie i poprawki w środę. W czwartek poskładałbym Ulke i zrobił zdjęcia. Koniec końców do weekendu zdjęcie z pewnością wrzucę.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

...Wyszło oryginalnie ;-) nawet pasuje xDDD...wyszedł Ci Custom by Chlor :mrgreen: ...Pytanko, czym malowałeś replikę???NFM, czy coś innego???...

 

...P.S:Fajny dywan :-F ...

 

...Pzdr ;-) ...

 

...EDYTA(nie, nie Górniak :-F ):Chlor, dospawałeś blaszkę na selektorze???To tak dla ułatwienia, czy ma jakieś inne właściwości??? ;-) ...

Edited by SDM
Link to post
Share on other sites

To nie jest mój pierwszy custom 8-) A, że jak coś robię to się przy tym staram więc są tego widoczne efekty. Farba to NFM kupiona w specshopie.

Tak, blaszka została dospawana do selektora bo o ile lubię kałachy i mi się podobają to zdejmowanie ręki jako, że jestem praworęczny ze spustu dla zmiany trybu ognia było dość denerwujące. Teraz zdejmuję palec wskazujący ze spustu aby nim zmienić tryb prowadzonego ognia. Jest to wygodniejsze, szybsze i w "polu" bezpieczniejsze :mrgreen: .

PS. Dywan można kupić :wink: w końcu jest perski....jak mój kot :wink:

pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

Jest klej w Castoramie którego nazwy nie pamiętam ale wystarczy zapytać jakiegoś doradcy (sprzedawcy) i on musi wskazać który to klej do metali. Jest dość drogi i nie wiem czy wytrzyma spojenie klejem na tak małej powierzchni jak krawędź blaszki połączona z selektorem na którą będą działać dość duże siły(energia w trakcie walki).

Szczerze to lepiej pospawać blaszkę do selektora magem lub tigiem w obu wypadkach małym prądem. Spoina spawalnicza zawsze będzie lepsza od najlepszego kleju.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zachęcony postami i repliką w akcji na BZ VI postanowiłem się zaopatrzyć w CM.045. Pytanie - jaką baterię polecacie. Myślałem o tej 10,8 Firefox ale powiedziano mi że stracę gwarancję - czy ktoś kto na tym śmiga może potwierdzić czy są problemy - tzn czy mechanizm na stocku wytrzyma?

Polecono mi w zamian 9,4 Firefox co wy na to? A może jakaś inna firma i inna bateria. LiPo nie wchodzi w rachubę - mam dobrą ładowarkę mikro i na niej chcę zostać.

Powiem że sam latam z CM.042 i przemieliłem już ze 60 K kulek bez oszczędzania broni i batki 9,4 więc wydaje mi się że i 10,8 powinien mechanizm wytrzymać - wolę jednak spytać na forum.

Link to post
Share on other sites

Ja biegam z LiPo stickiem i jest gut, co prawda większość bebechów mam wymienionych ale stokowe są strasznie mocne. Problem jest tylko z długością bateii pod deklem i miejsca na tą baterie. Na 100% 10,8 ci się pod deklem nie zmieści i nie wiem czy nie będzie problemu z 9,6 poważnie. Dowiedz się o wymiary miejsca pod deklem i wymiary baterii 9,6.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites

Ja biegam z LiPo stickiem i jest gut, co prawda większość bebechów mam wymienionych ale stokowe są strasznie mocne. Problem jest tylko z długością bateii pod deklem i miejsca na tą baterie. Na 100% 10,8 ci się pod deklem nie zmieści i nie wiem czy nie będzie problemu z 9,6 poważnie. Dowiedz się o wymiary miejsca pod deklem i wymiary baterii 9,6.

Pozdrawiam Chlor.

No to może jednak czas przemyśleć sprawę i przesiąść się na LIPO - i tak miałem to zrobić na moich replikach.Linknij mi proszę twoją batke i ładowarkę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...